Opublikowano: 2022-03-13 18:58:22

SCOTT partnerem Fundacji Braveheart Runners

SCOTT Sports nawiązał współpracę z fundacją Braveheart Runners , aby wesprzeć początkujących sportowców w Iten w Kenii, którzy przez rok będą trenować i ścigać się w Europie.

Givisiez, Szwajcaria. Marzec 2022. SCOTT Sports  ogłasza długoterminowe partnerstwo z kenijską fundacją Braveheart Runners. Mieszcząca się w Iten, znanym na kontynencie afrykańskim jako "dom mistrzów", Fundacja Braveheart Runners zapewnia stypendia lokalnym sportowcom, aby wspierać ich rozwój w kierunku elitarnych sportowców rywalizujących na poziomie międzynarodowym. Jako Oficjalny Partner Produktu, SCOTT wyposaży sportowców w wysokiej klasy produkty, jak również wesprze finansowo fundację.


Założona w 2021 roku fundacja Braveheart Runners została założona przez Alistaira Davidsona w celu zapewnienia możliwości rozwoju utalentowanym biegaczom z wysoko położonego miasta Iten w Kenii. Iten, położone na wysokości 2400 m n.p.m., z niekończącymi się drogami gruntowymi do treningu, jest domem dla wielu aspirujących biegaczy. Roczny program stypendialny Braveheart Runners Foundations daje miejscowym biegaczom możliwość rozwoju i zaprezentowania swoich talentów na światowej scenie.

 

Dzięki wsparciu firmy SCOTT Sports, stypendium na rok 2022 pomoże 4 mężczyznom i 5 kobietom skupić się na rozwoju ich kariery biegowej. Stypendium obejmuje koszty utrzymania, dostęp do fizjoterapii i coachingu, a także wsparcie podczas kultowych biegów w Europie.  "Fundacja Braveheart Runners jest zaangażowana w budowanie lepszego życia poprzez wspieranie utalentowanych młodych biegaczy z Iten w Kenii. Dzięki naszej współpracy z firmą SCOTT możemy nie tylko wspierać większą liczbę biegaczy, ale także zapewnić im dostęp do najlepszego sprzętu i wydarzeń na świecie" - komentuje Alistair Davidson, założyciel Braveheart Runners Foundation.

Stypendyści Fundacji Braveheart Runners zostaną wyposażeni w wysokiej klasy buty i odzież do biegania RC firmy SCOTT, zarówno do biegów trailowych, jak i szosowych. "Nasze produkty są stworzone z myślą o wydajności i cieszymy się, że możemy wyposażyć utalentowanych biegaczy poprzez Fundację Braveheart Runners. Ich wyjątkowe talenty i środowisko, w którym trenują, sprawiają, że nasza oferta butów długodystansowych i trailowych to doskonałe narzędzia do rozwijania ich talentów. Z niecierpliwością czekamy na wspólny udany sezon biegowy" - komentuje Cindy Wenger, Running Marketing Manager w SCOTT Sports.

 

"Fundacja Braveheart Runners Foundation jest zaangażowana w budowanie lepszego życia poprzez wzmacnianie utalentowanych młodych biegaczy w Iten w Kenii. Dzięki partnerstwu ze SCOTT jesteśmy w stanie nie tylko wspierać większą liczbę biegaczy, ale także zapewnić im dostęp do najlepszego sprzętu i wydarzeń na świecie."

Alistair Davidson
Założyciel
Braveheart Runners Foundation

 


 

Poznaj biegaczy Braveheart Runners 2022

  • Bernard alias Chebasa Koech (Team Captain), 27 lat
  • Daisy Chepkosgei, 22 lata
  • Emmy Jepkemoi, 23 lata
  • Enock Kipkemboi, 21 lat
  • Ledisha Jepkemboi, 19 lat
  • Reuben Ronoh, 20 lat
  • Sarah Lagat, 31 lat
  • Winnie Jeptarus, 22 lata

 

 

 

"Moje marzenie, aby przyczynić się do zmiany życia młodych, lokalnych biegaczy z Afryki, staje się rzeczywistością. Moja pasja nie ma granic i jestem zaangażowany w sukces Braveheart Runners."

Peter Aburi
Szef zespołu
Braveheart Runners Team

 


 

SCOTT będzie dokumentował rozwój młodych sportowców w nowych odcinkach na YouTube, które ukażą się jeszcze w tym roku, od pierwszych treningów w Kenii po wyścigi szosowe i trailowe w Europie. Więcej informacji o kulisach i spostrzeżeniach można znaleźć na kanałach społecznościowych SCOTT i Braveheart Runners.

 

 


 

 

 

"W ramach programu Braveheart Runners udało mi się osiągnąć ogromny postęp jako biegacz. Jestem bardzo wdzięczny za wsparcie zespołu i możliwość budowania mojej kariery jako elitarnego biegacza. Bieganie ze sprzętem SCOTT wprowadziło nowy poziom do naszych treningów, ponieważ produkty są tak dobrze dopasowane i idealnie nadają się do terenu w Iten."

Bernard "Chebasa" Koech
Kapitan Zespołu
Braveheart Runners Team

 


 

Braveheart Runners:  Seria
SCOTT wyemituje trzy odcinki w ciągu tego roku, a pierwszy z nich ukaże się w maju. Pierwszy odcinek został nakręcony w Iten, w Kenii, i skupia się na pochodzeniu Fundacji Braveheart Runners, jak również na bohaterach serialu.

Drugi odcinek zostanie nakręcony w maju i będzie przedstawiał Braveheart Runners Team, który po raz pierwszy ściga się w Europie. SCOTT opublikuje ten odcinek latem.

W trzecim i ostatnim odcinku tej serii SCOTT będzie śledził losy zawodników w sierpniu na Matterhorn Ultraks w Zermatt, gdzie impreza obchodzi 10-lecie istnienia.

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter