Opublikowano: 2023-02-12 21:58:14

SCOTT Sports zostaje oficjalnym dostawcą odzieży dla SCOTT-SRAM

SCOTT Sports ogłoszony oficjalnym dostawcą odzieży dla SCOTT-SRAM MTB Racing

Stellenbosch, Luty 2023. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w sektorze odzieży sportowej i pracy ze sportowcami na całym świecie, wybór SCOTT-SRAM na partnera SCOTT Sports w zakresie ich odzieży był oczywisty. SCOTT-SRAM dzieli tego samego ducha co SCOTT i nieustanne dążenie do wprowadzania innowacji, technologii i projektowania. Dla SCOTT, zostanie oficjalnym dostawcą odzieży to coś więcej niż zwykły sponsoring. To partnerstwo na rzecz rozwoju, którego celem jest stworzenie wysokiej klasy produktów odzieżowych, spełniających potrzeby i wymagania światowej klasy sportowców.

Opracowanie nowego zestawu odzieży dla SCOTT-SRAM jest wynikiem partnerstwa, które rozpoczęło się ponad 20 lat temu. Przez lata SCOTT opracowywał rowery i sprzęt dla zespołu, przesuwając granice innowacji i wspólnie tworząc najbardziej udane historie w historii kolarstwa górskiego XCO. Kiedy przyszedł czas na opracowanie odzieży dla zespołu SCOTT-SRAM, dzięki ich bliskiej współpracy, SCOTT wiedział prawie dokładnie, czego szukał zespół. Po roku pracy z zawodnikami, zespół trafił w dziesiątkę i powstała ostateczna kolekcja. Rezultatem jest kolekcja składająca się z trzech zestawów, zaprojektowanych specjalnie do różnych warunków wyścigów i treningów.

 

 

 

"W ciągu ponad 20 lat partnerstwa z SCOTT, zawsze byliśmy ściśle zaangażowani w proces rozwoju nowych produktów, dzieląc to samo dążenie do innowacji i technologii. Jesteśmy więc bardziej niż szczęśliwi, że teraz możemy przenieść to na kolejny poziom dzięki odzieży w 2023 roku."

Thomas Frischknecht
Team Director
SCOTT-SRAM MTB Racin

 


 

 

 

"SCOTT od wielu lat rozwija techniczną odzież kolarską. To wspaniały krok, aby teraz współpracować z naszym zespołem SCOTT-SRAM i ich światowej klasy sportowcami w celu opracowania produktów odzieży wyczynowej i zaprezentowania innowacji i technologii SCOTT na najwyższym poziomie."

Reto Aeschbacher
CMO
SCOTT Sports

 


 

 

Racing Concept - Zapnij pasy, czas na wyścig!
Nowa kolekcja odzieży SCOTT-SRAM została opracowana w ramach kapsuły SCOTT's Racing Concept ("RC"). Dzięki nowo opracowanym zestawom, zawodnicy mają wybór pomiędzy konkretnymi zestawami zorientowanymi na wspieranie ich w wydajności i treningu. Aerodynamiczne kroje są połączone z najnowszymi technologiami odzieżowymi i innowacjami tkanin, aby stworzyć specyficzne produkty dla różnych zastosowań i warunków klimatycznych. Rezultaty: ultralekki zestaw Race Kit z tkaniną o otwartych oczkach do jazdy w wysokiej temperaturze, takich jak Cape Epic, zestaw Aero Kit z indywidualnie dobraną tkaniną do trudnych i szybkich wyścigów oraz zestaw treningowy przeznaczony do codziennego użytku podczas dłuższych dni treningowych.

 


 

Gotowi na sezon 2023 z nowym składem drużyny

Wszystko jest ustawione na wyścigi światowej klasy z Filippo Colombo uzupełniającym zespół w sezonie 2023.

Pomiędzy sezonami chodzi o to, aby odzyskać to, co zadziałało w przeszłości i dostroić to tak, aby odblokować przyszły potencjał. Podążanie do przodu i ciągły rozwój jest integralną częścią DNA SCOTT-SRAM. Okoliczność, która utrzymuje zespół zmotywowany na nadchodzące wyzwania związane z nowym sezonem. Wkraczamy w przyszłość z nowym składem zespołu, w którym znaleźli się Filippo Colombo, Nino Schurter, Kate Courtney i Andri Frischknecht na sezon 2023.

Podczas pierwszego spotkania całej drużyny SCOTT-SRAM MTB Racing w Stellenbosch w RPA, zespół świętuje rozpoczęcie nowego, ekscytującego sezonu wyścigowego. Drużyna już nadała ton temu roku, zajmując czołowe miejsca w lokalnych zawodach UCI Western Cape XCO Cup Series tutaj w Stellenbosch. Kate zajęła 1. miejsce w wyścigu kobiet, a drużyna zmieściła się na podium w wyścigu mężczyzn, z Nino na 1. miejscu, Filippo na 2. i Andri na 3. miejscu.

W sporcie jednak spoczywanie na laurach nie jest sposobem naszej pracy. To zmiany, nowości w życiu członków zespołu napędzają naszą motywację. Jednak konsekwencja jest integralną częścią formuły zespołu od 21 lat. To mieszanka sprawdzonych i nowych rozwiązań, która napędza głód sukcesu zespołu.

Zespół
Wraz z dołączeniem Filippo Colombo, SCOTT-SRAM będzie miał kolejne gorące żelazo w ogniu do ścigania się o główne miejsca na podium. Wszyscy zawodnicy będą koncentrować się na Pucharze Świata oraz Mistrzostwach Świata w 2023 roku.

Filippo Colombo
Mimo że koncentruje się na MTB, 25-letni Colombo rozpocznie sezon na szosie, dołączając do nowo powstałego zespołu Q36.5 Pro Cycling Team. Są duże szanse, że zobaczymy go na szutrowych drogach Toskanii podczas wyścigu Strade Bianche, wspinającego się na strome wzgórza Flandrii i walczącego ze szlachetnymi kamieniami w Paryż-Roubaix.


 

 

"Wygrywając dwa Puchary Świata XCC w 2022 roku, moim marzeniem na ten rok jest wygranie moich pierwszych Mistrzostw Świata XCO. I na pewno pójdę na całość w walce o medale"

Filippo Colombo
2022 Vice-World Champion XCC
SCOTT-SRAM MTB Racing


 

 


 

 

 

 

 

 


Nino Schurter
Aktualny Mistrz Świata nie ma już nic do udowodnienia. Nie ma już zbyt wielu rzeczy do gonienia, ponieważ bezsprzecznie zdobył tytuł GOAT (Greatest of all Time). Bądźcie pewni, że jego pasja do wyścigów będzie napędzać go do zapewnienia sobie kolejnego zwycięstwa w Pucharze Świata, aby ustanowić rekord 34 w sumie. I znów da z siebie wszystko, aby obronić swoje tęczowe pasy.


 

 

"Zaznaczyłem całkiem sporo pól w moim palmaresie. Dla mnie rok 2023 to przede wszystkim utrzymanie dobrej zabawy z wyścigów. Jeśli utrzymam to, jestem całkiem pewien, że będę mógł ponownie pokazać z dumą pasy mistrza świata."

Nino Schurter
10 x World Champion
SCOTT-SRAM MTB Racing

 

 


 

 

 


Andri Frischknecht
Andri Frischknecht stawia sobie wysokie cele na sezon 2023. Chce kontynuować postęp, który pokazał w sezonie 2022, aby stać się pretendentem do czołowej dziesiątki w Pucharze Świata. Przede wszystkim jednak jego sezon rozpoczyna się od wspaniałej okazji do ścigania się w Cape Epic z Nino Schurterem. Mając na koncie 5 epopei przylądkowych i jedno zwycięstwo w epopei szwajcarskiej, Andri wnosi spore doświadczenie do zespołu SCOTT-SRAM startującego w tak zwanym "Tour de France kolarstwa górskiego" w 2023 roku.


 

 

 

"Wyścig na Cape Epic u boku Nino Schurtera będzie moim pierwszym szczytem w sezonie. To wielki zaszczyt i szansa jednocześnie. Nawet ja wiem, że to wszystko wiąże się z ogromną odpowiedzialnością".


Andri Frischknecht
SCOTT-SRAM MTB Racing

 

 

 


 


Kate Courtney
Kate Courtney zmierza do sezonu 2023 bardziej zmotywowana niż kiedykolwiek. Nie jest tajemnicą, że po wspaniałym sezonie 2019, w którym wygrała Puchar Świata, zmagała się z problemami. Wyciągnęła wnioski i ma pewność, że wróci do walki o podium.

 


 

 

 

 

"W zeszłym roku moim celem był powrót do spójności i ustanowienie silnych fundamentów, na których można budować. Widziałem jak wiele ciężkiej pracy zaprocentowało niekoniecznie w natychmiastowych wynikach, ale w postępach zarówno fizycznych jak i mentalnych, które dały mi wiele motywacji na ten sezon. Nie mogę się doczekać powrotu do ścigania i kontynuowania walki o bycie w czołówce."

Kate Courtney
SCOTT-SRAM MTB Racing

 

 


 

 

 


Pierwsza duża atrakcja sezonu - The Untamed Cape Epic

Po wyboistym początku ostatniego wystepu na Cape Epic, Team wraca na liniz absolutnym przytupem.

Cape Town, Południowa Afryka
8 dni, ponad 700 kilometrów i 17 000 metrów wspinaczki. Cape Epic jest uważany za Tour de France wyścigów rowerów górskich. Wyścig, który mierzy wszystko, jest zaznaczony na czerwono w kalendarzu wyścigowym SCOTT-SRAM. Nie jest tajemnicą, że mierzymy wysoko i próbujemy ponownie sięgnąć po zwycięstwo.

Ale uwaga! Nauczyliśmy się z emocji ostatnich lat, że ten wyścig może szybko przejść od dramatu do chwały i od chwały do dramatu. Trudne warunki są wymagające dla każdego uczestnika. To właśnie czyni to nieprzewidywalne wydarzenie jedyną w swoim rodzaju przygodą.

Przez lata ten wyścig stał się punktem kulminacyjnym w kalendarzu SCOTT-SRAM jako wyścig, który wymaga wszystkiego od zawodników i sprzętu i pisze historie, które są godne tylko Cape Epic. Ostatni sezon był jednym z tych, w których SCOTT-SRAM został poddany próbie i wyszedł z niej wzmocniony na sezon 2022. Reszta to już historia!

Nino Schurter, Mistrz 2019 Cape Epic , spróbuje wszystkiego, aby powtórzyć swój sukces z 2019 roku w tegorocznym wyścigu wraz ze swoim partnerem z zespołu Andri Frischknechtem, rozpoczynając 19 marca. Mając po swojej stronie potrzebne szczęście, będą starali się kontrolować wyścig i atakować, gdy czas na to pozwoli. Zespół SCOTT-SRAM udowodnił w przeszłości, że świetny duch zespołu jest ogromną siłą w walce.

Kolejnym dużym plusem w dążeniu do zwycięstwa jest broń, na której jeżdżą. Nowy SCOTT Spark World Cup jest idealnie stworzony do nierównego terenu w RPA. Dzięki 120 mm zawieszeniu, rower ten oferuje komfort i kontrolę na długich etapach.

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter