Opublikowano: 2023-07-03 01:14:08

Zawodnicy SCOTT odnoszą ogromne zwycięstwa na całym świecie!

Niezwykłe wyścigi zawodników SCOTT

To był niezapomniany weekend dla sportowców SCOTT we wszystkich segmentach rowerowych, z kilkoma epickimi wynikami, o których można krzyczeć. Dowiedz się więcej.

Od triathlonu po szutry, od ultradystansu po enduro, zawodnicy SCOTT rzucili rękawicę w ten weekend, aby uzyskać epickie wyniki we wszystkich dziedzinach. Magnus Ditlev pobił rekord świata w triathlonie na długim dystansie, podczas gdy Robin Gemperle zajął pierwsze miejsce w wyścigu ultradystansowym Hope 1000.

Szwajcarka Isabelle Pulver zwyciężyła w Race Across America jako nie tylko najszybsza kobieta, ale także najszybszy zawodnik w całej stawce, podczas gdy Pfeiffer Georgi z Team DSM zdobyła swój drugi tytuł mistrza Wielkiej Brytanii. Zawodnicy szosowi SCOTT zdobywali kolejne miejsca na podium w krajowych mistrzostwach na całym świecie, podczas gdy Huge Pigeon z SCOTT SR Suntour zajął swoje pierwsze podium w tym roku w E-EDR E-Bike Enduro World Cup.


 

Magnus Ditlev Wygrywa Challenge Roth

Ditlev ustanawia nowy rekord świata i broni tytułu, wygrywając w Roth

Wysoko ceniona jako faworyt w kalendarzach wielu sportowców, edycja Challenge Roth 2023 przejdzie do historii. Przy idealnej pogodzie i ogromnej publiczności, która przygotowała scenę na szybki dzień wyścigów, padły rekordowe czasy zarówno w kategorii mężczyzn, jak i kobiet. Zawodnik SCOTT Magnus Ditlev był w świetnej formie, gotowy do obrony tytułu z 2022 roku.

Przy idealnych warunkach wyścigowych Magnus zaczął dobrze od samego początku, doskonale pływając w spokojnych warunkach, aby wyjść z wody jako część czołówki. Na rowerze Magnus natychmiast pokazał, dlaczego jest najwyżej sklasyfikowanym kolarzem w PTO. Po 5 km Magnus wysunął się na czoło. Gdy Magnus i jedyny człowiek, który był w stanie za nim podążać (Laidlow) dotarli do T2, mieli już 12 minut przewagi. Magnus ukończył etap rowerowy w czasie 3:57:45, 4 minuty szybciej niż w poprzednim roku i ustanowił nowy rekord trasy rowerowej. Pozostając konsekwentnym przez resztę wyścigu, pomimo mocnych biegów Patricka Lange i Bena Kanute, którzy zakończyli dzień odpowiednio na 2. i 3. miejscu.

Po 3,8 km pływania, 180 km na rowerze i 42 km biegu, Magnus Ditlev pobił najlepszy czas Jana Frodeno z 2021 roku o prawie jedenaście minut i ukończył wyścig z czasem 7:24:40, zdobywając nowy rekord świata na długim dystansie, a także drugie z rzędu zwycięstwo w Challenge Roth.

Legenda triathlonu i zawodnik SCOTT Sebastian Kienle zakończył swój ostatni Challenge Roth w świetnym stylu, z fantastycznym wyścigiem, na który wpływ miała tylko przebita opona, podczas gdy Lisa Norden, srebrna medalistka olimpijska, ukończyła wyścig kobiet na 5. miejscu.

 

"To zwycięstwo wiele dla mnie znaczy. Chciałem obronić tytuł. Dziękuję mojemu zespołowi, który zrobił wszystko, aby odnieść zwycięstwo. Szczerze mówiąc, nie wiem, jak udało mi się osiągnąć rekordowy czas. To był szczególny moment, że stary rekordzista Jan Frodeno był jednym z pierwszych gratulujących".

Magnus Ditlev
2023 Challenge Roth Zwycięzca

 


 

 

 

 

Zdjęcia: Marcel Hilger


 

Isabelle Pulver Odnosi drugie zwycięstwo w RAAM

Szwajcarka Isabelle Pulver wygrywa Race Across America w zaledwie 9 dni

Po zwycięstwie w Race Across America w 2015 roku, Isabelle i jej fantastyczna załoga mieli na celu ukończenie 5000-kilometrowej trasy szybciej niż jej poprzedni czas wynoszący 10 dni, 21 godzin i 7 minut. Gdy wyruszyli na edycję 2023, od linii mety dzieliło ich wiele przeszkód. Wyścig przez Amerykę był dużym wyzwaniem, zgodnie z oczekiwaniami, z ogromnymi wahaniami temperatury, trzema przejazdami na wysokości ponad 3000 metrów w ciągu jednego dnia w bardzo zimnej pogodzie, 40 stopniami na pustyni, deszczem, wiatrem, mgłą - szczególnie w Appalachach - a na ostatnim odcinku wypadek drogowy z uszkodzonymi rowerami, zamknięcie dróg i zagrożenie pożarem lasu z objazdami, lista jest długa.

Isabelle i jej ekipa z powodzeniem pokonali wszystkie te przeszkody, aby osiągnąć swój cel, jakim było zwycięstwo w RAAM we wspaniałym stylu. Menedżer zespołu Bruno Rüegg musiał nawet poinformować właścicieli zakwaterowania w Annapolis o wcześniejszym o jeden dzień przyjeździe, ponieważ Pulver dotarła do mety w 9 dni, 12 godzin i 16 minut. Co za jazda!


 

 

"To po prostu niesamowite. Skupiłam się tylko na sobie i chciałam się dobrze bawić. Byliśmy jak wielka rodzina podróżująca razem przez USA".

Isabelle Pulver
2x RAAM zwyciężczyni

 

 


 

 

 


 

Miejsce na podium na E-EDR Val di Fassa

Hugo Pigeon zajmuje trzecie miejsce we włoskich Dolomitach

Puchar Świata UCI Enduro udał się w ten weekend we włoskie Dolomity, gdzie piąta runda 2023 roku odbyła się w najbardziej malowniczej scenerii Europy w Val Di Fassa Trentino. Po raz pierwszy w tym sezonie zarówno Hugo Pigeon, jak i Emeric Ienzer ścigali się w E-EDR (E-bike Enduro World Cup).

Niedzielny wyścig składał się z 8 etapów (w tym 2 etapów siłowych) na dystansie 50 km, z 2000 m przewyższenia i imponującymi 4700 m zjazdów. Po rozpoczęciu wyścigu Hugo potrzebował trochę czasu, aby przyzwyczaić się do zwykłego roweru, zajmując miejsce w pierwszej 30 przez pierwsze dwa etapy. Od 3. etapu Hugo był już jednak w grze, wykręcając dwa najlepsze czasy w trakcie wyścigu - jeden na niesławnie długim etapie "Tutti Frutti", a drugi na krótkim i technicznym podjeździe "Power Stage". Te imponujące czasy pozwoliły Hugo wrócić na 3. miejsce i walczyć o zwycięstwo.

Dwa ostatnie etapy były krótsze, ale bardzo wymagające, z mnóstwem korzeni, zakrętów i mieszanką intensywnie pofałdowanych odcinków, które sprawiły, że wyścig był niezwykle zacięty. Hugo mocno naciskał do samego końca, co dało mu 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Emeric jechał konsekwentnie przez cały dzień, pokazując imponujące umiejętności na Patronie, aby ostatecznie ukończyć wyścig na 17. miejscu.

 

 

 

"E-wyścigi są trudne, ponieważ składają się z wielu etapów i dużo czasu spędza się na otwartej przestrzeni, ale do końca mocno naciskałem, ucząc się etap po etapie, aby wrócić na czoło po moim bardzo złym starcie. Jestem z tego zadowolony i gotowy na więcej!"

Hugo Pigeon
SCOTT SR Suntour Enduro Team

 


 

 

Zdjęcia: Dave Trumpore


 

Zawodnicy dominują na krajowych mistrzostwach


Team DSM i Q36.5 Zawodowi kolarze wygrywają na całym świecie


To był pracowity weekend wyścigów, gdy sportowcy z profesjonalnych drużyn kolarstwa szosowego wrócili do swoich krajów, aby rywalizować w krajowych mistrzostwach szosowych i TT. Wśród nich znaleźli się zawodnicy sponsorowanych przez SCOTT drużyn szosowych - Team DSM i Q36.5 Pro Cycling Team - którzy osiągnęli znakomite wyniki na całym świecie.

Pfeiffer Georgi z Team DSM przejechała trudną trasę, aby zdobyć tytuł mistrza Wielkiej Brytanii po raz drugi po zdobyciu tytułu w 2021 roku. Trasa w Saltburn-by-the-Sea przyniosła intensywny, pofałdowany teren do samego końca, dzięki czemu Georgi wygrała z przewagą 5 sekund nad rywalką. Po drugiej stronie oceanu 25-letni Nick Zukowsky z Q36.5 Pro Cycling Team wygrał Mistrzostwa Kanady Elity Mężczyzn na Szosie w 2023 roku po tym, jak jechał w czołówce od samego początku w Edmonton w Kanadzie, a także zdobył srebro w wyścigu Canadian Elite TT Race. Jego pierwsze zawodowe zwycięstwo, to także pierwszy tytuł mistrza kraju dla Q36.5 Pro Cycling Team.

W międzyczasie Andreas Leknessund z Team DSM, który trzymał różową koszulkę przez tydzień podczas tegorocznego Giro d'Italia, zdobył brąz w Mistrzostwach Norwegii w jeździe na czas. Młodzi kolarze z Team DSM Development Team również pokazali swój talent. Pavel Bittner zajął zasłużone drugie miejsce w szosowych mistrzostwach Czech po wygraniu wyścigu TT zaledwie trzy dni wcześniej. W międzyczasie Enzo Leinjnse, w wieku 21 lat, wygrał Mistrzostwa Holandii U23 TT.

 

 

"Dzisiejszy wyścig był naprawdę trudny, ciągle w górę i w dół. Był bardzo wyczerpujący.  Chciałam utrzymać wszystko razem na ostatnim okrążeniu i najpierw pokonać te zakręty na zjeździe do podjazdu, a potem wrzucić pełny gaz. Wierzyłam w to, ale wciąż jestem w szoku; naprawdę miło jest ponownie zdobyć tytuł."

Pfeiffer Georgi
Mistrzyni Wielkiej Brytanii

 

 

 


 


 

Robin Gemperle wyznacza FKT  (najszybsze pokonanie trasy) na Hope 1000


Bezbłędne 2 na 2 w tym sezonie dla naszego szwajcarskiego kolarza przygodowego


Robin Gemperle triumfuje w Hope 1000, wyczerpującym wyścigu wytrzymałościowym przez Szwajcarię, pokonując 1000 km i ponad 31 000 metrów wysokości.

Czym jest Hope 1000? To 1000-kilometrowy wyścig non stop z Romanshorn do Montreux (Szwajcaria) na rowerze górskim. Jest uznawany za pierwsze długodystansowe wydarzenie z własnym wsparciem. W tym wydarzeniu kolarze pokonują wyczerpującą trasę z ponad 31 000 metrów wspinaczki w technicznym terenie, bez wsparcia z zewnątrz, bez członków załogi, bez zamykania dróg, bez oznakowania. Koncepcja jest prosta i zgodna z zasadami długodystansowych imprez bikepackingowych - jeśli nie mogą tego zrobić sami, zawodnicy nie powinni brać udziału, w przeciwnym razie zostaną zdyskwalifikowani.

W wyścigu, który mówi "nie" większości rzeczy (bez wpisowego, bez wsparcia z zewnątrz, bez nagród pieniężnych, bez wymówek, bez postojów), Robin powiedział "tak, moi drodzy". Dotarł pod pomnik Freddiego Mercury'ego w Montreux w Szwajcarii po 3 dniach, 12 godzinach i 31 minutach, a tym samym zapewnił sobie bezbłędne 2 na 2 w tym sezonie, po wygraniu Atlas Mountain Race na początku tego roku i ustanowieniu nowego rekordu trasy w międzyczasie.

 

 

"Najszybsze pokonanie trasy Hope1000 w 3,5 dnia było 50% na 50%. Wciąż staram się dowiedzieć, o co chodzi z tym ultra, więc ten dokładnie przeanalizowany stosunek daje mi pewną naukową bazę danych do kontynuowania moich badań: Czas przygotować się do Transcontinental, tym razem bez wymówek".

Robin Gemperle
SCOTT Gravel Team Rider

 


 

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter