Opublikowano: 2022-06-20 09:15:13

Dobre wyniki dla N1NO i zawodników SCOTT

Mistrz walczy z wyścigu na wyścig Pucharu Świata. Po wspaniałym pojedynku z mistrzem Szwajcarii Mathiasem Flückigerem N1NO stracił zwycięstwo, ale nie apetyt na pogoń za zwycięstwem w Pucharze Świata #34.

Leogang, Austria, 12 czerwca 2022. N1NO naprawdę przyłożył się do gry na trasie, której nie uważa za swoją ulubioną. Znakomite drugie miejsce i powiększenie prowadzenia w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata było piękną zapłatą za ten wysiłek. Andri Frischknecht po raz kolejny pokazał, że jest konsekwentny i zajął 13. miejsce. Kate Courtney również uzyskała dobry wynik na 14. miejscu.

Zdjęcia: Michal Cerveny

Do tej pory zawodnicy SCOTT-SRAM nigdy nie osiągali dobrych wyników w Leogang. Dla kogoś takiego jak Nino Schurter, który może wygrać na prawie każdej trasie, jest to dość niezwykłe. W 2022 roku trzeba było zaznaczyć to pole. Z pomocą słońca, błotnista trasa z deszczowych dni poprzedzających wyścig zmieniła się w nadającą się do jazdy. Podobnie jak słońce, motywacja udzieliła się wszystkim zawodnikom SCOTT-SRAM, którzy próbowali udowodnić, że również mogą sobie poradzić na tej staromodnej trasie dla wspinaczy.

 

Nawet startując z 30. pozycji, Andri Frischknecht miał doskonały start, łapiąc koło N1NO na pierwszej pętli. Wyścig wyglądał obiecująco od samego początku, kiedy to Nino jechał na 6. pozycji, a Andri na 7.
Nie minęło wiele czasu, gdy zobaczyliśmy, że N1NO zaczyna się wysuwać na prowadzenie. Oprócz Flückigera, bardzo mocną pozycję zajmowali także Alan Hatherly z RPA i Vlad Dascalu z Rumunii.
W połowie wyścigu Szwajcarzy dali nauczkę młodym zawodnikom. W końcu doszło do czystego szwajcarskiego pojedynku, jak podczas zeszłorocznych Mistrzostw Świata w Val di Sole. Mistrz Pucharu Świata 2021 Flückiger nie chciał dopuścić do kolejnego sprintu i zaatakował na drugim podjeździe na ostatnim okrążeniu w sposób, na który nie mógł odpowiedzieć nawet Nino. Mathias Flückiger dojechał do mety po zasłużone zwycięstwo. N1NO przegrał ten wyścig zaledwie 6 sekund za nim, ale nie traci apetytu, by później zdobyć #34 rekordowe zwycięstwo. Kto wie? Może w swoim domowym wyścigu w Lenzerheide za miesiąc?


 

 

 "Jestem zadowolony z tego, jak się dziś ścigałem. To trasa, która bardziej odpowiada Mathiasowi niż mnie. Starałem się dać z siebie wszystko, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa. Teraz wiem, co muszę zrobić: jeszcze bardziej się postarać na mojej ulubionej trasie w Lenzerheide. Nie mogę się już doczekać tego wyścigu".

Nino Schurter
9x Mistrz Świata, Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2022
SCOTT-SRAM MTB Racing


 

 

 

Andri Frischknecht
Po dobrym starcie Andri przez pierwsze dwa okrążenia bronił pozycji w pierwszej dziesiątce, aż w końcu musiał zapłacić cenę za wysokie tempo na początku. Walczył do samego końca, co zaowocowało 13. miejscem. W sezonie 2022 ustanowił dla siebie kolejny punkt odniesienia, pokazując konsekwentnie dobre wyniki w Pucharze Świata, ale także w wielu innych wyścigach, w których brał udział w tym roku.

Kate Courtney
Kate ścigała się z sercem od startu do mety. Po bardzo dobrym starcie w pierwszej dziesiątce, w drugiej połowie wyścigu musiała stracić kilka pozycji i wyścig zakończyła na 14 miejscu.

 

 


SCOTT Spark RC - najszybszy rower weekendu.
Dzięki wspaniałym występom w kategorii Elite, weekend Pucharu Świata w Leogang po raz kolejny zapisał się na kartach historii. Choć niektórzy z tych zawodników różnią się od siebie, mają jedną wspólną cechę - SCOTT Spark RC, który po raz kolejny udowodnił, że jest prawdopodobnie najszybszym rowerem wyścigowym w historii wyścigów MTB.

 

 


Czwarte zwycięstwo Martina Vidaurre

Nawet po tygodniu przerwy Vidaurre nadal jest miarą wszystkiego w Pucharze Świata U23.

Martin Vidaurre również pokazał swoją dominację w kategorii U23 podczas czwartej rundy Pucharu Świata w kolarstwie górskim w Leogang w Tyrolu. Zwyciężył z przewagą 19 sekund po tym, jak na trzecim z pięciu okrążeń, które pozostały do pokonania, stworzył decydującą, 10-sekundową lukę nad rywalem Simone Avondetto (Wilier). Na stromych zjazdach w Leogang, Vidaurre wykorzystał swój typowy, szybki styl zjazdu. Już na pierwszym okrążeniu Vidaurre miał niewielką lukę, ale jego rywale Avondetto i Filippo Fontana byli w stanie ją zniwelować, gdy ten ostatni popełniał drobne błędy na zjeździe. Nie udało im się to jednak na trzecim okrążeniu. Inaczej niż w poprzednich wyścigach, Vidaurre musiał zaatakować po raz drugi, ale i to się udało, a jego prześladowcy nie zdołali go dogonić. Chilijczyk, który mieszka we Freiburgu, spędził ostatni tydzień na wakacjach w Hiszpanii i właśnie rozpoczął przygotowania do sierpniowych Mistrzostw Świata, na których chce obronić tytuł Mistrza Świata U23. "Jestem bardzo zadowolony z mojego dzisiejszego wyścigu", powiedział Vidaurre. "Nie byłem pewien, czy wygram, więc teraz cieszę się jeszcze bardziej. Udało mi się dobrze odeprzeć ataki chłopaków". 


 

 "Nie byłem pewien, czy wygram dzisiaj, więc teraz cieszę się jeszcze bardziej. Udało mi się dobrze odeprzeć ataki chłopaków".

Martin Vidaurre Kossmann
U23 Mistrz Świata
Lexware Mountainbike Team

 

 

 


 

 

 

Zdjęcia: Armin Küstenbrück, Michal Cerveny, Lynn Siegel

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter