Opublikowano: 2023-07-09 13:40:04

Zawodnik SCOTT Jonas Deichmann przemierzy Amerykę... dwukrotnie!

Jonas Deichmann przemierzy Amerykę... dwukrotnie!

Zawodnik SCOTT Sports i wielokrotny rekordzista świata Jonas Deichmann ma nowy projekt - jazdę na rowerze z Nowego Jorku do Los Angeles... i powrót!

Givisiez, Szwajcaria, Lipiec 2023. Jonas wyruszył z Nowego Jorku 1 lipca, aby przejechać na rowerze 5.500 km przez USA do Los Angeles. Dzień po przybyciu biegnie z powrotem, pokonując jeden ultra maraton dziennie, aby dotrzeć z powrotem do Nowego Jorku na początku listopada.

Podobnie jak w przypadku wszystkich swoich projektów, będzie jeździł bez wsparcia, przewożąc cały swój sprzęt na rowerze i w przyczepie. Deichmann nie pojedzie najszybszą trasą, lecz mniejszymi drogami z kilkoma atrakcjami po drodze, takimi jak Dolina Śmierci, Monument Valley i Góry Skaliste. "Możliwe opady śniegu w Appalachach i ekstremalne upały w Dolinie Śmierci, będą bardzo zróżnicowane wyzwania", przewiduje sportowiec. Największym wyzwaniem nie będą jednak góry, a preria. "W Kansas będę biegł prosto przez 1000 km. Trzy tygodnie bez większych zmian będą ogromnym wyzwaniem psychicznym".

Wielokrotny rekordzista świata ma już na swoim koncie rekordy trzech wielkich kontynentalnych przepraw rowerowych: przez Eurazję w 64 dni, legendarną Panamericę z Alaski do Patagonii w 97 dni oraz z Northcape z Norwegii do Capetown w RPA w 72 dni - cały miesiąc szybciej niż poprzedni rekordzista. W sezonie 2020/21 Deichmann ukończył pierwszy triathlon dookoła świata na dystansie 120 x Ironman. Podczas tej podróży stał się narodowym celebrytą w Meksyku jako "niemiecki Forrest Gump", a tysiące osób dołączyło do jego biegu przez cały kraj. Niemniej jednak Meksyk był tylko trzecią opcją, ponieważ nie mógł wjechać do USA ani Kanady podczas pandemii. "Bieg przez Stany Zjednoczone był moim długim marzeniem. Jestem szczęśliwy, że w końcu udało mi się dwukrotnie przebiec ten kraj", podsumowuje Deichmann.
 
Mówca motywacyjny zbiera pieniądze na organizację charytatywną World Bicycle Relief i wspiera dzieci w Afryce swoimi projektami. Po wyprawie powstanie książka i film na jej temat.

 


 

 

 

"Możliwe opady śniegu w Appalachach i ekstremalne upały w Dolinie Śmierci, będą bardzo zróżnicowane wyzwania. W Kansas będę biegł prosto przez 1000 km. Trzy tygodnie bez większych zmian będą ogromnym wyzwaniem psychicznym".

Jonas Deichmann


Zdjęcie: Markus Weinber

 

 

 

 


 

 

Addict Gravel Jonas Deichmann
Jonas Deichmann będzie korzystał z własnego wsparcia podczas całej swojej przygody, co oznacza, że będzie miał przy sobie wszystko, czego potrzebuje na wybranym przez siebie rowerze SCOTT Addict Gravel. Dowiedz się więcej o konfiguracji roweru Jonasa poniżej:

Rama: SCOTT Addict Gravel HMX carbon frame
Napęd: SHIMANO GRX  Mechanical 2x11
Manetki: SHIMANO GRX ST-RX810 Hydraulic levers
Zębatka: SHIMANO GRX 48-31T
Przerzutka tylna: SHIMANO GRX RD-RX810 Shadow RD+
Przerzutka przednia: SHIMANO GRX FD-RX810-F
Hamulce: SHIMANO BR-RX810 Hydraulic Brake calipers
Koła: Lightweight PFADFINDER EVO
Opony: Schwalbe G-One R 700x40c
Siodło: Ergon SR Allroad Core
Sakwy: Ortlieb
Przednie oświetlenie: Supernova M99 Mini Pro B54

 

 

 

 

Zdjęcia: Roman Siromakha

 

Śledź podróż
Bądź na bieżąco z podróżą i postępami Jonasa za pośrednictwem jego kanałów w mediach społecznościowych. Jonas będzie regularnie publikował zdjęcia, filmy i spostrzeżenia ze swojej podróży przez Amerykę... dwukrotnie! Narzędzie do śledzenia jest również dostępne na jego stronie internetowej, a trasę, którą będzie podążał, można pobrać na Komoot.
 
www: jonasdeichmann.com
Instagram: @jonas_deichmann
Facebook: JonasDeichmannAdventures
YouTube: jonasdeichmann

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter