Opublikowano: 2022-04-15 10:14:50

SCOTT ogłasza dołączenie nowych zawodników do zespołu triathlonowego

Gotowi na sukces: SCOTT ogłasza dołączenie nowych zawodników do zespołu triathlonowego.

Najnowsze gwiazdy na scenie: Magnus Ditlev, Ashleigh Gentle i Rasmus Svenningsson dołączają do zespołu SCOTT Triathlon, a Sebastian Kienle podpisuje umowę na kolejne dwa lata.

Fribourg, Szwajcaria, 22 marca 2022.  SCOTT ogłasza wzmocnienie zespołu triathlonowego poprzez podpisanie kontraktów z młodymi zawodnikami i sprawdzonymi weteranami, torując sobie drogę do przyszłych sukcesów. Dzięki dwóm Mistrzostwom Świata i rozszerzeniu PTO Tour, sezon wyścigowy 2022 zapowiada się na niezapomniany.

Magnus Ditlev, Ashleigh Gentle i Rasmus Svenningsson dołączyli do zespołu SCOTT na 2 lata i będą jeździć wyłącznie na rowerach SCOTT. Wszyscy zwrócili na siebie uwagę na scenie wyścigów i zdobyli imponującą liczbę wyników, dzięki czemu zapowiada się udany sezon.

Sezon 2022 będzie z pewnością obfitował w emocjonujące wyścigi, ponieważ Mistrz Świata z 2014 roku Sebastian Kienle również odnowił swój kontrakt z firmą SCOTT. Po ogłoszeniu przejścia na emeryturę do końca 2023 roku, Kienle będzie teraz ścigał się z SCOTT do końca swojej udanej kariery triathlonowej.

W kolejce po sukces: poznaj nowych członków zespołu
Z potwierdzonymi wynikami w zawodach 70.3 i pełnodystansowych, najnowsi członkowie zespołu SCOTT tworzą scenę dla sezonu sukcesów i podkreślają zaangażowanie SCOTT w przyszłość elitarnych zawodów triathlonowych.

Poznaj zespół poniżej:

Magnus Ditlev: "Chcę mieć pewność, że ścigam się na najszybszym sprzęcie".

Magnus Ditlev, który szturmem wkroczył na scenę wyścigów 2021.
Z kalendarzem wyścigów, który przeraziłby większość regularnych zawodników, Magnus zdobył 8 miejsc na podium w ciągu roku - w tym dwa imponujące zwycięstwa! Magnus ma dopiero 24 lata, więc nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy, co przyniesie przyszłość i jak daleko będzie w stanie zajść w tym sporcie.

Magnus Ditlev komentuje: "Współpracując z SCOTT jestem podekscytowany możliwością pracy z zespołem, który ma takie same ambicje i oddanie każdemu aspektowi i szczegółowi swoich rowerów. Kiedy staję na linii startu w wyścigu, chcę mieć pewność, że jadę na najszybszym dostępnym sprzęcie i naprawdę wierzę, że SCOTT mi to zapewnia."

Zdjęcia: Lars Laursen

 


Ashleigh Gentle: Skupiamy się na nowym wyzwaniu, jakim jest średni dystans.

Ashleigh jest dwukrotną olimpijką, która przez dekadę startów w zawodach World Triathlon Series stale plasowała się w ścisłej czołówce. W 2017 roku zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej World Triathlon Series, a także zwyciężyła w wielkim finale WTS Gold Coast ('18) i WTS Montreal ('17). W 2022 roku Australijka postanowiła porzucić dystans olimpijski i przenieść się na średni dystans, gdzie odniosła już sukces, wygrywając w 2019 roku IM 70.3 Xiamen i jest ośmiokrotną zwyciężczynią Noosa Triathlon. W tym sezonie Ashleigh skupi się na wyścigach PTO.

Zdjęcia: Glen Murray


Rasmus Svenningsson:  "Sukces można osiągnąć tylko dzięki pasji".

Rasmus, który dopiero w 2019 roku rozpoczął profesjonalną przygodę z triathlonem, ma już na swoim koncie imponujące wyniki. W 2021 roku zwyciężył w IM Lake Placid, był drugi w IM Austria, zajął trzecie miejsce w IM South Africa i IM 70.3 Dubai.

Rasmus Svenningsson mówi: "Rodowód sukcesu można osiągnąć tylko dzięki bezkompromisowej pasji do osiągania wyników na najwyższym światowym poziomie. Zawsze praktykowałem takie właśnie bezkompromisowe podejście, dlatego jestem niezmiernie podekscytowany możliwością współpracy z marką, która tak prawdziwie podziela te podstawowe wartości."

Zdjęcia: Truls Svenningsson

Podróż trwa: Sebastian Kienle przedłuża kontrakt z firmą SCOTT

Po ogłoszeniu planów wycofania się z wyczynowego triathlonu pod koniec 2023 roku, Sebi będzie chciał odcisnąć swoje piętno w tym roku. Jeżdżąc na rowerach SCOTT od 2010 r., Sebi odegrał kluczową rolę w ewolucji roweru Plasma. W trakcie swojej kariery Sebi zdobył 3x tytuł Mistrza Europy Ironman ('14, '16, '17), 2x tytuł Mistrza Świata IM 70.3 ('12, '13), zwycięstwo w Mistrzostwach ('19) oraz zwycięstwo (2014) w słynnych Mistrzostwach Świata Ironman w Kona. Inspirując amatorów i zawodników z całego świata, Kienle ma za sobą długą i wyróżniającą się karierę. Przed niemieckim zawodnikiem zapowiadają się znakomite dwa ostatnie sezony.

 

 

"Cieszę się, że mogę zakończyć moją karierę triathlonisty tak, jak się ona rozpoczęła, mając za sobą tak silną firmę jak SCOTT. Współpraca z nimi przez ostatnie 12 lat była przyjemnością i z niecierpliwością czekam na to, co przyniesie przyszłość."

Sebastian Kienle
SCOTT zawodnik triathlonowy
2014 Mistrz Świata

 

 


 

 

The Plasma RC: Światowej klasy aerodynamika i osiągi wyścigowe

SCOTT ma bogatą tradycję w triathlonie, a SCOTT Plasma nieustannie przesuwa granice w projektowaniu produktów. W przypadku najnowszej platformy Plasma, inżynierowie SCOTT skupili się na specyficznych potrzebach triathlonistów na długich dystansach. Rozpoczynając projekt, mieli jasny cel: zbudować najszybszy rower, jaki kiedykolwiek widział świat triathlonu. Rezultatem jest najnowocześniejsza aerodynamika, ogromny zakres pozycji i pełna integracja - w tym odżywianie i nawadnianie - dzięki czemu Plasma jest najlepszą bronią do osiągania długich dystansów.

 

 

 

 


 

"W  SCOTT wyścigi są od samego początku w naszym DNA. Współpraca ze światowej klasy sportowcami pozwala nam testować nasze innowacje produktowe na najbardziej elitarnym poziomie i projektować produkty, które wspierają ich sukcesy. Jesteśmy niesamowicie dumni z tego, że najbardziej utalentowani i interesujący triathloniści na świecie ścigają się na naszych rowerach i z niecierpliwością czekamy na kontynuację tej drogi wspólnego sukcesu."

Reto Aeschbacher
CMO & Brand Manager
SCOTT Sports

 


 

 

 

Sezon wyścigów 2022
Dzięki zaktualizowanemu kalendarzowi wyścigów, w tym dwóm Mistrzostwom Świata i rozszerzonemu PTO Tour, oczekujemy ekscytującego sezonu. Sezon już rozpoczął się hucznie - Ashleigh Gentle zdobyła decydujące zwycięstwo w Clash Miami, ustanawiając rekord trasy rowerowej podczas swojej inauguracyjnej jazdy na Plasma RC. Wróci ona na trasę podczas Ironman 70.3 Oceanside. Magnus zadebiutuje na rowerze w kwietniu w swoim pierwszym długodystansowym wyścigu Ironman Texas. W mistrzostwach świata, w których wystartują Sebastian Kienle i Rasmus Svenningsson, a także zawodnicy SCOTT: Pieter Heemeryck, Lisa Norden i Laura Zimmerman.

Zdjęcia: James MitchellChcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter