Opublikowano: 2023-01-27 07:45:59

KASTANISTAN: Nowy film Fabi Lentsch

KASTANISTAN: Nowy film Fabi Lentsch

Zawodnik SCOTT Fabian Lentsch prezentuje swój nowy film "KASTANISTAN", opowieść o przyjaźni i eksploracji w nigdy wcześniej nie odwiedzanym regionie Gruzji.

Givisiez, Szwajcaria, Styczeń 2023.  Pod koniec zimy 2022 roku i po miesiącach uganiania się za puchem po całym świecie, zawodnik SCOTT Fabian Lentsch wyruszył z misją Snowmads do Gruzji, gdzie miał spotkać się ze swoim lokalnym przyjacielem i przewodnikiem górskim Nickiem Phaliani. Celem ekipy było dotarcie do nigdy wcześniej nie jeżdżonej strefy w gruzińskich górach, prawdziwego raju dla freeride'u.

Nick i Fabi po raz pierwszy spotkali się w 2016 roku, kiedy Fabi odwiedził Gruzję po raz pierwszy kręcąc pierwszy film Snowmads. Wtedy Fabi odkrył wspaniały teren, jaki ma do zaoferowania Gruzja, a Nick zakochał się w narciarstwie. Od czasu, gdy odbyła się ta pierwsza podróż, niektóre rzeczy się zmieniły: Fabi znalazł głęboką radość w stawaniu się budowniczym mostów między kulturami i mentorem dla młodych riderów, podczas gdy pasja Nicka do śniegu doprowadziła go do zostania certyfikowanym przewodnikiem górskim w ciągu zaledwie trzech lat.

Ta przygoda zabrała grupę w podróż, aby poczuć się jak mieszkańcy wyimaginowanego miejsca bez granic, gdzie miłość, pokój i jazda na nartach są centrum wszystkiego: miejsca, które nazwali KASTANISTAN.

 

Zobacz "KASTANISTAN"

 

 

 

Zdjęcia: Fabian Keck

 

 

 

"W zeszłym roku warunki śniegowe i kwestie polityczne uniemożliwiły nam filmowanie w krajach, które planowaliśmy. W spontanicznej decyzji udaliśmy się do Gruzji, aby spotkać się z kilkoma dobrymi przyjaciółmi. Wybraliśmy obszar, w którym nikt z nas nie był, nawet miejscowi, co było ekscytujące.

Po dotarciu na miejsce i rozłożeniu namiotów, chmury się podniosły i mogliśmy zobaczyć ogromne linie i mnóstwo fantastycznego terenu... wiedzieliśmy, że czeka nas wspaniała przygoda."

Fabian Lentsch
Zawodnik SCOTT

 

 

 


 

 

 


O Snowmads
Snowmads to wspólny projekt sportowca SCOTT Fabi Lentscha i agencji zarządzającej sportowcami NINE&ONE. Jeszcze w 2015 roku Fabi i jego wieloletni kumpel narciarski Markus Ascher wyremontowali stary wóz strażacki, aby stworzyć wyjątkowy pojazd podróżny dla maksymalnie ośmiu osób, z którym odbyli długie pełne przygód wyprawy do Iranu, Gruzji i Grecji - zawsze na polowaniu na idealny pow.

Filozofia Snowmads? Połączyć pasję do narciarstwa, podróżowania i poznawania nowych kultur.

 



Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter