Opublikowano: 2023-05-21 17:03:39

Rozpoczyna się sezon Pucharu Świata dla zawodników SCOTT

Udane wyścigi w Czechach

Zawodnicy SCOTT wiedzą, jak inspirować i zapewnić udany weekend wyścigowy MTB w Nove Mesto podczas pierwszego Pucharu Świata UCI MTB.

Givisiez, Szwajcaria. W miniony weekend w Nove Mesto w Czechach odbyło się otwarcie sezonu UCI MTB World Series. Nowa edycja World Series ma nowy format i styl. Po długiej zimowej przerwie nadszedł czas na podsumowanie. Starzy znajomi, nowe twarze i zawodnicy SCOTT, którzy wiedzieli, jak inspirować i sprawić, byśmy nie mogli się doczekać sezonu Pucharu Świata. Mocne trzecie miejsce Nino Schurtera w wyścigu XCO Elite, a także 1. i 2. miejsce w kategorii U23 młodego Duńczyka Olivera Vedersø Sølvhøja i Szwajcara Dario Lillo sprawiają, że ten pierwszy Puchar Świata XCO jest sukcesem na całej linii.

 

Nino Schurter ze SCOTT-SRAM szarżuje w sprincie do mety; Oliver Vedersø Sølvhøj (na dole po lewej) i Dario Lillo (na dole po prawej) walczą o zwycięstwo w kategorii U23.
Zdjęcia: Michal Cerveny, Piotr Staron


Wschodzący talent w kategorii U23
Kategoria U23 po raz kolejny zaoferowała ekscytujące wyścigi w Nove Mesto. Dwóch kolarzy SCOTT, Dario Lillo i Oliver Vedersø Sølvhøj, stoczyło emocjonujący pojedynek o zwycięstwo w kategorii U23, które młody Duńczyk Oliver Vedersø Sølvhøj mógł ostatecznie odebrać sobie na ostatnim okrążeniu. Był to świetny wynik i mocny początek sezonu dla zawodnika SCOTT Sølvhøj, mistrza Europy juniorów 2020 i zawodnika Mountainbike Club Vejle. Dario Lillo, mistrz Szwajcarii w kolarstwie przełajowym U23 z 2022 roku, ze szwajcarskiego zespołu SCOTT Davos MTB Project, zajął 2. miejsce. Lillo zbudował już silną reputację, zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce w kategorii U23, a także w krajowych szwajcarskich wyścigach elitarnych.

Z niecierpliwością czekamy na te dwa obiecujące talenty i wielu innych zawodników SCOTT ścigających się w nadchodzących wyścigach Pucharu Świata.

 

 

Podium U23 w UCI MTB World Cup Nove Mesto: Dario Lillo (po lewej, P2), Oliver Vedersø Sølvhøj (w środku, P1), Tom Schellekens (po prawej, P3)


Finisz na podium dla SCOTT-SRAM N1NO Schurtera
Podczas wyścigu w Nove Mesto Nino Schurter skończył 37 lat. Nadal dumnie i stylowo nosi paski mistrza świata. I nie wykazuje żadnych oznak zmęczenia spowodowanego wiekiem. Jego ostatni sprint po  3 miejsce i walka z szybkim Jordanem Sarrou jest więcej niż tego dowodem.

Wyścig rozpoczął się szybko i wściekle. Deszcz, który zaczął padać tuż przed wystrzałem z pistoletu startowego, dodał nieco pikanterii akcji, ale nie wpłynął dramatycznie na przebieg wyścigu. N1NO i główny faworyt Tom Pidcock byli obecni na pierwszych pozycjach od samego początku, tylko do czasu, gdy Mathias Flückiger wszedł między nich, tworząc niewielką lukę. Pidcock, zwracając uwagę, wykorzystał ten moment do ataku. Otworzył lukę, której N1NO nie był już w stanie zamknąć.

Podczas gdy Tom Pidcock z Wielkiej Brytanii prowadził wraz z zaskakującym nowicjuszem Joshuą Dubau z Francji, N1NO ścigał ich razem z byłym mistrzem świata Jordanem Sarrou. Mimo że różnica między obiema parami wynosiła zaledwie 15-25 sekund przez cały wyścig, sprawy nie potoczyły się ostatecznie. To Pidcock wyprzedził Dubau na ostatnim podjeździe, by szturmować kolejne zwycięstwo w Nove Mesto. Walka o trzecie miejsce nie mogła być zatem bardziej zacięta. Na sprinterskim finiszu to N1NO pokazał młodzieńcowi, że wciąż jest na dobrej drodze, zajmując 3. miejsce.

 

 

Zdjęcia: Remy Fabregue


 

 

 

„Mimo, że nie było to 1 miejsce, ten sprinterski finisz dostarczył mi niesamowitych wrażeń, pokazując, że wciąż mam prędkość 37. Jestem zadowolony z tego startu w sezonie Pucharu Świata”

Nino Schurter
10x Mistrz Świata
SCOTT-SRAM MTB Racing

 

 

 

 

 

 


 

 

Nieustające postępy Kate i Andriego
Ponieważ piątkowe XCC nie poszło zbyt dobrze, Kate startowała z 4 rzędu na starcie XCO. Handicap na starcie odegrał rolę w tym, że nie znalazła się w czołówce na początku wyścigu. Jednak nawet jeśli nigdy nie była w zasięgu miejsc na podium, przez cały wyścig pokazywała nieustępliwą walkę. Zajmując 13. miejsce, Kate tylko nieznacznie minęła swój cel, jakim jest miejsce w pierwszej dziesiątce rankingu.

Podobnie jak Kate, Andri ma do opowiedzenia podobną historię. Brak najlepszego wyniku w XCC umieścił go dalej na początku XCO. Na dodatek przebita opona postawiła go w beznadziejnej sytuacji. Przynajmniej kilka szybszych okrążeń pod koniec wyścigu zaoszczędziło mu trochę punktów, ostatecznie zajmując 40. miejsce.

 

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter