Opublikowano: 2023-08-09 23:34:40

NOWY Spark RC N1NO na Mistrzostwa Świata

NOWY Spark RC N1NO na Mistrzostwa Świata

Na Mistrzostwa Świata MTB 2023, N1NO otrzymał Spark RC inspirowany edycją kultowego SCOTT Endorphin.

Glentress Forest, Szkocja. Już tylko kilka dni pozostało do Mistrzostw Świata w Kolarstwie Górskim 2023, jednego z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu sezonu wyścigów na rowerach górskich. W tym roku mistrzostwa odbędą się w Szkocji, gdzie największe nazwiska tego sportu spotkają się w walce o medale, chwałę i honor.

Wszyscy pamiętamy Mistrzostwa Świata 2022 w Les Gets, kiedy Nino Schurter, dzięki wspaniałemu występowi w absolutnie zapierającym dech w piersiach finale, zdobył swój 10. tytuł Mistrza Świata Elity, znany również jako "La decima". "La decima" to w świecie sportu coś niesamowitego i wyjątkowego. Valentino Rossi zdobył 9 tytułów Mistrza Świata, Anne Caroline Chausson zdobyła 9 tytułów Mistrzyni Świata DH, a po zdobyciu 9 tytułów Ligi Mistrzów, Real Madryt potrzebował 12 lat, aby zdobyć dziesiąty. Ten 10. tytuł Mistrza Świata zdecydowanie uczynił N1NO nieśmiertelnym.

Minął rok i od tego czasu wiele się wydarzyło, w tym jego rekordowe 34. zwycięstwo w Pucharze Świata w Lenzerheide. Wszystko po to, by wkrótce potem ustanowić nowy rekord, odnosząc 35. zwycięstwo w Pucharze Świata Elity w Val di Sole. Wyścig po wyścigu, sezon 2023 był pokazem doskonałej kondycji Nino i jego ostatecznej woli, by stanąć na szczycie. Jedno jest pewne: N1NO przybędzie do Szkocji tak głodny jak zawsze, aby bronić tytułu w tym wyjątkowym wydarzeniu roku.

N1NO Schurter wychodzi na linię startu z wyjątkowym projektem roweru inspirowanym najnowszą edycją koncepcyjną kultowego SCOTT Endorphin. Endorphin, przełomowy rower górski wprowadzony prawie 30 lat temu, zainspirował kolejne generacje rowerów, w tym najbardziej udany rower XCO wszechczasów, Spark RC. Ta specjalna edycja, na której będzie jeździł N1NO, jest hołdem dla wpływu, jak kultowa Endorphina wywarła na świat kolarstwa górskiego.

 

"To już wieloletnia tradycja, że SCOTT dostarcza mi specjalną edycję roweru wyścigowego na Mistrzostwa Świata. Tegoroczny temat mojej edycji specjalnej Spark RC nie dotyczy kraju ani miejsca, w którym się ścigamy, ale dziedzictwa SCOTT Endorphin. Roweru, który wywołał niemałą furorę w moich wczesnych latach w sporcie MTB", komentuje N1NO.

 


 

 

 

 

"Polowanie na tęczowe pasy jest zawsze najważniejszym wydarzeniem sezonu. Tegoroczne Mistrzostwa Świata w kombinacji norweskiej w Glasgow sprawiają, że wszystko jest jeszcze bardziej ekscytujące. Będąc z reprezentacją Szwajcarii, jestem dobrze przygotowany i w doskonałej formie. Naprawdę nie mogę się doczekać tego, co przyniosą tegoroczne Mistrzostwa Świata".

Nino Schurter
10 x Mistrz Świata, Mistrz Europy i Mistrz Olimpijski
SCOTT-SRAM MTB Racing

 

 

 

 

 


 

 

Historia- 2021, 2017, 2015, 2022
Zdjęcia: Michal Cerveny

N1NO SCOTT Spark RC
Dla broniącego tytułu mistrza świata N1NO Schurtera, jego nowy Spark RC w wyjątkowej wersji Endorphin Special Edition spełnia wszystkie wymagania! Jedne z najlepszych dostępnych części, dobrze wyważone z dbałością o szczegóły.
Ten Spark RC jest wyposażony w bardzo specjalną konfigurację obejmującą całkowicie nowy napęd SRAM XX Eagle AXS, koła karbonowe Syncros Silverton SL (30 mm), zestaw Fraser iC SL, a nawet lżejszą wersję siodła Tofino, która pozwala zaoszczędzić 50 g.

Poznaj szczegóły specyfikacji poniżej.

 

Specyfikacja:
Rama: SCOTT SPARK RC CARBON HMX SL CUSTOM
Widelec: ROCKSHOX SID ULTIMATE 3P, RACE DAY DAMPER 3 MODE, 120MM TRAVEL, 44 MM OFFSET
Damper: ROCKSHOX SIDLUXE 3P TRUNNION, C30 COMPRESSION TUNE
Manetka: SCOTT TWINLOC 2 TECHNOLOGY, 3 SUSPENSION MODES
Kierownica: SYNCROS FRASER IC SL WC / -40° / 80MM / 700MM
Sztyca: ROCKSHOX REVERB AXS 100MM, TITANIUM BOLTS
Siodło: SYNCROS TOFINO REGULAR SL CHANNEL
Pedały: HT COMPONENTS M2T
Tylna przerzutka: SRAM XX SL EAGLE TRANSMISSION AXS/ 12SPEED
Manetka: SRAM SL EC AXS CONTROLLER AXS
Suport: SRAM XX SL EAGLE TRANSMISSION POWER METER, 170MM/ 38T CHAINRING
Łańcuch: SRAM XX SL EAGLE TRANSMISSION CHAIN
Kaseta: SRAM XX SL CS-1299 EAGLE TRANSMISSION / 10-52T
Hamulce: SRAM LEVEL ULTIMATE STEALTH 4 PISTON
Koła: SYNCROS SILVERTON SL 30MM
Opony: MAXXIS ASPEN29x2,40TW MAXXSPEED 170 TPI
Koszyk na bidon: TOPEAK FEZĀ CAGE
Komputer: GARMIN EDGE 840
Uszczelniacz opon: OKO MAGIC MILK HIGH FIBRE

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter