Opublikowano: 2023-12-02 17:15:15

Od dramatu po chwałę - SCOTT-SRAM, wyścigowy sezon 2023

Od dramatu po chwałę

2023 był pełen akcji i dostarczył pełne spektrum emocji. Niektóre były niesamowite, za innymi nie będziemy tęsknić.

Feldbach, Szwajcaria. Sezon 2023 był wyjątkowy dla zespołu wyścigowego SCOTT-SRAM MTB, kolejką górską emocji i doświadczeń, które wymagały od całego zespołu maksymalnego wysiłku. Począwszy od udanego obozu treningowego i pierwszego wyścigu w RPA na początku lutego, a następnie niemal bezpośrednio do pierwszego wielkiego wydarzenia sezonu i najtrudniejszego wyzwania w kolarstwie górskim, Cape Epic.
Był to rok pecha i poważnych kontuzji, które pokrzyżowały plany od samego początku. Ale był to także rok historycznych triumfów, sezon, który zapisał się w historii jak w nowoczesnej bajce MTB.

Czas zastanowić się nad tym, co sprawiło, że zespół cierpiał i świętował w tym roku pełnym akcji. Zapraszamy na edycję podsumowania sezonu 2023, na żywo:

 

2023 Podsumowanie sezonu - oglądaj tutaj

 

 

 

 

 

"Prowadzenie zespołu wyścigowego z pasją zawsze wywołuje dreszczyk emocji. Nie inaczej było w 2023 roku!"

Thomas Frischknecht
Szef zespołu
SCOTT-SRAM MTB Racing

 

 


 

Przyjrzyjmy się GOAT, największemu wszechczasów, Nino Schurterowi, który niewątpliwie zasłużył i zapewnił sobie ten tytuł w minionym sezonie Pucharu Świata.
To, co kiedyś wydawało się nieosiągalne dzięki 33 zwycięstwom Juliena Absalona w Pucharze Świata, Nino był w stanie zbliżać się coraz bardziej dzięki swoim najlepszym występom z przeszłości, aby dorównać 33. zwycięstwu w Pucharze Świata w 2022 roku. Jednak kilkakrotnie odmówiono mu zostania jedynym rekordzistą, aż do Pucharu Świata w Lenzerheide w czerwcu 2023 roku.
Góry Lenzerheide były podwórkiem, na którym Nino trenował z precyzją przez dziesięciolecia, a trasa Pucharu Świata, na której w 2023 roku przeszedł do historii, bijąc rekord 34. zwycięstwa w Pucharze Świata przed elektryzującą publicznością. Mistyczne alpejskie tło dla najlepszej bajki MTB.


 

 

Zwycięstwo #34 w Pucharze Świata w Lenzerheide - Historia na oczach rodziny i przyjaciół
Zdjęcia: Michal Cerveny, Remy Fabregue

N1NO był w stanie zapewnić sobie nawet 35. zwycięstwo w Pucharze Świata, mocne 3. miejsce na Mistrzostwach Świata i tytuł w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kolejny udany sezon dobiega końca dla Największego Wszechczasów!


 

 

 

 

 

"Wygranie kolejnych dwóch wyścigów Pucharu Świata, pobicie rekordów, a następnie zapewnienie sobie zwycięstwa w klasyfikacji generalnej przerosło moje wyobrażenia. To była podróż pełna niespodzianek, przekraczania własnych granic i odnajdywania zupełnie nowego poziomu radości z tego, co robię. Ten sezon udowodnił, że ciężka praca połączona z zabawą się opłaca, a uczucie osiągnięcia więcej niż myślałem, że to możliwe, sprawiło, że ta podróż była jeszcze bardziej ekscytująca!"

N1NO Schurter
SCOTT-SRAM MTB Racing Team

 

SCOTT Spark RC ze specjalnym designem #34 dla uczczenia rekordowego zwycięstwa

Zdjęcia: Michal Cerveny


Filippo Colombo
Wielu z niecierpliwością czekało na pierwszy wyścig obiecującego członka zespołu Filippo Colombo w 2023 roku, ale jego debiut w Pucharze Świata MTB w stroju SCOTT-SRAM został nagle przerwany, gdy doznał poważnej kontuzji w legendarnym wyścigu szosowym Paryż-Roubaix. Przez długi czas nie było jasne, czy i kiedy wróci do cyrku Pucharu Świata MTB w 2023 roku, ale nie byłby to Filippo, gdyby nie dał z siebie wszystkiego i nie walczył o powrót po kontuzji.
Powrócił do składu na Puchary Świata w drugiej połowie sezonu i, początkowo ostrożnie, zaimponował wszystkim miejscami w pierwszej dziesiątce, które sprawiły, że ludzie usiedli i zwrócili uwagę na jego potencjał na sezon 2024.


 

 

 

 

"To był najcięższy i najtrudniejszy psychicznie sezon w mojej karierze. Jednak sprawił, że bardzo się rozwinąłem jako sportowiec i teraz jestem bardziej zmotywowany niż kiedykolwiek, po to aby wrócić na szczyt".

Filippo Colombo
SCOTT-SRAM MTB Racing

 

 


Ostrożny start w pierwszym wyścigu Pucharu Świata po kontuzji w Les Gets

Zdjęcia: Michal Cerveny

 

SCOTT-SRAM MTB Racing

 

Andri Frischknecht
Andri zaliczył obiecujący początek sezonu z dobrymi wynikami i dobrą formą, którą był również w stanie zademonstrować podczas Cape Epic. Jednak niezwykle trudny początek tegorocznego Cape Epic i późniejsze odwołanie z powodu choroby miały wpływ na resztę jego sezonu.
"Po naprawdę mocnym początku tego roku ze zwycięską passą w marcu i mocnym Cape Epic. Niestety ten sezon nie potoczył się zgodnie z oczekiwaniami, co czyni go najtrudniejszym w mojej karierze. Ale przyszły rok będzie inny i jestem podekscytowany ciężką pracą, aby osiągnąć swoje cele" - wyjaśnia Andri Frischknecht.


Kate Courtney
Kate Courtney rozpoczęła sezon 2023 z wielkimi ambicjami, mając w swoim bagażu tytuł Mistrzyni Panamerykańskiej, który zdobyła na początku roku. Po udanym awansie do pierwszej dziesiątki, nie była w stanie potwierdzić tego w minionym sezonie.
Ale jeśli jedna rzecz stała się jasna, to to, że jest tutaj, aby walczyć i podnosić się po każdym knockdownie. Już nie możemy się doczekać sezonu 2024!

 

 

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter