Opublikowano: 2022-01-21 19:38:51

Zuzanna Witych dołącza do SCOTT Pro Winter Team

Zuzanna Witych, aktualna brązowa medalistka Mistrzostw Świata w narciarstwie freeride’owym - Freeride World Tour, dołącza do Pro Winter Team SCOTT.  SCOTT SPORTS SA i SCOTT Sportech Poland Sp.zo.o. rozpoczyna współpracę od wyposażenia w  ochronę ciała i głowy. Zadbamy również o jej wzrok dostarczając gogle i okulary przeciwsłoneczne.

Ważny dla nas jest również komfort termiczny Zuzy, a zatem wyposażymy ją w bieliznę termiczną oraz ocieplacze.

Sportowa ścieżka Zuzy jest dość nietypowa, pochodzi ona bowiem z Łodzi, skąd do gór jest spora odległość.


Przygodę z narciarstwem zaczęła stosunkowo późno, bo dopiero w wieku 17 lat. Pierwszą dyscypliną jaką uprawiała było narciarstwo freestylowe, przez kilka lat była członkinią kadry narodowej, 8-krotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski oraz wywalczyła 4 medale Pucharu Europy.

Aby być bliżej gór, wyjechała na studia do francuskiego Grenoble, następnie przeprowadziła się do Szwajcarii i to właśnie tam, około 6 lat temu odkryła i zakochała się w freeride’ie. W sezonie 2018/19 zaczęła startować w serii zawodów Freeride World Qualifier. W ciągu zaledwie dwóch lat, dzięki licznym zwycięstwom i miejscom na podium, zakwalifikowała się do elitarnego Freeride World Tour’u 2021 jako pierwsza w historii zawodniczka z Polski i Europy Wschodniej, dołączając do elitarnej grupy 10ciu najlepszych narciarek świata.

W sezonie 2019/20 zdobyła również tytuł Mistrzyni Europy i Oceanii wygrywając serię Freeride World Qualifier.

Freeride World Tour jest freeride'owym odpowiednikiem Pucharu Świata w narciarstwie zjazdowym jest to seria prestiżowych zawodów na całym świecie, w których najlepsi narciarze i snowboardziści walczą o tytuł Mistrza/Mistrzyni Świata. Podczas zawodów, które odbywają się na dzikich stromych górskich zboczach, sędziowie przy ocenie biorą pod uwagę 5 kryteriów:

- wybór linii (trudność, oryginalność przejazdu)
- technikę jazdy
- kontrolę
- płynność przejazdu (szybkość, orientacja w terenie)
- skoki i ewolucje (wielkość skały/klifu, trudność tricku, styl w powietrzu, lądowanie)

W swoim debiutanckim sezonie we Freeride World Tour, Zuzanna zdobyła dwa czwarte miejsca podczas przystanków w Andorze, oraz zwyciężyła w głównym przystanku w Austriackim Fieberbrunn, co dało jej trzecie miejsce na świecie w finalnym rankingu w sezonie 2020/21.

W tym roku zawody odbywać się będą na 2 kontynentach, pierwszy przystanek będzie miał miejsce w Hiszpanii (22-28.01), następnie w Andorze (30.01 - 5.02), kolejno w Kanadzie (12-17.02), Austrii (15-20.03) oraz wielki finał w Szwajcarii (26.03 - 3.04) - każdy z przystanków jest szeroko relacjonowany i można na żywo śledzić zmagania zawodników.

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter