Opublikowano: 2023-08-09 08:10:04

Zawodnicy SCOTT odnoszą ogromne zwycięstwa na całym świecie!

Niezwykłe wyścigi dla zawodników SCOTT

Zawodnicy SCOTT osiągnęli w ten weekend fantastyczne wyniki na arenie światowej. Od Szkocji po Estonię i Milwaukee w USA - polowanie na podium trwało. Więcej informacji poniżej.

Od wyścigów triathlonowych po jeden z najbardziej znanych wyścigów MTB wszechczasów, zawodnicy SCOTT odcisnęli w ten weekend swoje piętno w historii kolarstwa.

Pierwszy weekend Mistrzostw Świata MTB w Szkocji rozpoczął się z hukiem od zjazdu w Fort William. Marine Cabirou z SCOTT DH FACTORY była najszybszą Francuzką, zdobywając brązowy medal z mocnym 3. miejscem.

Jeśli chodzi o triathlon, Ashleigh Gentle zajęła fantastyczne drugie miejsce w PTO US Open, a Pieter Heermeryck zaimponował wszystkim, zdobywając tytuł Mistrza Europy Ironman 70.3 2023.


 

Marine Cabirou zdobywa brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Fort William.


Marine Cabirou potwierdza swoją bardzo dobrą formę i zajmuje 3. miejsce na Mistrzostwach Świata w Zjeździe 2023.
Fort William, Szkocja. Mistrzostwa Świata to zawsze wyjątkowy moment. Zwykle pod koniec sezonu, w tym roku odbyły się w połowie ze względu na zgrupowanie wszystkich dyscyplin kolarskich w Glasgow w Szkocji. Zawodnicy SCOTT DH Factory wykonali specyficzne przygotowania do tego jednodniowego wyścigu, o ogromnej wartości, które powinny się bardzo opłacić. Marine Cabirou i Dylan Levesque, bardziej zmotywowani niż kiedykolwiek, oboje chcieli nosić francuskie barwy.

To właśnie Marine Cabirou podniosła poprzeczkę podczas kwalifikacji, dając do zrozumienia, czego można się spodziewać w dniu wyścigu. Ton został nadany, konkurencja wiedziała, na co się porywa.

I tak też się stało w decydującym dniu finałowym. W silnej stawce Marine był w stanie zapewnić sobie zasłużone 3. miejsce i została pokonana tylko przez Camille Balanche (2.) i Vali Hölla (1.). Niemal bezbłędny przejazd Marine i różnica czasowa wynosząca zaledwie 2,3 sekundy na mecie.
Gratulacje Marine.

 

Marine jest brązową medalistką tych Mistrzostw Świata DH, trzy starty z SCOTT DH FACTORY i trzy miejsca na podium, nieźle! Poza wynikiem, wszyscy widzieliśmy Marine z powrotem w najlepszej formie po kilku trudnych sezonach z kontuzjami. Brawo Marine, praca się opłaca, nie możemy się doczekać co będzie dalej!


 

Ashleigh Gentle zajęła imponujące drugie miejsce w PTO US Open

Po zwycięstwie w PTO US Open w 2022 roku, Gentle po raz kolejny zapewnił sobie miejsce na podium, zajmując drugie miejsce w Milwaukee.

 

 

Milwaukee, USA. Oczekiwania były wysokie, ponieważ Gentle powróciła na przystanek WOM USA nie tylko jako obrończyni tytułu, ale także jako aktualna numer jeden wśród triathlonistek na świecie. Po tygodniach sumiennych przygotowań Ashleigh Gentle określiła PTO US Open jako jeden z najważniejszych wyścigów, na których należy się skupić w 2023 roku.

Po świetnym pływaniu gdy tylko zaczęła jechać na rowerze, rozpoczęła się niezwykle trudna walka z Amerykaninem Taylorem Knippem. Tam Gentle nie tylko była w stanie utrzymać różnicę na rowerze do trzech minut, ale zdołała ją zmniejszyć do mniej niż minuty przed ostatnim okrążeniem biegu. Po równie zaciętym biegu Ashleigh zapewniła sobie fantastyczne drugie miejsce.
Ashleigh tak mówiła o wyścigu. "Przyjechałam na US Open jako obrończyni tytułu i numer 1 na świecie, ale chciałam podejść do tego jak do każdego innego wyścigu. Z pewnością wyścig, do którego trzeba dojść, ale także taki, w którym należy postępować zgodnie z moimi procesami i wykonywać je najlepiej jak potrafię. Jeśli uda mi się to zrobić dobrze, wyniki zwykle przyjdą same, a wszystko inne jest poza moją kontrolą".

Dodała również: "Jako dwukrotna wicemistrzyni w tym roku na PTO Tour, jestem głodna kolejnej szansy za dwa tygodnie na PTO Asian Open w Singapurze. Warunki będą brutalne i spodziewam się zaciętej rywalizacji, ale wykonałam swoją pracę i jestem bardziej zmotywowana niż kiedykolwiek".


 

 

"Przyjechałem na US Open jako obrońca tytułu i numer 1 na świecie, ale chciałam podejść do tego jak do każdego innego wyścigu. [...] Ale Taylor był na fali i pokonał mnie. Ale nie umarłam z nudów i dałam z siebie 110% na trasie, więc nadal mogę być zadowolona z mojego wyniku".

Ashleigh Gentle
2x PTO Zwyciężczyni

 


Pieter Heermeryck zdobył tytuł na Mistrzostwach Europy IRONMAN 70.3

Belg Heermeryck zajął centralne miejsce w Tallinie, osiągając znakomity wynik w bardzo konkurencyjnym wyścigu.


Tallinn, Estonia. Belg Pieter Heermeryck wyprzedził swoich rywali i zwyciężył w wyścigu zawodowców mężczyzn dzięki fantastycznemu występowi podczas całych zawodów. Już po pływaniu Heermeryck zapewnił sobie solidną pozycję, którą następnie poprawił, niemal natychmiast wysuwając się na czoło stawki. Ten sam scenariusz rozegrał się podczas biegu, gdzie Hermeryck również wyraźnie dominował, wyprzedzając swojego najbliższego rywala o 1:30 min już w połowie dystansu, wieńcząc swój znakomity występ zasłużonym zwycięstwem.

 

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter