Opublikowano: 2023-05-12 09:22:47

Team DSM obejmuje prowadzenie w Giro d'Italia

Team DSM obejmuje prowadzenie w Giro d'Italia

Dzięki drugiemu miejscu Andreas Leknessund i Team DSM objęli prowadzenie w wyścigu Giro d'Italia i zdobyli Maglia Rosa po 4. etapie.

9 maja 2023. Mając trzy dni za sobą, peleton Giro d'Italia wyruszył na pierwszy górski etap wyścigu. 175 kilometrów i około 3500 metrów przewyższenia czekało na nich na starcie w Venosie. Gdy zaczął padać deszcz, w peletonie zapanowała nerwowa atmosfera i dało się wyczuć, że może to być pierwszy potencjalny dzień dla ucieczki.

Jak można było się spodziewać, rozpoczęła się wielka walka o ruch, w której Team DSM brał udział w niemal każdym potencjalnym ataku. Harm Vanhoucke i Andreas Leknessund reprezentowali drużynę w kilku mocnych ruchach, które zostały odwołane, aż w końcu guma pękła na zjeździe po 80 piekielnych kilometrach akcji, a Leknessund odjechał w siedmioosobowej grupie.

Leknessund i jego towarzysze ucieczki dobrze ze sobą współpracowali i przy słabym tempie peletonu z tyłu, na 75 km przed metą ich różnica szybko wzrosła do czterech i pół minuty.  Mimo, że na kolejnym podjeździe grupa ponownie zwiększyła tempo, to na długiej drodze w dolinie przed ostatnim podjazdem tempo spadło i stało się jasne, że grupa uciekinierów Leknessunda będzie walczyć o zwycięstwo etapowe, ponieważ na ostatnich 20 kilometrach utrzymywała pięciominutową przewagę.

Na ostatnim podjeździe tempo powoli wzrosło, a grupa zmniejszyła się, gdy kolarze odpadali jeden po drugim. Leknessund zaatakował i zdołał zredukować grupę do trzech osób. Mimo że początkowo Paret-Peintre był w tyle, Francuz zdołał wrócić na koło Leknessunda tuż przed szczytem. Leknessund dał z siebie wszystko, ale ostatecznie zajął dzielne drugie miejsce na etapie. Jednak ten wysiłek wystarczył, aby on i Team DSM zdobyli Maglia Rosa, co było wspaniałą nagrodą dla niego i całej drużyny po tym etapie.

 

Zdjęcia: Cor Vos


 

 

 "To jest super wyjątkowe. Przyjechaliśmy tu, by wygrywać etapy i to był też cel na dziś, ale wiedzieliśmy, że wejście na różowy kolor też jest możliwe. Miałem jeden atak w finale, gdzie poszedłem na całość, ale potem wrócił Paret-Peintre i moje nogi tak bardzo bolały. Po prostu dałem z siebie wszystko. Założenie koszulki lidera, nawet jeśli tylko na jeden dzień, będzie super wyjątkowe."


Andreas Leknessund
Team DSM Men's Program

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

SCOTT Foil RC
Po debiucie zupełnie nowego SCOTT Foil RC na największej scenie kolarskiej podczas Tour de France w zeszłym roku, Team DSM jedzie po sukcesy z tym potężnym rumakiem. Czy to w sprincie, czy w górskich wyścigach etapowych, czy też w jednodniowych wyścigach, Team DSM wciąż poddaje SCOTT Foil RC próbie podczas największych światowych wyścigów.

 

 

 

Zdjęcia: El Toro MediaChcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter