Opublikowano: 2015-07-14 09:59:41

RED BULL Bike-check: Paula Gorycka i SCOTT Scale 900 RC

Utalentowana zawodniczka 4F SCOTT Racing Team prezentuje swoje karbonowe cacko do MTB.

Dzięki materiałom typu „bike-check” możemy poznać technologię skrywaną w zawodniczych rowerach i dowiedzieć się nieco na temat konfiguracji sprzętu, które są dziełem najlepszych mechaników na świecie. Niedawno pod naszą redakcyjną lupę trafiła maszyna Pauli Goryckiej. Młoda zawodniczka 4F SCOTT Racing Team zasiada za jej sterami podczas wyścigów mtb. Poznajcie w pełni high-endowy rower ze stajni szwajcarskiego Scotta - model Scale 900 RC 2015.


© Paula Gorycka

Rower SCOTT Scale 900 RC

Paula od kilku sezonów korzysta z rowerów renomowanej szwajcarskiej marki SCOTT. Maszyna, na której zobaczymy ją w sezonie 2015 podczas wyścigów mtb to SCOTT Scale 900 RC.


© Paula Gorycka

Karbonowy kokpit Syncros'a

Jedną z modyfikacji, których dokonano w rowerze Pauli, jest zmiana kokpitu na produkty marki Syncros. Kierownica to karbonowy model z grupy FL o szerokości 700 mm. Do tego mostek i chwyty tej samej marki.


© Paula Gorycka

Ultralekka rama z karbonu

Rama to szkielet każdego roweru. Paula zaufała karbonowemu modelowi Scale RC, który naszpikowany jest technologią - systemem IMP, HMX, SDS i osią w standardzie 142 x 12mm. Tajemnicze skróty pomoże wam rozszyfrować polska strona marki SCOTT Bikes.


© Paula Gorycka

Lekkie i wytrzymałe koła

Koła w rowerze Pauli Goryckiej to kompletny zestaw Syncros XR, który zapleciono na szprychach DT Swiss. Na koła założono bezdętkowe opony Schwalbe Rocket Ron (na przód) i Contninental X-King.


© Paula Gorycka

Hydraulika najwyższej klasy

Grupa Shimano XTR to najwyższa półka w rodzinie Japońskiej firmy. W rowerze Pauli połączono je z tarczami o średnicy 160 mm i klockami z technologią chłodzenia Ice-Tech. Wszystko po to, by rower był w stanie zwolnić w każdym terenie.


© Paula Gorycka

Korba z jedną zębatką

W rowerze znajdziemy również napęd skonfigurowany według najnowszych trendów. Korba SRAM XX1 z jedną zębatką typu narrow-wide i 11-biegowa kaseta SRAM X01 o rozpiętości 10-42, która daje bardzo uniwersalne przełożenia.


© Paula Gorycka

Świecidełka i biżuteria

Działanie napędu to zasługa doskonałej i niezwykle precyzyjnej przerzutki SRAM XX1, która obsługuje bardzo szeroki zakres biegów.


© Paula Gorycka

Komputer pokładowy Garmina

Od kilku sezonów Paula współpracuje z marką Garmin, która znana jest z profesjonalnych liczników i komputerów sportowych. Tego typu sprzęt pozwala gromadzić cenne informacje dotyczące treningów, wyścigów i parametrów zawodniczych, nad którymi trzeba pracować. High-end w służbie nowoczesnego sportu!


Źródło:

http://www.redbull.com/pl/pl/bike/stories/1331734593771/bike-check-paula-gorycka-i-scott-scale-900-rc

 

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter