Opublikowano: 2023-02-14 18:06:05

Team DSM zdobywa dublet w UAE Tour & Q36.5 Pro Cycling odnosi pierwsze zwycięstwo na poziomie Pro!

Team DSM Women's i Q36.5 Pro Cycling Team rozpoczynają sezon od gwiazdorskich sprintów!

Charlotte Kool i Team DSM podwajają się w UAE Tour, podczas gdy Matteo Moschetti z Q36.5 Pro Cycling Team odniósł pierwsze poważne zwycięstwo w nowej drużynie.

13 lutego, 2023 Rozpoczynając sezon w doskonałym stylu, kobiecy program Team DSM poradził sobie z potencjalnie niebezpiecznym dniem w siodle, pracując doskonale jako jednostka przez cały etap, zanim ustawił Charlotte Kool, która poprowadziła do zwycięstwa we wzorcowym stylu, zdobywając pierwsze zwycięstwo w wyścigu.

W stosunkowo spokojnym etapie drużyna DSM pomogła przejąć kontrolę nad wczesną ucieczką, nadając tempo na czele peletonu i zapewniając dogonienie. Wszystkie oczy zwróciły się w stronę finiszu, gdzie drużyna dobrze pracowała jako grupa, przesuwając sprinterkę Kool do przodu. Finał był gorączkowy, z kilkoma zakrętami i zwrotami oraz kilkoma zatrzymaniami, w których Kool straciła koło ostatniego prowadzącego kolarza Pfeiffera Georgi. Georgi zręcznie zauważyła niebezpieczeństwo i przestała ciągnąć, a Kool przedostała się przez grupę, nawlekła igłę, po czym rozpoczęła monstrualny sprint, aby ominąć wszystkie pozostałe sprinterki i zgarnąć zwycięstwo; drugie w tym tygodniu dla niej i Teamu DSM.

 

Zdjęcia: Cor Vos 


 

 

"Bardzo nam się tu podobało, tak dobrze nam idzie. Naprawdę jesteśmy zespołem i robimy wszystko razem. Myślę, że wczoraj również pokazałyśmy, że jesteśmy zdolne do wielu fajnych rzeczy. Zakończyć to w taki sposób to marzenie!"

Charlotte Kool
Team DSM kobiecy program

 

 


Matteo Moschetti sprint do zwycięstwa w Clàsica de Almería

Włoch Matteo Moschetti zdobył w niedzielę w Clásica de Almería pierwsze w historii zwycięstwo dla Q36.5 Pro Cycling Team.

190-kilometrowy wyścig UCI 1.Pro na południu Hiszpanii został ożywiony przez trzech kolarzy, którzy zaatakowali od kilometra zerowego i otworzyli lukę sięgającą siedmiu minut. Trójka została ostatecznie zatrzymana na 67 km przed metą, gdy wyścig wszedł na wschodnią trasę do Roquetas de Mar. Zespół Q36.5 Pro Cycling Team jechał uważnie przez cały dzień, trzymając Moschettiego z dala od niebezpieczeństw i na dobrej pozycji. Amerykanin Corey Davis, jeden z neo-prosów tej drużyny, uczestniczył w kraksie, ale udało mu się odzyskać pozycję w grupie.

Na 20 km przed końcem, przy bocznym wietrze, grupa podzieliła się na kilka grupek, ale Q36.5 Pro Cycling zawsze był na pierwszej linii i utrzymywał dobrą pozycję na czele, zapewniając Moschettiemu zawsze prawą stronę podziału.

Ostatecznie o zwycięstwie zadecydował sprint grupowy, w którym Moschetti rozpoczął wybuchowy sprint i pokonał na mecie silną konkurencję, w tym Arnauda de Lie (Lotto Dtsny) i Jordiego Meeu, by sięgnąć po ósme zwycięstwo w karierze i pierwsze w koszulce Q36.5 Pro Cycling Team.

 

 

Zdjęcia: Sprint Cycling


 

 

"To naprawdę wyjątkowe zwycięstwo dla nas wszystkich!  Jesteśmy nowym zespołem i to był jeden z naszych pierwszych wyścigów, więc mieć już takie ładne zwycięstwo jest ważne nie tylko dla mnie, ale wszystkich zawodników, całego personelu i oczywiście wszystkich sponsorów."

Matteo Moschetti
Q36.5 Pro Cycling Team Zawodnik

 

 

 

 


SCOTT Foil RC
Po zadebiutowaniu zupełnie nowego SCOTT Foil RC na największej scenie kolarskiej podczas Tour de France w zeszłym roku, Team DSM przeszedł do sukcesów z tym potężnym rumakiem. Począwszy od 2023 r., Foil RC jest teraz dosiadany również przez Q36.5 Pro Cycling Team. Niezależnie od tego, czy chodzi o sprint w wyścigach etapowych, czy o chwałę w jednodniowych wyścigach, zespoły SCOTT będą nadal testować SCOTT Foil RC na poziomie Pro i WorldTour

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter