Opublikowano: 2023-11-01 17:04:34

Zawodnicy SCOTT na podium Skyrunner World Series!

Obaj zawodnicy SCOTT, Iris Pessey i Frédéric Tranchand, zakończyli bardzo mocny sezon w Skyrunner World Series, w bardzo konkurencyjnej stawce, zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Limone sul Garda, Szwajcaria. Październik 2023. Skyrunner World Series 2023 rozpoczął się obiecująco dla zawodników SCOTT Running, Iris Pessey i Frédérica Tranchanda. Iris rozpoczęła od dwóch zwycięstw w pierwszych trzech wyścigach, podczas gdy Fred zremisował na pierwszym miejscu z Antonio Martinezem Perezem, zajmując odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce w pierwszych dwóch wyścigach sezonu.

Przed finałem w Limone sul Garda we Włoszech, zarówno klasyfikacja mężczyzn, jak i kobiet była bardzo wyrównana. Na czele klasyfikacji kobiet znajdowała się Iris Pessey z 280 punktami i Clementine Geoffray, która zwyciężyła tuż przed Iris w Gorbeia Suizen w Hiszpanii, ostatnim wyścigu, w którym obie startowały przed finałem. Ale ponieważ nie były daleko przed kolejnymi kobietami, obie musiały mocno naciskać, aby zdobyć koronę. Iris zwichnęła bark zaledwie 2 tygodnie przed finałem, co zdecydowanie odbiło się na jej zdrowiu.

W klasyfikacji mężczyzn emocje były takie same. Fred zremisował na drugim miejscu z Manuelem Merillasem, zaledwie 40 punktów za Antonio Martinezem Perezem, a finał w Limone był decydującym wyścigiem.

 

W sobotę o 11 rano zarówno Iris, jak i Fred stanęli na starcie Limone Extreme Skymasters nad pięknym jeziorem Garda. Idealna pogoda sprawiła, że sceneria zapierała dech w piersiach. Rozpoczynając z kontuzjowanym ramieniem, wyścig był trudny dla Iris od samego początku, ale dała z siebie wszystko i udało jej się pozostać w zasięgu czołowych zawodniczek. Jednak w miarę upływu czasu miała problemy z żołądkiem, co ją spowolniło. Ostatecznie udało jej się jednak walczyć o punkty. Stojąc na podium w klasyfikacji generalnej na trzecim miejscu po tym, co pokazała przez cały sezon i podczas ostatniego wyścigu, powinna być dumna ze swojego wyniku i wiemy, że w przyszłym roku wróci jeszcze silniejsza.

Mieszkając w Finlandii, Fred przygotowywał się w chłodnym miejscu, gdzie śnieg i lód są już częścią krajobrazu. Zaczął dobrze i był z liderem na szczycie pierwszego podbiegu. Później jednak niespodziewany upał zaczął dawać mu się we znaki. Ponadto on i wielu innych zawodników odczuwało długi sezon w nogach i musieli dawać z siebie wszystko i naciskać do końca. Fred walczył z całych sił z czołówką Skyrunner World Series aż do mety. Zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej było zdecydowanie nagrodą po tym występie!


 

 

 

"Sezon zaczął się bardzo mocno od zwycięstwa, o którym marzyłam od kilku sezonów w Pucharze Świata Skyrunning. Wypadek i mój najgorszy wynik w tegorocznej serii w ostatnim dniu jest gorzko-słodki. Daje mi to jednak posmak niedokończonych spraw i wiem, że znajdę zasoby, aby przekształcić tę frustrację w lekcje na przyszły rok".

Iris Pessey
SCOTT Running Athlete

 


 

 

"W tym sezonie Skyrunning World Series był jednym z moich głównych celów i udało mi się sprostać wyzwaniom przez cały sezon. Kończąc na podium większość wyścigów, mogę być naprawdę zadowolony z 3. miejsca w klasyfikacji generalnej i moich występów. Co więcej, nadal wierzę, że jest miejsce na poprawę, co bardzo motywuje mnie na przyszły rok!"

Fred Tranchand
SCOTT Running Athlete 

 

 


 


NIEBAWEM : Dzikie bieganie z Iris Pessey

Film dokumentalny o życiu Iris Pessey jako trenera i profesjonalnego sportowca wkrótce pojawi się na kanale Youtube SCOTT.

"Kiedy ludzie pytają mnie, co robisz w życiu? Nie wiem, czy powinnam odpowiedzieć, że jestem trenerem, czy zawodowym sportowcem i chyba jestem jednym i drugim, ale większość ludzi myśli, że nie można być jednym i drugim". Iris Pessey trenuje brytyjską drużynę biathlonową i podróżuje z nią po całym świecie w sezonie zimowym. Poza sezonem trenerskim, spędza lato jako profesjonalna biegaczka trailowa. Nigdy nie była osobą, która siedzi i relaksuje się, ponieważ u niej wszystko jest zawsze na pełnym gazie.

Śledź jej historię z dzieciństwa, jak przeszła od biathlonu do biegania w terenie i jak udowadnia, że można być trenerem i sportowcem w tym samym czasie.

 

Zobacz Trailer


Film będzie dostępny od 8 listopada 2024 o godz. 16.00.

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter