Opublikowano: 2023-06-25 19:38:56

SCOTT Lumen eRIDE zdobywcą Eurobike Gold Award

SCOTT LUMEN WYGRYWA EUROBIKE AWARD

SCOTT Sports otrzymał pożądaną nagrodę Eurobike Gold Award - potwierdzenie, że SCOTT Lumen eRIDE jest liderem innowacji i wydajności w jednym z najbardziej rozwijających się segmentów w branży.

Givisiez, Szwajcaria. Czerwiec 2023. SCOTT Sports otrzymał nagrodę Eurobike Gold Award za rok 2023, a SCOTT Lumen eRIDE 900 SL zdobył prestiżowe wyróżnienie w konkurencyjnej dziedzinie. "Innowacja, technologia, design to podstawowe wartości widoczna jest we wszyskim, co robimy. Jesteśmy niezwykle dumni z tego modelu i cieszymy się, że Lumen został uznany przez Eurobike za produkt, który wyznacza standardy dla tego, co nadejdzie w branży" - powiedział Reto Aeschbacher, CMO w SCOTT.

Eurobike Gold Award 2023 to najbardziej prestiżowa nagroda dla innowacyjnych i wysokiej jakości nowych produktów w branży rowerowej i przyszłej mobilności. Gold Award nie tylko wykrywa aktualne trendy w branży, ale także ma na celu zachęcanie do dalszego rozwoju innowacji produktowych i ich skutecznego pozycjonowania na rynku poprzez wyróżnianie wybitnych rozwiązań.

Lumen eRIDE ustanawia nowy punkt odniesienia dla tego, co jest możliwe w przestrzeni integracji i lekkiej e-mobilności - cel, który był możliwy dzięki naszej współpracy z innowacyjnym zespołem TQ.


 

 

 

SCOTT Lumen eRIDE 900 SL


SCOTT Lumen wykorzystuje najszybszą na świecie platformę ramową XC / Trail, Spark 900, i dodaje całkowicie ciche i wydajne wspomaganie elektryczne, zachowując jednocześnie legendarne lekkie DNA SCOTT.

Wrażenia z jazdy są jak na zwykłym rowerze: nie trzeba myśleć o dłuższej drodze hamowania, oporze pedałów czy wadze, ponieważ można nawet jeździć na rowerze z wyłączonym wspomaganiem. Jest to rower elektryczny dla rowerzystów górskich, ze wszystkimi zaletami zwykłego roweru terenowego, teraz z dodatkowym wspomaganiem, aby szybciej pokonywać wzniesienia i cieszyć się jazdą dalej i jeszcze dłużej.

Lumen eRIDE 900 SL to flagowy model z tej gamy, prezentujący najwyższy potencjał platformy poprzez wykorzystanie najwyższej jakości pakietu materiałów i komponentów, co skutkuje niską masą całkowitą wynoszącą 15,5 kg, najlżejszy e-MTB w branży. Ten stosunek mocy do masy jest natychmiast widoczny na szlakach, dzięki czemu rowerzysta czuje się jak Nino Schurter na podjazdach, pozostając jednocześnie zwinnym i bardzo sprawnym na zjazdach.

Technologia stojąca za modelem Lumen eRIDE
Wzięliśmy najlepszą jak dotąd platformę Cross-Country/Trail, Spark 900, zwiększyliśmy jej skok do 130 mm skoku, dodaliśmy całkowicie ciche i wydajne wspomaganie elektryczne, zachowując przy tym legendarne lekkie DNA. W porównaniu do Spark 900, Lumen zwiększył całkowitą masę o zaledwie 17%, mieszcząc silnik, akumulator. Oprócz stworzenia czystej estetyki, integracja tych funkcji pozwoliła nam zaprojektować lżejsze, sztywniejsze ramy. Opatentowany przez SCOTT system zawieszenia TwinLoc jest połączony zarówno z widelcem, jak i amortyzatorem, oferując trzystopniową regulację zawieszenia, która pozwala rowerzyście dostosować charakterystykę zawieszenia do szlaku za jednym naciśnięciem manetki na kierownicy.

 

Oczywiście siłą napędową sukcesu Lumena jest jednostka napędowa TQ HPR50. Dyskretnie zintegrowany z ramą silnik zapewnia moment obrotowy 50 Nm, pobierając energię z akumulatora o pojemności 360 Wh. Opcjonalny range booster o dodatkowym wsparciu 160 Wh można również zamontować zamiast koszyka na bidon. Moc silnika można dostosować do preferencji rowerzysty, łącząc system z aplikacją TQ, a wbudowany ANT + umożliwia połączenie kompatybilnych z systemem urządzeń.

 

Im bliżej przyjrzysz się Lumenowi, tym więcej przemyślanych szczegółów znajdziesz - dzięki wysokowydajnym komponentom Syncros, minimalistycznemu mocowaniu komputera i poręcznemu narzędziu w tylnej osi, które chroni Cię na szlaku, staje się jasne, dlaczego Lumen eRIDE jest postrzegany jako kompletny pakiet.


 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter