Opublikowano: 2023-07-04 09:49:51

N1NO Zwycięska passa w Pucharze Świata trwa

#35 - N1NO Seria zwycięstw w Pucharze Świata trwa w Val di Sole


N1NO Schurter nadal zabiera świat MTB ze sobą na niezbadane terytorium, wygrywając wczoraj swój 35. Puchar Świata w Val di Sole, zaledwie miesiąc po ustanowieniu nowego rekordu świata z 34 zwycięstwami w wyścigach Pucharu Świata.

Val di Sole, Włochy. Ktokolwiek myślał, że N1NO nie jest już głodny wygrywania wyścigów po tym, jak w końcu ustanowił swój rekord Pucharu Świata z 34. zwycięstwem, udowodnił, że bardzo się mylił. Dzięki kolejnemu niezwykłemu występowi w Val di Sole, N1NO po raz kolejny zaskoczył świat kolarstwa górskiego i pokazał swoim konkurentom, że wciąż jest człowiekiem nie do pokonania!

 

 

Zdjęcia: Michal Cerveny i Rémy Fabrègue

Po niepowodzeniu w Leogang N1NO powróciło do Val di Sole z naładowanymi akumulatorami i w pełni zmotywowany. Już piątkowy krótki wuścig pokazał, że N1NO wraca do pełni sił. Bardzo ożywiony wyścig nie przyniósł rezultatu, ale dał mu poczucie, że jest gotowy na kolejny wielki występ w niedzielnym XCO. I tak też się stało.

 

Czapki z głów za niesamowity wyścig
Zdjęcia: Michal Cerveny

 

Jedna z ulubionych tras wyścigowych N1NO, fanatyczna publiczność i świetna pogoda stworzyły atmosferę, w której N1NO mógł ścigać się w najlepszy możliwy sposób. Oznaki tego, że jest na misji, były widoczne od samego początku, jadąc na najwyższej pozycji od samego początku, a nawet ustanawiając złośliwe tempo na początku wyścigu. Na tej naturalnej trasie, która jest równie wymagająca fizycznie i technicznie, zwycięzca XCC Luca Schwarzbauer, Sam Gaze, Jordan Sarrou i Alan Hatherly byli jedynymi, którzy dotrzymywali kroku mistrzowi świata. Wkrótce potem tylko południowoafrykański mistrz Hatherly trzymał się blisko N1NO. Imponujące widowisko zaczęło się rozwijać. Było oczywiste, że to jeden z tych wspaniałych dni, kiedy N1NO jest nie do pokonania. Wystartował solo znacznie wcześniej niż zwykle, aby pokazać, że jego zwycięska passa jeszcze się nie skończyła.

 

 

WC Val di Sole Podium  - Alan Hatherly (5), Matthias Flückiger (2), Nino Schurter (1), Vlad Dascalu (3), Dubau Joshua (4)
Zdjęcia: Rémy Fabrègue

 

Nawet mocno jeżdżący Mathias Flückiger, zbliżający się do końca, nie był tak naprawdę zagrożeniem dla zwycięstwa N1NO #35. Na stromych podjazdach wyglądał na zbyt mocnego, a na zjazdach wręcz tańczył na rowerze. N1NO zyskiwał sekundę po sekundzie na zjazdach.


N1NO sprawił, że wygrana wyglądała na łatwą. Przebił nawet swój występ z Lenzerheide. Po prostu niesamowite show!

Uśmiech na jego twarzy po przekroczeniu linii mety i zapewnieniu sobie 35. zwycięstwa w Pucharze Świata mówi wszystko. On po prostu kocha się ścigać! On po prostu kocha wygrywać!


 

 

 

"Uwielbiam trasę i atmosferę w Val di Sole. I uwielbiam, gdy mogę dać z siebie wszystko, tak jak dzisiaj.
Nawet jeśli musiałem dać z siebie wszystko, naprawdę cieszyłem się dzisiejszym wyścigiem. Nie mogę uwierzyć, że jestem już #35. Oby tak dalej!"

Nino Schurter
10x Mistrz Świata
35 zwycięzca Pucharu Świata
SCOTT-SRAM MTB Racing Team

 

 

 

 


 

 

 

Andri Frischknecht
Andri przechodził ciężkie chwile w ostatnim miesiącu. Nawet jeśli jego wyścig w Val di Sole nie był takim zwycięstwem jak ten Nino, to było to małe zwycięstwo, które odmieniło jego sytuację. Zajmując 37. miejsce po pętli startowej, był jednym z niewielu kolarzy, którzy awansowali w trakcie wyścigu, podczas gdy wielu innych z czasem słabło. Andri ścigał się z sercem i pokazał, że zmierza we właściwym kierunku. Okrążenie po okrążeniu wkradał się do czołowej dwudziestki, by przekroczyć linię mety na 17. miejscu. Był to ważny krok w kierunku pozytywnego zakończenia pierwszej połowy sezonu.

 


Kate Courtney
Po zajęciu 10. miejsca w XCC, Kate chciała powtórzyć wynik z pierwszej dziesiątki w XCO. Ścigała się stabilnie, ale nie była w najlepszej formie i zajęła solidne 13. miejsce. Wiemy, że Kate jest w formie i będzie miała kolejną szansę na pokazanie tego w walce o tytuł mistrzyni USA w przyszły weekend.

 

 

 


 

N1NO SCOTT Spark RC
Dla 10-krotnego mistrza świata Nino Schurtera, jego Spark RC w wyjątkowym, specjalnym designie! Jedne z najlepszych dostępnych komponentów, dobrze wyważone z dbałością o szczegóły i gotowe do chwały.
Ten Spark RC jest wyposażony w bardzo specjalną konfigurację obejmującą całkowicie nowy układ napędowy SRAM XX Eagle AXS, nowe szersze koła z włókna węglowego Syncros Silverton 1.0s (30 mm), kierownicę Fraser iC SL, zawieszenie ROCKSHOX.

 

 

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter