Opublikowano: 2015-07-01 10:08:56

Wygrywaj z każdą jazdą! SCOTT prezentuje nowego Foil

Nowy Foil , SCOTT prezentuje nowy rower bardziej aerodynamiczny, lżejszy, sztywniejszy bardziej komfortowy w porównaniu do swojego poprzednika.

Pierwsza edycja Foila, jest jak  kamień milowym w historii zaawansowanych aerodynamicznych rowerów szosowych. Od powrotu Foila w 2010 roku, Foil odniósł wiele sukcesów na arenie rowerowej. Nie mniej niż 115 zwycięstw w World Tour, 16 w Grand Tour i 3 zwycięstwa w klasykach.


Nowy Foil oferuje te same właściwości ramy co jego poprzednik. Waga ramy to 945 gramów, widelca 335 gramów co czyni go jednym z najlżejszych rowerów aerodynamicznych dostępnych na rynku. "Nasi zawodnicy liczą każdy gram, 6,8 kg to magiczna waga dla nich pomimo swojego aerodynamicznego kształtu i sztywności osiągnięcie takiej wagi stanowi wielkie wyzwanie." mówi Frank Oberle manager rowerów szosowych w SCOTT Sports.Minęło już sporo czasu od premiery pierwszej generacji Foila, model uzyskał reputację bardzo sztywnego i elastycznego w odniesieniu do transferu energii i obsługi. "Nasi zawodnicy jak również klienci preferują sztywne i elastyczne rowery, a nasz nowy model Foil oferuje wyższe wartości sztywności niż jego poprzednik." mówi Benoit Greiler Szef Inżynierów SCOTT.

"Aerodynamika w nowych ramach została przerobiona w całości", mówi Paul Remy inżynier, który pracował nad nową koncepcją przez ostatnie 2,5 roku.
" Wszystkie pionowe odcinki ramy zostały zoptymalizowane nie zależnie i w połączeniu ze sobą dały nowy poziom sztywności, rower wyposażony jest w zintegrowany kokpit, który pozwala zaoszczędzić kolejne waty", Remy podsumowuje -  aerodynamiczne korzyści nowego Foila.


 

 


Pięć modeli będzie dostępnych w  2016 roku.. Czytaj więcej o nowej gamie modeli Foil tutaj.


Oprócz widocznych ulepszeń konstrukcyjnych w zakresie aerodynamiki i integracji, również komfort użytkowania nowego Foila został podniesiony na kolejny poziom.


 

 

"Pionową sztywność udało się podnieść o 89 % w porównaniu do pierwszego Foila.
Nasi karbonowi eksperci, dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy są wstanie stworzyć szosowy rower z wyraźnie zauważalną niższą masą.

 

 

 

 

"Kiedy inni zawodnicy ze względu na różną etapowość wyścigów, muszą wybierać pomiędzy ultralekkim Addictem, a zaawansowanym aerodynamicznie Foilem. Nowy Foil posiada obie te cechy" mówi Henrich Haussler profesjonalny kolarz IAM Cycling.

"Po kliku okrążeniach na torze Salzburning, zauważam drastyczny skok zoptymalizowanej aerodynamiki w przeciągu ostatnich 5 lat" mówi Pascal Ducrot wiceprezes SCOTT Sports.
Pomimo naszego zaawansowanego rozwoju w aerodynamikę stworzyliśmy jeszcze bardziej lżejszy, sztywniejszy model Foila. W związku z tym nasi zawodnicy World Tour nie będą już musieli się już martwić o trudność etapów płaskich czy górzystych. Foil poradzi sobie na każdym z nich.


 

Nowy Foil nie tylko wygląda na szybki rower ale równie szybko jeździ.
Czytaj więcej o nowej technologii FOIL tutaj. Zdjęcia: Michael Rauschendorfer
Technologiczna strona o nowym Foilu
Czytaj więcej o nowym SCOTT Foil i jego wszystkich zaletach na naszej stronie internetowej:

http://www.scott-sports.com/global/en/page/foilZajrzyj za kulisy, zobacz jak powstawał nowy Foil:


 

SCOTT Sports- Innowacja, Technologia, Design.Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter