Opublikowano: 2023-01-17 08:35:03

Świeży talent dołącza do SCOTT Wintersports Team

Świeży talen dołącza do SCOTT Wintersports Team

SCOTT wita Molly Armanino i Parkina Costaina w Międzynarodowej Drużynie Sportów Zimowych.

Givisiez, Szwajcaria. 12 Stycznia, 2023. SCOTT ogłasza wzmocnienie międzynarodowego zespołu sportów zimowych o: Molly Armanino i Parkin Costain. Armanino, 29 lat z Kalifornii, USA, i Costain, 23 lata z Montany, USA, są dwoma najbardziej ekscytującymi młodymi talentami we freeskiingu i wniosą do zespołu SCOTT swoje unikalne podejście do narciarstwa freeride. Dołączając do legendarnego sportowca Jeremie Heitza, a także bohaterów freeride'u, takich jak Jackie Paaso i Sam Cohen, młodzi Amerykanie dołączają do jednego z najbardziej imponujących zespołów w branży.

SCOTT, jedna z najbardziej znanych marek w branży, ma długą historię w narciarstwie freeride, od wynalezienia pierwszego aluminiowego kija narciarskiego w 1958 roku, do sponsorowania pierwszego w historii Freeride World Tour. Dzięki współpracy z najlepszymi sportowcami, obecność SCOTT na scenie jest niezrównana, również dzięki dekadom tworzenia jednych z największych innowacji w produktach zimowych, od nart do gogli. Powitanie Molly i Parkina w teamie oznacza krok w przyszłość i przybliża SCOTT do następnej generacji młodych freeriderów.

"W SCOTT mamy historię współpracy z jednymi z najlepszych narciarzy na scenie freeride. To ekscytujące powitać Molly i Parkina w zespole i nie mogę się doczekać, aby zbudować te partnerstwa. Oboje są wielkimi talentami i reprezentują następną generację narciarstwa freeride. Ich dołączrenie do zespołu to początek kolejnego rozdziału dla SCOTT - komentuje Marti Perez, Sports Marketing Manager, SCOTT Sports.

Molly Armanino, lat 29, pochodzi z South Lake Tahoe w Kalifornii w USA i od lat zdobywa sławę dzięki swoim występom w zawodach narciarstwa freeride w całej Ameryce Północnej. Tej zimy Molly rozpocznie swój debiutancki sezon w Freeride World Tour, a jej wyróżniająca się jazda na nartach zapewniła jej dziką kartę do udziału w zawodach. Molly ma w sobie wielką energię, zaraźliwy uśmiech i zapał do ciężkiej jazdy na nartach. Według jej własnych słów: "Moim celem jest cieszyć się jazdą, mieć uśmiech na twarzy i szybko jeździć na nartach!".

"SCOTT ma niesamowity klimat, dobre produkty i jestem szczególnie podekscytowany ich programem zrównoważonego rozwoju, Re-source. Jest to jeden z niewielu legalnych programów zrównoważonego rozwoju, jakie do tej pory widziałem z branży outdoorowej i cieszę się, że mogę być częścią tego przedsięwzięcia. Świadomość, że współpracuję z marką, która podziela te same wartości co ja, jest niezwykle ważna. Nie potrafię wyrazić, jak bardzo jestem podekscytowana dołączeniem do zespołu" - komentuje Molly Armanino.

Molly dołączy do zespołu SCOTT jako sportowiec wyposażony od stóp do głów. Pasjonatka klimatu, Molly będzie zaangażowana w rozwój przyszłych produktów i wniesie swój nieoceniony wkład do kolekcji produktów Re-source SCOTT. Jej pierwsze poważne zawody w tym sezonie rozpoczynają się od pierwszego przystanku Freeride World Tour w Baqueira w Hiszpanii.

 


 

"W SCOTT mamy historię współpracy z jednymi z najlepszych narciarzy na scenie freeride. Molly i Parkin oboje są wielkimi talentami i reprezentują następną generację narciarstwa freeride."

Marti Perez
Sports Marketing Manager
SCOTT Sports

 

 


Parkin Costain, 23 lata, pochodzi z Big Sky w Montanie w USA i mimo młodego wieku ma już imponujące doświadczenie jako profesjonalny narciarz, a latem jako rowerzysta górski. Parkin spędził wiele sezonów filmując z Teton Gravity Research, a w 2020 roku zdobył upragniony tytuł "King of Jackson Hole". W tym sezonie Parkin skupi się na filmowaniu i skorzysta z okazji do rywalizacji pomiędzy nimi. Jednak niezależnie od formy, Parkin skupia się na jeździe na nartach. W dzieciństwie, gdy pytano go, kim chciałby zostać, gdy dorośnie, odpowiedź była jednoznaczna: "Jak to! Będę po prostu dalej jeździł na nartach!".

"Kiedy przedstawiono mi możliwość wskoczenia na pokład SCOTT, wydawało się, że jest to naturalny kolejny krok w mojej karierze, jesteśmy zgodni na tak wielu frontach. Czy to podczas zimowej jazdy na nartach, czy też latem na rowerach MTB. W miarę rozwoju mojej kariery planuję się rozwijać i być tak wszechstronnym sportowcem, jak to tylko możliwe. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co zrobimy w nadchodzących latach!" komentuje Parkin Costain. 

Parkin dołączy do teamu SCOTT jeżdżącego na nartach, sprzęcie i akcesoriach. Po podpisaniu długoterminowego kontraktu, SCOTT jest zobowiązany do wspierania Parkina w jego dążeniu do zostania kolejnym wielkim nazwiskiem we freeskiingu. Jego głównym projektem na ten sezon będzie kolejna misja filmowa z Teton Gravity Research.

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter