Opublikowano: 2022-12-14 19:28:56

To był nasz sezon 2022 z SCOTT-SRAM

Krew, pot i łzy prowadzą do jednego z najwspanialszych lat.

Rok 2022 był pełen akcji i dostarczył pełny wachlarz emocji. Niektóre z nich były niesamowite, innych nie możemy zapomnieć.

Feldbach, Szwajcaria.  Sezon 2022 był bardziej gorączkowy niż kiedykolwiek wcześniej. Po kryzysie COVID-19, który wszystko spowolnił, zespół powrócił do ścigania się na pełnych obrotach, zwiększając sezon Pucharu Świata z 6 do 9 wydarzeń rozsianych po całym świecie. Niektóre z wyścigów poszły świetnie, podczas gdy niektóre okazały się czystym rozczarowaniem. Ale taka jest natura wyścigów.

Dzięki emocjonującemu finałowi z N1NO Schurter, zespół z dumą spogląda na kolejny wspaniały sezon - 21 w historii zespołu!

Czas na refleksję, co sprawiło, że drużyna cierpiała i świętowała podczas tego roku pełnego akcji.

 

Zobacz tu

 

Taki był sezon 2022 razem z  SCOTT-SRAM MTB Racing

 

 

 

Cape Epic - 2022 -trudny początek sezonu 2022.

Nigdy nie przegrywamy bo albo wygrywamy, albo się uczymy!
Hasło naszej drużyny było również naszym przewodnikiem przez sezon 2022. Pierwsza atrakcja roku zamieniła się w koszmar. Na Cape Epic, gdzie Nino i Lars stanęli na linii startu by bronić tytułu, wszystko poszło nie tak jak chcieliśmy. Zbyt wiele mechanicznych awarii i kraks zepchnęło szwajcarski duet na boczny tor i sprawiło, że odeszliśmy kulejąc.
Nawet jeśli frustracja była ogromna, musieliśmy polegać na naszych umiejętnościach patrzenia w przyszłość, aby następnym razem było lepiej.
Wyścigi to skomplikowana gra. Często więcej uczymy się przegrywając niż wygrywając.


 

 

"Z zespołem, z zawodnikami, rok nigdy nie idzie idealnie przez cały sezon. Taka jest natura wyścigów. Ale patrząc wstecz na rok 2022, ten rok zawsze będzie zapamiętany jako jeden z moich najbardziej ekscytujących."

Thomas Frischknecht
Szef Zespołu
SCOTT-SRAM MTB Racing

 


Wraz z rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Brazylii, N1NO odwrócił to wszystko, zdobywając swoje 33. zwycięstwo w Pucharze Świata. Czekanie 3 lata na to 33. zwycięstwo, wyrównanie rekordu Juliena Absalona, sprawiło, że ten jeden moment był bardzo wyjątkowy i obfitował w niezwykłe emocje. Ponieważ Kate również pokazała postępy na starcie Pucharu Świata, wiedzieliśmy, że wracamy do gry.

 

 

 

Lars Forster rozpoczął sezon od zwycięstwa we Włoszech

Lars Forster musiał przejść w tym sezonie wiele wzlotów i upadków. Przez sporą część sezonu był kontuzjowany i nie mógł rozwinąć swojego talentu. Nawet jego wyścigi w Pucharze Świata i Mistrzostwach nie były satysfakcjonujące, rozpoczął sezon mocno i zakończył go z 4 zwycięstwami.

Andri Frischknecht z pewnością rozwinął się w 2022 roku. Nie tylko pokazał mocne ściganie się w Pucharze Świata, ale także walczył na stałym, wysokim poziomie przez cały sezon. Nikt inny w drużynie nie stawał na starcie tak często w 2022 roku. Ciężka praca opłaciła się, ponieważ przesunął się do pierwszej dwudziestki w rankingu światowym.

Rok 2022 był dla Kate Courtney bardzo ważny. Chciała zostawić za sobą niezbyt satysfakcjonujące lata 2020 i 2021 i zrobić restart. Powrót do miejsca, w którym była w 2019 roku nie jest taki łatwy. Ale z talentem, który ma i świetnym nastawieniem, które pokazuje oznacza, że to tylko kwestia czasu. Pokazała, że jest na dobrej drodze, aby zrobić wielki powrót - krok po kroku.

Hollywood nie mógł zrobić tego lepiej! Po poważnym wypadku w Snowshoe na miesiąc przed Mistrzostwami Świata, który prawie zakończył sezon N1NO, mistrz po raz kolejny dokonał niesamowitego zwrotu, tworząc historię i wygrywając podwójnie. Nie tylko zapewnił sobie 8. tytuł Mistrza Świata, ale co ważniejsze dodał 10. tytuł Mistrza Świata do swojej niezrównanej kariery. "La Decimal" - zdobycie 10 głównych tytułów - to coś, co bardzo niewielu zawodników lub zespołów osiąga w świecie międzynarodowego sportu. Valentino Rossi nigdy tego nie dokonał i utknął z 9 tytułami mistrza świata. W piłkarskiej Lidze Mistrzów, Real Madryt potrzebował 13 lat, aby ukończyć "La Decimal" od 9 do 10 tytułu. Zdobycie 10 tytułów Mistrza Świata w ciągu 13 lat to rekord N1NO, który najprawdopodobniej nigdy nie zostanie pobity. A z N1NO nigdy nie wiadomo, co będzie dalej. Tak jak zrobił to w tym roku - zachował najlepsze na koniec. To sprawia, że zastanawiamy się, co jeszcze przed nami....


 

 

"Co wynoszę dla sobą z sezonu 2022? To wspaniałe, że po tylu latach ścigania się na najwyższym poziomie wciąż mogę zaskakiwać. Ten rok był pełen wielkich emocji, ale też kilku niepowodzeń. Takie są wyścigi i dlatego wciąż kocham to, co robię. "

Nino Schurter
8 x World Cup Champion
10 x World Champion
SCOTT-SRAM MTB Racin

 


 

 

 

 

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter