Opublikowano: 2022-12-10 15:11:50

NOWE buty Ultra Carbon RC

Przedstawiamy pierwszy dynamiczny, karbonowy but do biegania po szlakach, Ultra Carbon RC. Wyposażony w karbonową płytę Carbitex GearFlex dla tych morderczych wyścigów ultra trail.

Givisiez, Szwajcaria, Grudzień 2022. Łącząc lata doświadczeń w zaawansowanej trakcji, technologii rocker i biegach trailowych, SCOTT stworzył SCOTT Ultra Carbon RC: najbardziej technologiczny produkt do wyścigów trailowych. Wyposażony w płytę CARBITEX GearFlex, która utrzymuje Cię w ruchu przez długie godziny.
Długie godziny pracy w połączeniu z technologią rocker. Nowa podeszwa zewnętrzna Ultra Traction posiada strategicznie rozmieszczone wypustki, które zapewniają najlepszą trakcję podczas szybkich letnich wyścigów. But czuje się lekki i amortyzowany dzięki Kinetic Light Foam i ma wysoki poziom komfortu z jego specjalnie zaprojektowanej cholewki.

SCOTT jest dumny z tego, że dostarcza na rynek najbardziej zaawansowane technologicznie produkty. Aby to osiągnąć, opinie użytkowników są nieocenione. Kiedy biegacz ultra Cody Lind wyruszył, aby spełnić swoje marzenie o starcie w legendarnym wyścigu Wester States 100-Miles, SCOTT miał idealną okazję, aby wykorzystać jego doświadczenie w procesie tworzenia produktu. Wraz z Codym, który jest częścią zespołu SCOTT od 8 lat, SCOTT włożył wiele godzin myśli i rozwoju w stworzenie najbardziej wydajnego buta trailowego. Cody ściśle współpracował z zespołem rozwoju produktu SCOTT nad całą koncepcją buta i testował go intensywnie podczas treningów przed wyścigiem WSER.

 

 

Zobacz video tutaj

 

 

 

 

"Western States było dużą częścią mnie, dużą częścią mojego życia i jest to coś, co zawsze i wiedziałem, że zamierzam zrobić. Na dłuższych dystansach chciałem mieć więcej pod stopą, SCOTT Ultra Carbon RC jest naprawdę zaprojektowany, aby zwiększyć wydajność biegacza na wyścigach ultra."

Cody Lind
Ultra biegacz
SCOTT Running Team

 

 

 

Carbitex GearFlex Karbonowa płyta
Ultra Carbon RC posiada płytkę Carbitex GearFlex, która utrzymuje biegaczy w efektywnym ruchu przez długie godziny. Wyjątkowe zalety tej płyty z włókna węglowego to jej dynamiczna elastyczność; płyta reaguje zwiększeniem sztywności, gdy biegacz zwiększa prędkość i zachowuje elastyczność przy niższym tempie.

Dla tych butów SCOTT stworzył nową konstrukcję płyty karbonowej, która jest podzielona pod przednią częścią stopy i w kierunku pięty, aby zwiększyć elastyczność boczną. Ta konstrukcja pozwala na zwiększenie elastyczności bocznej i naturalne odłączenie przedniej i tylnej części stopy, co oznacza, że but zachowuje bardziej naturalną dynamikę przy jednoczesnym zachowaniu wydajności technologii karbonowej, dając biegaczowi odpowiednią ilość zwinności i czucia podłoża na nierównym terenie.

Konstrukcja podeszwy środkowej
But jest lekki i amortyzowany dzięki Kinetic Light Foam, najlżejszej i najbardziej responsywnej piance firmy SCOTT. Wzmacniając właściwości istniejących podeszw SCOTT o wysokim stopniu odbicia, ta lekka pianka ma jeszcze większe odbicie w jeszcze lżejszym opakowaniu. Miękka, lekka i responsywna, ale o wysokim poziomie trwałości. Jest ona połączona z SCOTT Evolved Rocker2, który opiera się na 10 latach ciągłych badań i rozwoju. ER2 wykorzystuje zaawansowane zrozumienie zasad biomechaniki przez SCOTT, aby promować bardziej dynamiczną pozycję podczas biegu, zmniejszając uderzenia pięty i zwiększając wydajność biegu.

Trakcja ma znaczenie
Trakcja w bieganiu to tarcie pomiędzy podeszwą zewnętrzną, a powierzchnią. Podczas gdy przyczepność opisuje stan statyczny, trakcja charakteryzuje się aktywną równowagą pomiędzy stopą, a ruchem, co jest niezbędne do efektywnego biegu. W zależności od nawierzchni i rodzaju biegacza, podeszwa zewnętrzna musi wykazywać różne właściwości. Prowadząc badania naukowe z wiodącymi ekspertami w branży i naszym zespołem elitarnych sportowców, a także przeprowadzając szeroko zakrojone testy w terenie, jesteśmy w stanie określić wymagania, jakie musi spełniać podeszwa zewnętrzna, aby zapewnić najlepszą możliwą trakcję w zależności od obszaru jej zastosowania.

 

 

Ultra Przyczepna podeszwa
Ta podeszwa zewnętrzna została zaprojektowana specjalnie do wyścigów ultra na szybkich szlakach. Wykorzystanie konstrukcji półpromieniowej zapewnia maksymalną wydajność w ruchu do przodu przy zachowaniu trakcji w wielu kierunkach. elementy, dzięki którym poczujesz się pewnie, gdy szlak zacznie się wić i skręcać. Nasza najnowsza trakcja rozwiązanie najlepiej sprawdza się na szybkich, gładkich letnich trasach o dowolnym dystansie przy dowolnej prędkości.

 

 

 

 

"Praca ze sportowcami od dawna jest procesem, który cenimy w SCOTT. Posiadanie sportowców, którzy trenują i ścigają się na ekstremach sportowej doskonałości, pozwala nam testować i zatwierdzać koncepcje, które mogą przynieść korzyści wszystkim naszym konsumentom. Ta relacja nie tylko pozwala nam przesunąć granice tworzenia produktów, ale umożliwia naszym sportowcom osiągnięcie ich sportowych marzeń."

Peter Cable
Running Division Manager
SCOTT Sports

 

 

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter