Opublikowano: 2023-05-21 15:47:05

Udany weekend wyścigowy dla biegaczy SCOTT!

SCOTT RC Running Team wychodzi na prowadzenie

Zawodnicy SCOTT Iris Pessey i Frédéric Tranchand prowadzą w Skyrunner Worldseries, podczas gdy Cody Lind zakwalifikował się do UTMB.

Givisiez, Szwajcaria. Maj 2023. Sezon wyścigów trailowych w pełni się rozpoczął, a pierwsze wyścigi w Golden Trail Worldseries, Skyrunner Worldseries i wielu innych odbyły się w ciągu ostatnich kilku tygodni. Zawodnicy SCOTT zaczęli mocno, a Iris Pessey i Frédéric Tranchand prowadzą w Skyrunner Worldseries, na których oboje biegacze koncentrują się w tym sezonie. W tym samym czasie biegacz ultra Cody Lind zakwalifikował się do UTMB, wygrywając 80-kilometrowy Valhöll Argentina. Mocny początek sezonu biegów trailowych dla SCOTT RC Running Team.


 

Tranchand i Pessey objęli prowadzenie w Skyrunner World Series
W niedzielę Iris Pessey obroniła swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej Skyrunner Worldseries podczas Skyrace des Matheysins we Francji, zajmując 4. miejsce pomimo drobnej kontuzji spowodowanej wypadkiem na paralotni. Czując wysokie oczekiwania po zwycięstwie na pierwszym etapie w Hiszpanii, Iris poradziła sobie z presją i skupiła się na swoich wynikach w wyścigu, aby utrzymać prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Frédéric Tranchand przez znaczną część wyścigu zajmował 2. pozycję, ale dostrzegł swoją szansę na atak i wyprzedzenie lidera po 1,5 godziny wyścigu na stromym podbiegu w śnieżnym terenie. Następnie mocno naciskał na błotnistych odcinkach, tworząc sporą przewagę i obejmując zwycięstwo oraz prowadzenie w klasyfikacji generalnej wraz z Antonio Martínezem z Hiszpanii.

Pierwszy etap, Calamarro Skyrace w Hiszpanii 29 kwietnia, był pierwszym dużym wyzwaniem sezonu dla obojga. Zawodnicy SCOTT podróżowali na południe z mieszanymi uczuciami, Iris po ciężkim sezonie biathlonowym, trenując brytyjską drużynę narodową, a Fred spędził większość zimy w Finlandii. Oboje obawiali się ekstremalnie wysokich temperatur i tego, jak zareagują ich ciała, ale dzięki lodowemu okładowi i świetnym sekcjom pod górę, Iris udało się przekroczyć linię mety jako pierwszej. Fred zajął solidne 3. miejsce, tuż za lokalnymi sportowcami.

Kolejnym przystankiem Skyrunner Worldseries będzie Hochkönig Skyrace w Austrii 3 czerwca. Tam Iris będzie próbowała obronić swoją pozycję liderki, podczas gdy Fred będzie ścigał się na Mistrzostwach Świata w Trail Running również w Austrii od 6 czerwca.

 

Zdjęcia: Brian Sharp


 

 

"Wiedziałam, że ludzie oczekują ode mnie potwierdzenia, że mój wynik w Hiszpanii nie był tylko szczęściem, więc czułam sporą presję, ale udało mi się skupić na sobie. Zajmuję teraz pierwsze miejsce w tabeli liderów Skyrunner Worldseries i jestem bardzo podekscytowana, aby zobaczyć, czy uda mi się utrzymać tę pozycję przez cały sezon".

Iris Pessey
SCOTT Running zawodniczka

 

 

 

 

 


 

 

 

 

"W Matheysins było dość ciężko na początku, duży podbieg i Roberto Delorenzi zaczął naprawdę mocno, a ja byłem jedynym, któremu udało się utrzymać jego tempo. Na śniegu dostrzegłem okazję do ataku i wyprzedziłem go. Jestem naprawdę szczęśliwy, to bardzo dobry początek sezonu".

Frédéric Tranchand
SCOTT Running zawodnik

 

 

 


Cody Lind zakwalifikowany do UTMB
Zawodnik biegów ultra SCOTT, Cody Lind, wygrał 80-kilometrowy wyścig UTMB w Valhöll Argentina i zakwalifikował się do słynnego UTMB w Chamonix. Cody Lind jest dobrze znany na amerykańskiej scenie biegów trailowych dzięki dwóm finiszom w pierwszej dziesiątce legendarnego Western States 100 Endurance Run. W ten weekend zmierzył się z 80-kilometrowym wyścigiem Valhöll Argentina UTMB, który poprowadził go przez "piękne góry, super techniczne odcinki poza szlakiem, duże podbiegi, strome odcinki, kamieniste szlaki, upał i jednych z najbardziej wspierających i energicznych ludzi od początku do końca". Cody czuł się silny przez cały dzień i przekroczył linię mety na pierwszej pozycji. To zwycięstwo zapewniło mu miejsce w Chamonix na słynnym wyścigu Ultra Trail Mont Blanc (UTMB).

Następnym startem Cody'ego będzie jego trzeci udział w Western States 100 Mile Endurance Run, który odbędzie się 24 czerwca.

 


 

 

 

 

"Valhöll Argentyna UTMB był naprawdę fajnym wyścigiem. Trasa miała wszystkie warunki, dzięki czemu była wyjątkowa i stanowiła naprawdę fajne wyzwanie. Czułem się silny przez cały dzień i udało mi się walczyć z trasą, ciepłą pogodą i wszystkimi trudnymi wyzwaniami związanymi z biegiem ultra".

Cody Lind
SCOTT Running zawodnik

 

 


Ulubione buty biegowe zawodników SCOTT
W SCOTT opinie sportowców na temat rozwoju produktów mają kluczowe znaczenie. Uwzględnienie ich doświadczenia zapewnia ważny wgląd w ich potrzeby i zapewnia wysoką wydajność produktów.

SCOTT Supertrac RC 2 to kultowe buty do skyrunningu, które stały się ulubionym obuwiem zarówno Iris Pessey, jak i Freda Tranchanda do technicznych wyścigów i treningów skyrunningowych. Buty są wyposażone w wielokrotnie nagradzaną podeszwę zewnętrzną Radial Traction, która zapewnia lepszą przyczepność i trwałość. SCOTT Ultra Carbon RC łączy w sobie lata doświadczenia w zakresie zaawansowanej trakcji, technologii rocker i biegania w terenie, tworząc najbardziej zaawansowany technologicznie but wyścigowy SCOTT z wkładką karbonową. Buty zostały opracowane z i dla Cody'ego Linda w celu przygotowania i ścigania się na ultra dystansach.

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter