Opublikowano: 2015-05-31 23:34:27

Jenny Rissveds: Przyszłość jest teraz!

Jenny Rissveds wygrała w kategorii U23, Nino Schurter zajął drugie miejsce, a Andri Frischknecht finiszuje na trzeciej pozycji w kategorii U23,  Puchar Świata XC nie mógł się lepiej rozpocząć dla SCOTT - Odlo.

Nove Mesto, Czechy. Nino Schurter trzykrotny Mistrz Świata  nie zdobył tym razem pierwszego miejsca, natomiast jego koleżanka z zespołu Szwedka Jenny Rissveds w wielkim stylu zwyciężyła w kategorii kobiet U23.

Bardzo dobry start całego zespołu SCOTT - Odlo podczas tej edycji Pucharu Świata udowadnia, że Team jest na dobrej drodze do kolejnych zwycięstw.

Wyglada na to, że wspólne treningi Jenny z Nino zaowocowały zdobyciem kolejnych jej umiejętności. Dzięki zdobyciu nowej wiedzy Jenny była wstanie pokonać swoje rywalki na trasie w Novym Mesto. Mistrzyni Szwecji wygrała kategorię kobiet U23.

Jenny Rissveds zrobiła ogromne postępy w 2015 roku, wygląda na bardziej skoncentrowaną nie traci tak dużo energii w eliminacjach. W pierwszej edycji Pucharu Świata 20 letnia Mistrzyni Szwecji pokazała na co ją stać i zakończyła wyścig na najwyższym podium.

Nie koniecznie była najsilniejszą zawodniczką pod czas tego startu ale dzięki opracowaniu odpowiedniej taktyki oraz umiejętnemu wykorzystaniu zdobytej wiedzy podczas treningów pomogło jej w osiągnięciu zwycięstwa.

Wyścig mężczyzn: Schurter drugi, Frischknecht trzeci

Wyścig mężczyzn wyglądał trochę jak w latach ubiegłych ale zakończył się zupełnie inaczej. Nino Schurter był wielkim faworytem tego wyścigu każdy czekał na powtórkę z ubiegłego roku kiedy to o pierwsze miejsce  walczyli Nino wraz z Julianem Absalonem. Tym razem było inaczej nasz faworyt stanął do walki z mistrzem olimpijskim Jaroslavem Kuhlavy.

Tak powinien właśnie wyglądać Puchar Świata: tłumy na mecie Nove Mesto oszalały gdy Nino przekraczał linię mety.

Ekscytujące wiadomości nadeszły podczas wyścigu U23 gdzie startował Andri Frischknecht, ten wyścig poszedł mu lepiej niż kiedykolwiek do tej pory. Jego starty nie szły do tej pory perfekcyjnie, ale wyczuł odpowiedni moment aby zaprezentować się z jak najlepszej strony. Jego najlepszy start miał miejsce w ubiegłym roku podczas Pucharu Świata w Albstadt. Tuż po starcie w Novym Mesto Andri stanął na czele mocnej pięcioosobowej grupy, podczas ostatniego okrążenia był na 4 pozycji ex aequo z Grantem Fergussonem. Obaj zawodnicy czuli na plecach oddech swoich rywali, finalnie młody Frischi zameldował się na linii mety jako trzeci tuż za Kiwim.

SCOTT Sports prezentuje "MTB z Jenny Rissveds"
Jenny podczas ostatniej edycji Pucharu Świata pokazała się z jak najlepszej strony wygrywając kobiecą kategorię U23, jest to zawodniczka z bardzo dużym potencjałem, którą śmiało można zaliczyć do najlepszych. Rissveds znana jest jako all-arounder nie tylko z powodzeniem kończy zawody XC ale także świetnie sobie radzi podczas Mistrzostw Szwecji w DH. Kiedy Jenny nie trenuje na swoim rowerze SCOTT Scale 700 RC, kocha jeździć na  Contessa Genius 700.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z Jenny i jej ulubionym modelem Genius na lokalnych trasach niedaleko jej rodzinnego domu:

Nie ma wątpliwości, że Jenny Rissveds ma przed sobą wspaniałą przyszłość.

Więcej informacji o Jenny Rissveds tutaj. Więcej zdjęć znajdziesz na naszej stronie internetowej SCOTT Marketing site.