Opublikowano: 2015-06-03 09:49:38

Nino Schurter: "Bez bólu, nie ma zysku"

"Bez bólu, nie ma zysku"

Kiedy Jenny Rissveds świętowała swoje drugie zwycięstwo w Pucharze Świata, Nino Schurter stracił pozycję lidera pod czas ostatnich metrów wyścigu.

Albstadt, Niemcy. To był bardzo ekscytujący weekend. II edycja Pucharu Świata dała nam wiele emocji. Ponad 15000 fanów Pucharu Świata stawiło się kibicować najlepszym zawodnikom. W kategorii kobiet U-23 nasza zawodniczka SCOTT- Odlo była nie do pokonania i po raz drugi pokonała wszystkie zawodniczki zajmując pierwsze miejsce. Natomiast podczas startu Mistrza Świata Nino Schurtera, wszystko wskazywało, że jest on nie kwestionowanym liderem i uda mu się wygrać po raz pierwszy podczas tej  edycji Pucharu Świata niestety pod sam koniec wyścigu przewrócił się i finalnie zakończył na drugiej pozycji.

 

Szwajcarski mistrz podszedł do wyścigu z dużym dystansem do swoich największych rywali Juliena Absalona i Jarosława Kulhavy. Podczas pierwszego podjazdu wyprzedził Absalona i zajął pozycję lidera zupełnie jak w latach poprzednich. Jak dobrze pamiętacie Kulhavy bardzo dobrze zaprezentował się podczas startu w Novym Mesto pokonując naszego championa. Dobrze było wiadomo, że Nino od samego początku będzie walczył o najwyższe miejsce na podium.

Wyścigi MTB są  raz bardziej popularne. Na trasie wyścigu w Albstadt stawiło się ponad 15000 kibiców.

Na samym początku wyścigu, lider Pucharu Świata Kulhavy nie był przygotowany na tak wysokie tempo jakie zadał Nino, to samo dotyczyło byłego kolego z drużyny Floriana Vogela. Od samego początku końcowy wynik tego wyścigu nie był nikomu znany. Schurter zaatakował kilka razy na podjazdach i na zjazdach, w dalszym ciągu obaj rywale szli łeb w łeb, dopiero na sam koniec wyścigu wszystko stało się jasne. To była czysta walka na najwyższym poziomie.

Absalon rozpoczął swój atak na ostatnim podjeździe, Nino praktycznie jechał przyklejony do jego koła, Julien na ostatnim zjeździe zajął pozycję lidera. Była to jazda na granicy możliwości pełna ryzyka tylko po to aby wygrać i pokonać swojego rywala, Nino na 300 metrów przed metą poślizgnął się na żwirze i niestety przewrócił się. Upadek był bardzo bolesny bo Schurter bardzo poobcierał skórę w wielu miejscach, pomimo szybkiego podniesienia nie udało mu się dojechać do mety na pierwszej pozycji. Wyścigi na takim poziomie pokazują nam, że do końca nie można być pewnym swojej wygranej, że zawsze coś może wydarzyć się tuż przed zakończeniem wyścigu.

"Bardzo boli! Myślałem, że uda mi się wygrać ten etap nie przypuszczałem , że będę mieć wywrotkę tuż przed metą. To boli podwójnie, kiedy tracisz tuż przed metą pierwsze miejsce. Bez bólu nie ma zysku, to był bardzo dobry dzień do momentu upadku, praktycznie cały wyścig jechałem równo z Julianem!"


Nino Schurter, 3x Mistrz Świata
SCOTT-Odlo MTB Racing Team

 

 

 


 

Druga wygrana Jenny Rissveds podczas Pucharu Świata

Bardzo dobry start Jenny w drugiej edycji Pucharu Świata od samego początku było widać , że jest w bardzo dobrej formie od samego początku do samego końca. Nie widać było dużego wysiłku jaki Jenny włożyła w tą wygraną. Bez wątpienia jest najszybszą zawodniczką w kategorii kobiet U-23.

Czytaj więcej


 "Tym razem byłam jeszcze bardziej przekonana , że mogę ten wyścig ponownie wygrać, pomimo tego, że ta edycja w Albstadt jest bardzo wymagająca fizycznie. To był niesamowity początek Pucharu Świata dla mnie, teraz wybieram się na Igrzyska Europy w Baku, gdzie będę mogła konkurować z najlepszymi zawodnikami"


Jenny Rissveds, U23 lideraka Pucharu Świata
SCOTT-Odlo MTB Racing Team

 

 SCOTT Sports przedstawia "Kolarswo górskie z Jenny Rissveds"

Po dwóch wygranych edycjach Pucharu Świata Jenny pokazała wszystkim, że jest bardzo dużym talentem. Jenny jest typowym all-arounderem nie tylko świetnie sobie radzi w zawodach Pucharu Świata XC, ale także doskonale daje sobie radę w Szwedzkim Pucharze w DH. Kiedy Jenny nie trenuje na swoim  SCOTT Scale 700 RC, uwielbia jeździć na  Contessa Genius 700.

Zapraszamy na wspólną przejażdżkę z Jenny po jej lokalnych trasach w pobliżu jej miejsca zamieszkania: Sesja  SCOTT-Odlo MTB Racing

Gorąco polecamy zdjęcia z sesji zdjęciowej naszego SCOTT-Odlo Team. 

 

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Bohaterowie Inspirowani Bohaterami - NOWY odcinek

Opublikowano: 2020-09-01 23:18:13  | Więcej

SCOTT Foil - Nowa odsłona

Opublikowano: 2020-08-28 10:00:41  | Więcej

Adam Kuś brązowym medalistą MP

Opublikowano: 2020-08-25 08:03:23  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.