Opublikowano: 2022-03-13 19:18:29

"A Foreign Native" - Fabian Lentsch w Iranie

A Foreign Native: nowy film Fabiana  Lentscha

Fabian Lentsch zawodnik SCOTT prezentuje swój nowy film "A Foreign Native", epicką opowieść o wytrwałości, przyjaźni i perskim śniegu, która dokumentuje jego roczny pobyt w Iranie.

Givisiez, Szwajcaria, Marzec 2022. Planując kilka lat temu swój nadchodzący projekt, Fabian wiedział, że chce podróżować poza utartymi szlakami. Choć raz chciał porzucić rolę turysty podczas wizyty w obcym kraju. Fabi wyjechał na prawie rok do Iranu, kraju, który fascynował go od czasu poprzednich podróży, a który dla wielu wciąż pozostaje nieznany.

"A Foreign Native" dokumentuje doświadczenia Fabiana, który porzuca swój rodzinny świat, aby odkrywać epickie krajobrazy, znaleźć idealny śnieg i zakwestionować własne zachodnie poglądy. Fabi założył swoją bazę w stolicy kraju, Teheranie, którą opisuje jako "najbardziej niedoceniane miasto narciarskie na świecie".

Kiedy w styczniu nasiliły się działania wojenne, a w lutym 2020 r. wybuchła globalna pandemia, jego podróż potoczyła się zupełnie innym torem. Wyrwawszy się ze swojej bańki sportowej, Fabi zanurzył się w perskiej kulturze, ucząc się języka (farsi), aby móc spotykać się z miejscowymi bez żadnych przeszkód. W ten sposób narodziły się nowe przyjaźnie i rozpoczęła się nowa przygoda dla tego "zagranicznego tubylca".

 

Zobacz Trailer

 

Zobacz na RedBull TV

 

 

Zdjęcia: Florian Breitenberger

 

 

 

 

"Podczas mojego rocznego pobytu chciałem lepiej poznać irańską kulturę, a nie być postrzegany jako klasyczny turysta z Zachodu.

To, co mnie najbardziej zafascynowało, to niewiarygodna radość życia tych ludzi, która zdaje się nigdy nie zanikać. Nawet pomimo surowych zasad reżimu, ograniczonej wolności słowa i ostrych sankcji nałożonych przez Zachód."


Fabian Lentsch
Zawodnik SCOTT

 


 

 

 

 

O Snowmads
Snowmads to wspólny projekt sportowca SCOTT Fabiego Lentscha i agencji zarządzającej sportowcami NINE&ONE. W 2015 roku Fabi i jego wieloletni kumpel narciarski Markus Ascher wyremontowali stary wóz strażacki, aby stworzyć wyjątkowy pojazd podróżny dla ośmiu osób, z którym odbyli długie, pełne przygód wyprawy do Iranu, Gruzji i Grecji - zawsze w poszukiwaniu idealnego puchu.

Filozofia Snowmads? Połączyć pasję do narciarstwa, podróżowania i poznawania nowych kultur.

 

Freedom to Explore: Iran
Przegapiłeś FTE odcinek 2?
Fabi wyrusza w podróż, która prowadzi go na Koloon Bastak, jeden z najwyższych i najbardziej odosobnionych szczytów Iranu.

Zobacz FTE odc. 2: Iran

 

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter