Opublikowano: 2023-09-05 11:38:33

SCOTT DH Factory wybiera prędkość!

SCOTT DH FACTORY wybiera prędkość!

Z Marino Cabirou wskakującą na podium na P3 i Dylanem Levesque kończącym na P6, przystanek Pucharu Świata w Loudenvielle był pełen sukcesów dla SCOTT DH Factory.

Loudenvielle, Francja. Podczas wyścigów w górach pogoda zawsze jest decydującym czynnikiem i nie inaczej było w Loudenvielle we Francji podczas ostatniego przystanku Pucharu Świata UCI MTB. Była to nowa trasa na trasie Pucharu Świata i pomimo ulewnego deszczu przez cały weekend, nie trzeba było długo czekać, aby stała się ulubioną trasą sportowców. Stromy, techniczny, szeroko otwarty, tor miał wszystko i motywował zawodników od samego początku.

Pogoda sprawiła, że trening i zawody na trasie odbył się tego samego dnia, a półfinały i finały przeniesiono na niedzielę zamiast na sobotę. Organizatorzy odwołali nawet sobotni wyścig juniorów, czego nigdy wcześniej nie widzieliśmy i co wciąż wywołuje dyskusje. W końcu niektóre z najbardziej ekscytujących momentów w sporcie miały miejsce na mokrych torach, dlaczego nie tym razem?

Podczas gdy 4 z 5 zawodników DH Factory dotarło do półfinałów, to Marine Cabirou i Dylan Levesque awansowali aż do finałów, przynosząc do domu świetne wyniki.


W swoim pierwszym pełnym sezonie po kontuzji Marine kontynuuje budowanie pozycji wyścig po wyścigu, dodając do tego swoje tempo mocnym P3 w Loudenvielle. Jako fanka technicznych tras, Loudenvielle było dla Marine świetną okazją do zrobienia kolejnych kroków, aby zbliżyć się do miejsca nr 1. Podobnie jak w przypadku wszystkich zawodników, zmiany harmonogramu i niesprzyjająca pogoda stanowiły wyzwanie dla Marine, ale jak każdy wielki sportowiec, była w stanie dostosować się do ciągle zmieniających się warunków. Po wejściu na trasę Marine była w swoim żywiole, wykonując agresywny przejazd, który na krótko umieścił ją na gorącym siedzeniu. Choć uzyskała jedne z najszybszych czasów na trasie, to Vali Höll ostatecznie pokonała ją o 5 sekund, a Nina Hoffmann zajęła 2. miejsce.

Teraz, mając na swoim koncie czwarte podium Pucharu Świata w tym roku i 3. miejsce na Mistrzostwach Świata w zeszłym miesiącu, Marine z niecierpliwością czeka, aby zobaczyć, co może zrobić w Les Gets przed kolejną francuską publicznością w przyszłym tygodniu. Nie widzieliśmy jeszcze najlepszego występu Marine, ale tydzień po tygodniu przypomina nam, do czego zdolna jest Marine Cabirou w pełnej formie - przyjemnie jest na nią patrzeć!


 

 

 

 

"Jestem bardzo zadowolona z tego 3. miejsca. Trzymałam się planu, który wdrożyliśmy na początku sezonu, budując prędkość wyścig po wyścigu. Weekend nie był łatwy z powodu deszczu, trasa zmieniła się nieco w czasie, ale udało mi się dobrze pojechać w finale i stanąć na podium."

Marine Cabirou
SCOTT DH Factory

 

 

 

 


 

 

 


Po znakomitym pierwszym sezonie w zespole w zeszłym roku, Dylan Levesque również w tym roku nabiera rozpędu. W zeszłym roku zajął kilka miejsc w pierwszej dziesiątce, dając światu znać o swojej szybkości. W tym roku Dylan wystartował nieco wolniej, ale od jakiegoś czasu węszył w okolicach pierwszej dziesiątki i w końcu udało mu się to w niedzielę w Loudenvielle.

>Od samego początku Dylan czuł się komfortowo na trasie. Dostał się do półfinałów następnie zajął P6 miejsce w półfinałach. W finale, gdzie Dylan uzyskał najszybszy czas na pierwszym odcinku, kończąc na P6 - to najlepszy wynik w karierze młodego Francuza!

Atmosfera w Loudenvielle była elektryzująca, a tłumy kibicowały swoim rodakom. Z trzema wyścigami w kalendarzu, SCOTT DH Factory nabiera tempa we właściwym momencie sezonu, a wszystkie oczy zwrócone są na następną rundę w Les Gets.


 

 

"Co za weekend, mój najlepszy wynik w karierze na ojczystej ziemi, przed rodziną i przyjaciółmi. Zaliczyłem solidny półfinał i nabrałem pewności siebie przed finałem. Trasa była bardziej sucha, więc wiedziałem, że muszę przycisnąć. Jestem głodny o więcej!"

Dylan Levesque
SCOTT DH Factory

 

 

 


 

 

WEWNĄTRZ SCOTT DH Factory
Zajrzyj za kulisy SCOTT DH Factory Team w sezonie wyścigów Pucharu Świata 2023 w serii, która zapewnia wgląd w elitarne wyścigi i strukturę zespołu. W najnowszym odcinku podążaj za zespołem, który udaje się do Francji i pierwszego Pucharu Świata na nowej trasie w Loudenvielle.

 

Zobacz teraz

 


 

 

SCOTT Gambler 900 Tuned
Gambler Tuned to zjazdowy rower górski, który został zaprojektowany z myślą o jednym i tylko jednym: czystej, niezmąconej prędkości. Jest to więc odpowiedni sprzęt dla Marine Cabirou i Dylana Levesque. Ich rowery Gambler są wyposażone w bardzo specjalną konfigurację z zawieszeniem FOX, napędem Shimano, kołami RACE FACE i wieloma innymi specyfikacjami

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter