Opublikowano: 2023-01-02 10:12:05

SCOTT-SRAM - Nowy skład drużyny na 2023

Nowy skład drużyna na 2023

Powitajmy jedynego w swoim rodzaju Filippo Colombo w SCOTT-SRAM na sezon 2023.

Givisiez, Szwajcaria 2022. SCOTT-SRAM MTB Racing Team z dumą prezentuje najnowszy nabytek zespołu - Filippo Colombo!
Podczas gdy Lars Forster opuszcza zespół i odchodzi do Thömus Racing, jesteśmy podekscytowani przybyciem 25-letniego Szwajcara, pochodzącego z Absolute Absalon BMC Racing Team, który uzupełni zespół obok Nino Schurtera, Kate Courtney i Andri Frischknechta.

 

Zobacz Video

 

Trzeba przyznać, że Filippo Colombo miał przełomowy sezon 2022 MTB. Wicemistrzostwo świata w XCC, dwa zwycięstwa w Pucharze Świata XCC, 2. miejsce na Mistrzostwach Świata XCO w Mont Saint Anne, a także brązowy medal na Mistrzostwach Europy XCO mówią same za siebie. Jego mocna kampania 2022 roku przesunęła go na 5 miejsce w rankingu światowym UCI, zaledwie jedno miejsce za Mistrzem Świata Nino Schurterem.


 

 

 

"Od początku mojej kariery Nino Schurter jest moim idolem, a SCOTT-SRAM moim wymarzonym zespołem. Jestem super podekscytowany, że dołączam do nich, aby dalej rozwijać swoją karierę."

Filippo Colombo
2. miejsce Mistrzostwa Świata XCC
Brązowy medalista Mistrzostwa Europy XCO
SCOTT-SRAM MTB Racing

 


 

 

Filippo Colombo
Zdjęcia: Tom Alemanno

Młody Szwajcar, pochodzący z południowej części Szwajcarii, jest bardzo wszechstronnym sportowcem. Filippo, który reprezentował również Szwajcarię na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, ma do zaoferowania coś więcej niż tylko talent na rowerze. W wieku 25 lat ma licencjat z nauk ekonomicznych, mówi płynnie w 4 językach i jest bardzo miłym facetem.

Lars Forster
Lars dołączy do innego odnoszącego sukcesy szwajcarskiego zespołu MTB THÖMUS, gdzie będzie wraz z Ralphem Näfem w dobrych rękach.
"Zawsze emocjonalnie trudno jest żegnanie się ze sportowcem, z którym przez lata przeżyliśmy wspólnie tyle wspaniałych chwil" - mówi Szef zespołu Thomas Frischknecht. "Chcielibyśmy z serca podziękować mu za wszystko, co dla nas zrobił, w tym za zdobycie tytułu Mistrza Europy, Cape Epic i Swiss Epic. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w jego przyszłej karierze".

 


 

 

"Zawsze emocjonalnie trudno jest żegnanie się ze sportowcem, z którym przez lata przeżyliśmy wspólnie tyle wspaniałych chwil" - mówi Team Manager Thomas Frischknecht. "Chcielibyśmy z serca podziękować mu za wszystko, co dla nas zrobił, w tym za zdobycie tytułu Mistrza Europy, Cape Epic i Swiss Epic. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w jego przyszłej karierze".

Thomas Frischknecht
Szef Zespołu
SCOTT-SRAM MTB Racing

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter