Opublikowano: 2023-04-01 23:43:38

Nowy król freeride'u ukoronowany!

Nowy król freeride'u ukoronowany!

Valentin Rainer zawodnik SCOTT, został mistrzem Freeride World Tour. Molly Armanino zajęła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet Freeride World Tour.

Verbier, Szwajcaria. Po dniach silnych wiatrów i ciężkiego śniegu, pomimo najlepszych starań organizatorów i profesjonalistów górskich, ostatni przystanek Freeride World Tour, Yeti Xtreme Verbier, został odwołany we wtorek rano, pozostawiając tytuły mistrzów świata do ogłoszenia na podstawie aktualnych rankingów. Po konsekwentnie dobrym sezonie, utrzymywał się w czołówce tabeli we wszystkich zawodach, zawodnik SCOTT Valentin Rainer otrzymał tytuł Mistrza Świata Freeride World Tour.

Valentin Rainer, lat 24, z Tyrolu to były zawodnik narciarski, który zajął się freeridem jako nastolatek, startując w swoich pierwszych zawodach w 2016 roku. Po dołączeniu do Ski Club Arlberg i pracy z legendą SCOTT Stefanem Hauslem, Rainer szybko przykuł uwagę jako ten, na którego należy zwrócić uwagę i szybko awansował w szeregach zawodów freeride.

W 2021 roku Valle rozpoczął swój debiutancki rok w Freeride World Tour. Kiedy nie udało mu się dostać do 2022 roku, wszystkie oczy skupiły się na jego powrocie w 2023 roku. Po pełnym zaangażowania sezonie w kwalifikacjach do Freeride World Qualifiers, zakwalifikował się na 1. miejscu, gotowy do ponownego zmierzenia się z najtrudniejszymi zawodami w narciarstwie freeride. Sezon 2023 był wypełniony trudnymi warunkami, technicznymi  ścianami i kilkoma ogromnymi sztuczkami, a dziś Valentin Rainer zapewnił sobie tytuł mistrza świata 2023 Freeride World Tour.

 

Sezon 2023 od początku stał pod znakiem zapytania, Kicking Horse został przełożony, a pierwszy konkurs w Hiszpanii wydawał się niepewny. Bogowie pogody przynieśli jednak pomoc w ostatniej chwili, a pierwsze zawody sezonu - w Baquiera i Ordino-Arcalis - postawiły poprzeczkę wysoko. Doświadczenie Rainera było widoczne, gdy układał pewne przejazdy, dostosowując się do zmieniających się warunków, które przyniosły mu zwycięstwo w Andorze i natychmiast umieściły go na szczycie tabeli rankingowej.

W Kicking Horse emocje związane z jedynym północnoamerykańskim przystankiem Tour były duże. Valle, korzystając z sukcesu w Andorze, pokazał kolejny solidny przejazd, zapewniając sobie miejsce na podium i przesuwając się na szczyt klasyfikacji generalnej. Valle kontynuował swoją przygodę z zawodami w Fieberbrunn, gdzie burza w ostatniej chwili przyniosła doskonałe warunki. Lokalny zawodnik zaliczył kolejny dobry przejazd na wymagającym stoku Wildseeloder, zajmując emocjonujące 4 miejsce i utrzymując się w klasyfikacji generalnej na swoich domowych zawodach.

Po tym jak Yeti Xtreme Verbier zostało odwołane we wtorek z powodu niebezpiecznych warunków śniegowych, Valentin Rainer, po konsekwentnie doskonałym sezonie, został koronowany na Mistrza Świata 2023 Freeride World Tour Ski Men.


 

 

 

 

"Kiedy mówię, że jestem Mistrzem Świata wciąż nie mogę uwierzyć we własne słowa... ale to czyni mnie super szczęśliwym i dumnym! To był mój cel numer jeden w zawodach freeride'owych".

Valentin Rainer
SCOTT Athlete

 

 

 

 

 

Molly Armanino zajmuje 2. miejsce na 2023 FWT
Zawodniczka SCOTT Molly Armanino zajęła 2. miejsce  Freeride World Tour 2023! Dzięki solidnej jeździe podczas wszystkich zawodów, był to imponujący pierwszy sezon w Tour dla kalifornijskiej debiutantki.

Pochodząca z South Lake Tahoe 29-letnia freeskierka jest znana z odważnego i pewnego stylu jazdy. Molly wkroczyła na  Freeride World Tour 2023 z dziką kartą, przyznanym po jej świetnym występie w North American IFSA Freeride Comps. Przedwcześnie zakończony sezon z powodu kontuzji, przed kontuzyjne występy Molly były wystarczająco imponujące, aby przyciągnąć uwagę organizatorów FWT.

W swoim pierwszym roku w Tour, Molly wniosła swój zacięty styl jazdy na każde zawody, stając na podium w Baqueira i Ordino-Arcalis i utrzymując stałą wysoką pozycję w rankingach. Nawet w obliczu trudnego wyboru linii i upadków w Kicking Horse i Fieberbrunn, wyróżniające się występy Molly w pierwszych zawodach utrzymały ją na tyle wysoko w rankingu, że ostatecznie zajęła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet.


 

 

 

„Jestem trochę zawiedziona, że nie mogliśmy dzisiaj rywalizować. Byłam bardzo podekscytowana jazdą na Bec. Ale jestem podekscytowana. Miałam świetny pierwszy sezon na trasie i poznałem wielu dobrych przyjaciół. To było emocjonujące!”

Molly Armanino
SCOTT Athlete

 

 

 


 

Carl Regner zajmuje 7. miejsce w klasyfikacji generalnej
30-letni zawodnik SCOTT Carl Regner ze Szwecji regularnie bierze udział we Freeride World Tour i był jednym z tych, na których trzeba było uważać po drugim miejscu w klasyfikacji generalnej w 2022 roku. Rozpoczął sezon bardzo dobrze w Baqueirze, od świetnych trików i technicznego doboru linii, dzięki czemu znalazł się na podium i wysoko w rankingach. Kontynuując konsekwentnie plasowanie się w pierwszej dziesiątce podczas zawodów, Regner dotarł do finału i choć nie doszedł do podium, jak w poprzednich latach, zakończył sezon na 7. miejscu.

Simon Perraudin zajmuje 11. miejsce w swoim debiutanckim roku
Mając zaledwie 20 lat, był to pierwszy rok Simona Perraudina w Tour, jako jednego z najmłodszych zawodników. Po dwóch dobrych przejazdach w Baqueira i Ordino-Arcalis, Simon awansował do finału, wyprzedzając już bardziej doświadczonych narciarzy. Zajął imponujące 11. miejsce w klasyfikacji generalnej, co pokazuje, że ten młody szwajcarski narciarz może jeszcze wiele osiągnąć.

Oficjalne gogle i ochraniacze
Jako oficjalny partner Gogli i ochraniaczy, SCOTT dostarcza gogle, kaski i ochraniacze pleców dla całej obsługi zawodów, a także zawodników, zaprojektowane specjalnie do użytku w terenie i w ekstremalnych warunkach. Valentin Rainer, Molly Armanino, Carl Regner i Simon Perraudin wszyscy jeżdżą i rywalizują w goglach React, najnowszych goglach SCOTT wyposażonych w najnowocześniejszą technologię wymiany szyb oraz  poprawiających kontrast szybach Amplifier oraz w kasku Symbol 2 Plus D, najlepszym kasku freeride SCOTT ze wzmocnieniem MIPS i D3O dla maksymalnej ochrony w najbardziej ekstremalnych uderzeniach.

Ponadto SCOTT wprowadził limitowaną edycję gogli FWT, aby uczcić edycję Freeride World Tour 2023.

 

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter