Opublikowano: 2023-10-09 21:46:30

N1NO Schurter 9-krotnym Mistrzem Pucharu Świata

Nino Schurter 9-krotnym Mistrzem Pucharu Świata, Marine Cabirou 3. w klasyfikacji generalnej

W szalonym finale sezonu w Mont-Sainte-Anne doszło do ekscytujących wyścigów, w których wszyscy zawodnicy walczyli o końcowe pozycje.

Mont-Sainte-Anne. Na zakończenie niezapomnianego sezonu Nino Schurter po raz kolejny pokazał światu, że jest najbardziej konsekwentnym zawodnikiem w XCO, zdobywając swój 9. tytuł w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wraz z dwoma rekordowymi zwycięstwami w Pucharze Świata, sezon 2023 był jednym z zapisanych w księgach dla Największego Wszechczasów.

W międzyczasie, po powrocie po kontuzji, Marine Cabirou w sezonie Pucharu Świata DH 2023 rosła w siłę, odnosząc dwa zwycięstwa w Pucharze Świata. Pomimo mniej niż idealnego wyścigu w Mont-Sainte-Anne, sukcesy Marine zabłysły, gdy zakończyła sezon na podium, zajmując 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

N1NO Schurter zdobywa koronę Pucharu Świata po raz 9.

W ekstremalnych i ciężkich warunkach podczas finału Pucharu Świata w Mont-Saint-Anne, N1NO przedłuża swój tytuł Mistrza Świata o kolejny rok. Na swoim koncie ma już 9 tytułów mistrzowskich.

Wszystko sprowadziło się do ostatniego wyścigu sezonu. Z Jordanem Sarrou, zwycięzcą ostatniej rundy Pucharu Świata w Snowshoe, i Mathiasem Flückigerem na ogonie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, margines N1NO był niewielki przed ostatnim i ostatecznie decydującym wyścigiem sezonu. Ulewny deszcz zmienił tor w brutalny, nie do końca godny Pucharu Świata wyścig. W takich warunkach wyścig był bardzo nieprzewidywalny. Nic nie było rozstrzygnięte do samego końca.

Start wywrócił wyścig do góry nogami już od pierwszego okrążenia. Filippo Colombo jakimś cudem przebił się z 56. pola startowego do pierwszej piętnastki, jadąc tuż za Nino. Niestety obaj utknęli w korku, przez co spadli dość daleko. W tym samym czasie Mathias Flückiger awansował na pozycję lidera wyścigu. Oznaczało to, że Flückiger został wirtualnym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Podczas gdy Mathias Flückiger miał przebitą oponę, Nino i Filippo awansowali w klasyfikacji, jadąc obok siebie. N1NO ponownie został liderem klasyfikacji generalnej.
Jednak N1NO również został dotknięty usterką mechaniczną, ponieważ jego łańcuch ciągle spadał. Na drugim, ostatnim okrążeniu Flückiger po raz kolejny przebił oponę. Było to na korzyść Nino i Jordana Sarrou, którzy walczyli o pierwsze miejsce. Nino ostatecznie zajął "dopiero" 14. miejsce, ale po raz dziewiąty w karierze sięgnął po koronę mistrza świata.

 


 

 

"Nie mogę prosić o więcej, jeśli chodzi o to, jak potoczył się mój tegoroczny sezon Pucharu Świata. Kolejne dwa zwycięstwa w Pucharze Świata i, dzięki mojej konsekwencji, tytuł mistrzowski w klasyfikacji generalnej. Nieźle, biorąc pod uwagę, że jestem najstarszym zawodnikiem w Pucharze Świata!

Nino Schurter
9 x World Cup Champion
SCOTT-SRAM MTB Racing

 

 


 


3. miejsce w klasyfikacji generalnej dla Marine Cabirou w Pucharze Świata 2023

Po sezonie pełnym zaciętych wyścigów, Marine Cabirou kończy sezon na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Mont-Sainte-Anne. Na ostatnią rundę Pucharu Świata w Kolarstwie Górskim 2023, świat MTB rozłożył sklep w Mont-Sainte-Anne w Kanadzie, aby cieszyć się nieskazitelną jesienną jazdą. Ponieważ tytuł mistrzowski w klasyfikacji generalnej kobiet został już zapewniony tydzień wcześniej w Snowshoe, 2. i 3. miejsce wciąż były do zdobycia, a Marine Cabirou deptała po piętach Ninie Hoffmann, zmierzając do ostatniej rundy.

Na zawodników czekały nieskazitelne warunki na trasie w MSA. Z kilkoma nowymi sekcjami na trasie, jazda była na pełnym gazie od samego początku, a zawodnicy zastanawiali się, jak uzyskać jak najwięcej czasu z nowych sekcji, jednocześnie pamiętając swoje strategie dla klasycznych segmentów jednego z najdłuższych torów na trasie. SCOTT DH Factory miało dwóch zawodników ścigających się w ten weekend, ponieważ zarówno Dean Lucas, jak i Gonçalo Bandeira byli kontuzjowani. Mając szansę na podium w klasyfikacji generalnej, Marine Cabirou miała motywację.

Marine bezpiecznie dotarła do półfinałów. W sobotę deszcz zmienił tor, czyniąc techniczną trasę jeszcze trudniejszą i naprawdę pokazując, co sportowcy muszą pokonać w Mont-Sainte-Anne, aby być szybkim. Choć nie jechała najlepiej, Marine dotarła do finału gotowa dać z siebie wszystko.

Z myślą o zwycięstwie, Marine nastawiła się na wygraną lub powrót do domu, co dało jej ogromną przewagę czasową we wczesnych etapach, ale ryzykowna strategia ostatecznie się nie opłaciła. Poślizg pedału, a następnie rąk w pobliżu ostatniej leśnej sekcji, młoda Francuzka uderzyła o ziemię, kończąc swój sezon wyścigowy 2023 wcześniej niż oczekiwano.

Niemniej jednak udało jej się utrzymać 3. miejsce na podium w klasyfikacji generalnej, co oznacza niezwykle udany powrót do formy w 2023 roku. Teraz nadszedł czas, aby zespół zregenerował siły, zrelaksował się i zaczął koncentrować się na celach na 2024 rok.

 


 

 

 

"Jestem bardzo zadowolona z całego sezonu. To był mój "powrót", a zajęcie 3. miejsca w klasyfikacji generalnej i dwa zwycięstwa były po prostu niesamowite. Nie żałuję mojego występu w MSA, dałam z siebie wszystko!"
 
Marine Cabirou
SCOTT DH Factory

 
Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter