Opublikowano: 2023-06-13 21:11:49

N1NO pisze historię w Lenzerheide, Duże sukcesy zawodników SCOTT

Super niedziela w Lenzerheide dla zawodników SCOTT

Puchar Świata w Lenzerheide w 2023 roku przeszedł do historii, a N1NO pobił rekord świata, wygrywając 34. zawody Pucharu Świata.

Lenzerheide, Szwajcaria. Puchar Świata w Lenzerheide nigdy nie zawiódł, a edycja 2023, ostatniego Pucharu Świata, przejdzie do historii jako jedna z niezapomnianych. N1NO Schurter odniósł zapierające dech w piersiach 34. zwycięstwo w Pucharze Świata na rodzimej ziemi, osiągając znakomity wynik, który czyni go rekordzistą świata i niekwestionowanym rekordzistą wszech czasów. Kolejne pokolenie odcisnęło swoje piętno, gdy Dario Lillo ze SCOTT Davos Development Team odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w U23 XCO i kolejne w XCC. W pierwszym Pucharze Świata w tym sezonie, SCOTT DH Factory wysoko ustawił poprzeczkę na otwarcie sezonu, zajmując 5. miejsce na podium dla Marine Caribou.

Znakomite występy zawodników SCOTT na całym świecie sprawiają, że jesteśmy podekscytowani tym, co jeszcze przed nami...

 


Wielki N1NO tworzy historię w Lenzerheide

N1NO Schurter największy kolarz wszech czasów bije rekord świata, odnosząc 34. zwycięstwo w Pucharze Świata podczas legendarnego wyścigu w szwajcarskim Lenzerheide.

Lenzerheide, Szwajcaria. Nie ma drugiego takiego kolarza górskiego. 4795 dni po swoim pierwszym zwycięstwie w Pucharze Świata w Dalby Forest w Wielkiej Brytanii w 2010 roku, N1NO Schurter, największy sportowiec MTB wszech czasów, przechodzi do historii z rekordowym 34. zwycięstwem w Pucharze Świata na rodzimej ziemi w Lenzerheide w Szwajcarii.

Gdy tłumy zebrały się w całym górskim kurorcie, atmosfera była elektryczna. Skandowanie "NINO...! NINO...!" rozbrzmiewały echem w całej dolinie w oczekiwaniu na wyścig bohatera z rodzinnego miasta na tej kultowej trasie. Lenzerheide, dom i miejsce treningów Nino Schurtera, jest również częścią jego największych sukcesów. Kolejne zwycięstwa w Pucharze Świata w 2016 i 2017 roku, a następnie tytuł mistrza świata na tej samej trasie w 2018 roku. Czy N1NO Schurter może napisać idealną bajkę i pobić rekord świata tutaj, w domu w Lenzerheide?

Oczywiście. The Greatest Of All Time właśnie stał się jeszcze większy, przewyższając Juliena Absalona i ustanawiając nowy punkt odniesienia, który prawdopodobnie będzie trwał wiecznie.

W niedzielę N1NO Schurter przekroczył linię mety przed fenomenalną publicznością, aby świętować jeden ze swoich największych sukcesów i odnieść rekordowe 34. zwycięstwo w Pucharze Świata.

 

Zobacz

 

 

 

Dla Największego Wszechczasów trudno znaleźć nieosiągnięte cele. Mistrz olimpijski, 10-krotny mistrz świata i 8-krotny mistrz Pucharu Świata. Rekord świata był jedynym celem, który pozostał, a po zdobyciu 32. Pucharu Świata w 2019 roku nie było tajemnicą, że N1NO celował w rekord Juliena Absalona. Ponieważ pandemia Covid spowolniła jego polowanie, zdobycie nieuchwytnego 33. zwycięstwa w Brazylii w zeszłym roku zajęło ponad dwa lata.

Mając 34. zwycięstwo w zasięgu ręki, N1NO desperacko chciał przywieźć je do domu przed swoimi fanami w Lenzerheide. Kiedy wypadek w pobliżu mety odebrał mu szansę na zwycięstwo w 2022 roku, Nino był bardzo rozczarowany. Ponieważ Mistrzostwa Świata w Lenzerheide w 2023 roku były ostatnimi w nadchodzących latach, N1NO przybył na linię startu pełen emocji, co nazwał "moim ostatnim tańcem w Lenzerheide!". Nadszedł czas, aby dać z siebie wszystko.

 

 

 

"Kiedy wszystko układa się w odpowiednim momencie! To był mój ostatni taniec tutaj w Lenzerheide, ale był to najlepszy taniec!
Jestem przytłoczony i emocjonalnie poruszony tym, co się tam działo. Tego dnia nigdy nie zapomnę!"

Nino Schurter
10x Mistzr Świata
SCOTT-SRAM MTB Racing 

 

 

 

 

 

 


 

  

 


Pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata UCI U23 dla Dario Lillo

Dario Lillo odniósł imponujące zwycięstwo w U23 XCO i XCC, pierwsze dla młodego kolarza i SCOTT Davos MTB Project Team.

Miniony weekend nie mógł być bardziej udany! Po raz pierwszy w wciąż młodej historii SCOTT Davos MTB Project, drużyna z Dario wygrywa wyścig Pucharu Świata UCI MTB. Dario nie poprzestaje na zwycięstwie, ale w imponującym stylu dubluje go w niedzielę na XCO!
Dzięki temu zwycięstwu Dario objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata U23 i w tym tygodniu weźmie udział w nadchodzących Mistrzostwach Świata w Leogang (Austria) jako lider Pucharu Świata.

 


Podium Pucharu Świata w zjeździe dla Marine Cabirou

Solidne otwarcie sezonu dla SCOTT DH Factory w Lenzerheide Marine Cabirou z powrotem na podium i Dylanem Levesque w pierwszej dziesiątce w półfinale.

Sezon DHI 2023 wreszcie wystartował! Długo czekaliśmy od rundy zamykającej sezon 2022 w Val di Sole.
Dość długa przerwa zimowa, mnóstwo ciężkiej pracy, testowanie rowerów i leczenie kontuzji, aby w końcu zebrać wszystko razem w Lenzerheide w Szwajcarii w miniony weekend. Dzięki wielu opiniom z obozów treningowych i przygotowaniu wszystkich umysłów, ciał, rowerów i sprzętu na nadchodzący sezon, SCOTT DH Factory Team był szczęśliwy, że wszyscy koledzy z drużyny i pracownicy wrócili do ścigania się w nowo sformatowanej serii UCI MTB DHI World Series.

Było tak wiele nowych rzeczy, nowy harmonogram, nowe oznaczenia tras i wszystko, co nowy promotor Pucharu Świata DHI wniósł na imprezę, ale naszym zawodnikom udało się osiągnąć solidne wyniki na tak szybkiej trasie, która była trudniejsza niż kiedykolwiek.

 

Marine Cabirou z powrotem na podium - udany powrót do Pucharu Świata
Dzięki sprawności fizycznej i pracy przygotowawczej potrzebnej do powrotu po poważnych kontuzjach, Marine była w stanie przygotować się psychicznie i podnieść wszystkie poprzeczki w ciągu tygodnia. Planowała zacząć stabilnie i być wystarczająco gotowa na nowy harmonogram, z półfinałem i finałem tak blisko siebie, bez odpoczynku i dwoma trudnymi psychicznie i fizycznie momentami jeden po drugim!

Wszystko poszło zgodnie z planem. Chociaż nie jest jeszcze w pełni sił, podium i P5 to dobra nagroda! Marine wróciła i zdecydowanie jest głodna najwyższego stopnia w tym sezonie.


 

 

"Naprawdę cieszę się z powrotu na podium po dwóch trudnych sezonach z kontuzjami, dużo pracy w zimie, ale to się opłaciło.
Wielkie podziękowania dla wszystkich pracowników SCOTT i ekipy SCOTT DH Factory, niesamowity początek sezonu!"
 
Marine Cabirou
SCOTT DH Factory

 

 

 

 

 


 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter