Opublikowano: 2015-07-22 00:01:29

Pięciu zawodników, Sześć tytułów mistrzowskich!

Pięciu zawodników , sześć tytułów mistrzowskich : Każdy z zawodników  SCOTT-Odlo MTB Racing jest Mistrzem!

Szwecja, Holandia, Szwajcaria - Miniony weekend był wyjątkowy dla drużyny SCOTT-Odlo MTB Racing, zapisał się w historii. Każdy z zawodników SCOTT-Odlo Team  zdobył najwyższe podium: Jenny Rissveds wygrała Eliminatora i XC zdobywając Mistrzostwo Szwecji. Michiel van der Heijden obronił swój tytuł w Holandii. Nino Schurter wygrał w w wyścigu Elity, Andri Frischknecht the U23 i Marcel Wildhaber Mistrzostwa Szwajcarii Eliminator. Nasi szwajcarscy zawodnicy zdobyli niesamowitą serię tytułów. Co to było za niesamowite show!

Szwajcarscy Mistrzowie: Nino Schurter (elite)- Andri Frischknecht (U23)- Marcel Wildhaber (Eliminator). Zdjęcia: Armin M. Küstenbrück

Po zdobyciu tytułu Mistrza Szwajcarii z trzy lata z rzędu , zdobycie go po raz czwarty było wielką ambicją Nino. Zmotywowany w dobrym stanie fizycznym wystartował aby obronić swój tytuł oraz czerwoną koszulkę z białym krzyżem. Trasa okazała się znacznie trudniejsza niż można było się spodziewać. Nino Schurter musiał pokonać swojego starego kolegę z zespołu Floriana Vogela. Oboje praktycznie jechali do samego końca "łeb w łeb" na dwie minuty przed końcem Nino wyprzedził swojego rywala i udało mu się obronić mistrzowski tytuł po raz czwarty z rzędu. Zadowolony z wyniku stwierdził: " Trasa miała wiele bardzo technicznych i szutrowych odcinków, nie było dla mnie zaskoczeniem, że właśnie rywalizowałem na niej z Florianem. Najważniejsze jest to, że obroniłem Szwajcarski krzyż na mojej piersi."

Nino prowadził wyścig ze swoim starym kolegą z zespołu Flo Voglem - linię mety przekroczył jako pierwszy . Podium Florian Vogel- Nino Schurter - Lukas Flückiger.

"Trasa miała wiele bardzo technicznych i szutrowych odcinków, nie było dla mnie zaskoczeniem, że właśnie rywalizowałem na niej z Florianem. Najważniejsze jest to, że obroniłem Szwajcarski krzyż na mojej piersi."

Nino Schurter, Szwajcarski Mistrz
SCOTT-Odlo MTB Racing Team

Nie tak wymagający ale bardzo dramatyczny był wyścig kategorii U23. W pierwszym okrążeniu lider Pucharu Świata i ulubieniec tłumów Lars Forster maił wywrotkę , która zakończyła się urazem ramienia. Właśnie ten moment wykorzystał młody Frischi i pokazał na co go stać. Była to jego trzecia wygrana w 2010 roku zdobył mistrzowski tytuł w kategorii U17 i po wygranej w 2012 w kategorii juniorzy. Po  wygranej powiedział :" wiedziałem, że będzie bardzo ciężko pokonać Forstera ale każdy wyścig to nowy wyścig , wierzyłem w moją szansę,że będę nosić koszulkę Mistrza Szwajcarii."

Andri Frischknecht w drodze po Mistrzowską koszulkę

"wiedziałem, że będzie bardzo ciężko pokonać Forstera ale każdy wyścig to nowy wyścig , wierzyłem w moją szansę,że będę nosić koszulkę Mistrza Szwajcarii"

Andri Frischknecht, Mistrz Szwajacrii

Ze względu na ukierunkowanie się w stronę kolarstwa przełajowego, Marcel Wildhaber stracił trochę formę w kolarstwie górskim. Trudno wyjść na przód kiedy startuje się z tyłu. Jednak w mistrzostwach podczas startu Eliminator mógł wystratować z pierwszego rzędu i natychmiast jego głód zwycięstwa powrócił. Podczas finału pokonał Patricka Luthi i Ralpha Nafa i zdobył mistrzowski tytuł w kategorii Eliminator 2015.To jest jego drugi tytuł po 2013 roku. "To było to czego potrzebowałem, wiedziałem ,że w tym roku jestem daleko za czołówką, nie miałem wystarczającej liczby punktów aby startować z przodu. Czasami zdarza mi się kwestionować moje wyniki. Teraz wiem, że jestem szybki i mam na to swój dowód a jest nim tytuł mistrzowski." Wyścig XC ukończył na 21 pozycji.

Spektakularny wyścig w kategorii Eliminator

"To było to czego potrzebowałem, wiedziałem ,że w tym roku jestem daleko za czołówką, nie miałem wystarczającej liczby punktów aby startować z przodu. Czasami zdarza mi się kwestionować moje wyniki. Teraz wiem, że jestem szybki i mam na to swój dowód, a jest nim tytuł mistrzowski."

Marcel Wildhaber,
Szwajcarski Mistrz Eliminator

W następstwie tego samego scenariusza, podczas holenderskich mistrzostw w kategorii U23 na ostatnim okrążeniu wyszedł na prowadzenie nasz zawodnik van der Heijden i przekroczył linię mety jako pierwszy przed Hansem Beckingiem (2) i Rudy van Houst(3). Trzy tygodnie ciężkich treningów przed startem zaowocowały dla Michiela niebiesko- biało czerwona koszulka pozostanie jego na kolejny rok.

Michiel van der Heijden wygrywa holenderskie mistrzostwa. ZDJĘCIA: A.H.J.M Mulders

Ostatnia wiadomość dotyczy naszej szwedzkiej koleżanki, która w ostatni weekend zdobyła dwa tytuły mistrzowskie, w kategorii eliminator i XC. Jenny Rissveds zdominowała swoje konkurentki i przekroczyła linie mety z 6 minutową przewagą.