Opublikowano: 2015-08-04 10:05:43

Dwa na raz w Mont St. Anne

DWA NA RAZ

Wieki powrót spektaklu #N1NO!
Schurter utrzymuje swoja koszulkę lidera w Pucharze Świata 2015, Jenny jest nie do zatrzymania, a Brendan Fairclough zajmuje 9 miejsce w wyścigu DH.

Mont St. Anne, Kanada. To już 25 edycja Pucharu Świata na Górze Św. Anny.
Dzięki Nino i Jenny zespół ODLO MTB SCOTT zdobywa podwójne zwycięstwo w Mistrzostwach Świata XC po raz pierwszy w historii zespołu. Ten ogromny sukces został osiągnięty w najbardziej klasycznym ze wszystkich wyścigów Pucharu Świata.


Czysta siła i 100 % motywacji - Nino Schurter i jego SCOTT Spark 700 RC.


Nove Mesto drugi za Kulhavy, Albstadt drugi za Absalonem (po zaliczonej wywrotce), Lenzerheide ponownie drugi za Kulhavy (po złapaniu gumy). Niesamowite wyniki, ale nie dla kogoś kto nazywa się Nino Schurter, drugie miejsce nie jest wystarczająco dobre. Dzięki ostatniej wygranej Nino obejmuje prowadzenie i zdobywa koszulkę lidera, co czyni go jeszcze bardziej głodnemu kolejnych zwycięstw!


Nino Schurter na ostatnich metrach wyścigu MSA. Nareszcie wygrywa Puchar Świata 2015. ZDJĘCIE: Sven Martin


Do końca było bardzo trudno przewidzieć kto zdobędzie podium. Czy lider Pucharu Świata Jaroslav Kulhavy będzie kontynuować świetny sezon? Czy świeżo koronowany mistrz Europy Julien Absalon zdobędzie kolejne zwycięstwo podczas startu na Górze Św.Anny, a może Nino zdobędzie swoje pierwsze zwycięstwo w 2015 roku ?
Niektórzy typowali na faworyta Jaroslava, ale jego bardzo powolny start i złapana guma wyeliminowała go z typowanych zwycięzców. Absalon i Schurter stali się głównym bohaterami tego wyścigu, ale nie tylko oni walczyli o pozycję lidera. Mathias Fluckiger stanął do walki o podium. Także nie ustępował Florian Vogel, w drugiej połowie wyścigu tępo mocno wzrosło i obaj pozostali za liderami w tyle.
Atak Schurter na pierwszą pozycję. Julien Absalon i Florian Vogel pozostają w tyle.


Z przodu wyścigu o tytuł mistrza walczyli Absalon z Schurterem. Nino starał się odjechać swojemu konkurentowi podczas trudnych technicznych zjazdów, ale Absalon nie odpuszczał do samego końca. Podobnie jak w roku 2014 podczas ostatniego okrążenia Nino zaatakował dokładnie w tym samym miejscu co w roku poprzednim i uzyskał  3 sekundową przewagę, następnie zdobył kolejne 5 sekund , których nie był wstanie już odrobić Julien. Ta przewaga przyczyniła się do pierwszej wygranej w tym sezonie dla N1NO.

Nowy lider Pucharu Świata stwierdził:, "To była kolejna ciężka walka z Julienem. Bardzo mi zależało na tym zwycięstwie . To naprawdę bardzo dużo dla mnie znaczy aby wygrać właśnie tu szczególnie, że to 25 rocznica tego legendarnego wyścigu. Teraz postaram się obronić pozycję lidera w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata "


"To była kolejna ciężka walka z Julienem. Bardzo mi zależało na tym zwycięstwie . To naprawdę bardzo dużo dla mnie znaczy aby wygrać właśnie tu szczególnie, że to 25 rocznica tego legendarnego wyścigu. Teraz postaram się obronić pozycję lidera w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata "


Nino Schurter, Szwajcarski Mistrz
SCOTT-Odlo MTB Racing Team

 

 

 

 

To 15 zwycięstwo N1NO w jego karierze, a przed nami jeszcze w tym miesiącu dwa kolejne wyścigi w Windham i Val di Sole więc może jeszcze swoje portfolio powiększy o 16 i 17 zwycięstwo.


 

Nino zawsze wyprzedza swoich rywali...zwłaszcza na zjazdach.

 
Były zawodnik - SCOTT-Odlo Florian Vogel, Ralph Näf i Frenchmen Stephan Tempier zdobyli podium. 5 zawodników szwajcarskich znajduję się w pierwszej siódemce. Jaroslav Kulhavy zajmuje 13 pozycję, a N1NO obejmuje pozycję lidera, Absalon pozostaje trzeci.


 Ralph Näf- Julien Absalon- Nino Schurter- Florian Vogel- Stephane Tempier

Lider - Złapana guma - Zwycięstwo: Jenny Rissveds nie do zatrzymania

Szwedzka Królowa Prędkości wydawało się, że zamierza zdobyć swoje czwarte zwycięstwo dość łatwo. Po drugim okrążeniu wszystko wyglądało, że cel zostanie osiągnięty, aż do momentu złapania gumy. W strefie technicznej defekt został wyeliminowany w 35 sekund i udało się jej wygrać tuż przed Alexandrą Keller.
Bardziej wymagający niż inne trasy wyścigowe. Jenny Rissveds w rock garden.

 
Jenny Rissveds miała tylko półtora okrążenia aby odrobić czas jaki straciła na wymianę koła. Jej spokój i bardzo dobra jazda pozwoliła na ostatnim okrążeniu pokonać rywalkę Keller i zdobyć zasłużone zwycięstwo.


 

Alexandra Keller 2. Jenny Rissveds 1. Alice Barnes 3.

Nowy strój Mistrza Szwajcarii wydaje się dawać motywację młodemu Frischknechtowi. Z superszybkiego startu w wyścigu U23 udało mu się uciec przed kłopotami w sekcjach bardzo technicznych.


Andri Frischknecht Nr. 7 miał bardzo dobry start podczas wyścigu U23

Jedyna rzecz nad, którą bolejemy to dość duży uraz jakiego nabawił się Michiel van der Heijden. Trzymamy kciuki za jego szybki powrót do startów i życzymy zdrowia.

 
Fairclough z Gstaad-SCOTT zajmuje dziewiąte miejsce w zjeździe.
Wśród zawodników jest to ulubiona trasa, już po raz 25 odbyły się na niej  zawody. Uchodzi za najbardziej spektakularną , brutalną, szybką trasę zawodów.

Brendan Fairclough po kwalifikacjach był 6, z bramy wyszedł w trybie pełnego ataku. Wkrótce po starcie bardzo źle wylądował po skoku prawie lądowanie skończyło się wyrzuceniem go z roweru przez kierownicę ledwo udało mu się opanować sytuację i utrzymać na rowerze. Po nieszczęśliwej przygodzie trochę czasu minęło aby Brendog otrząsnął się i wrócił do skupienia. Finalnie zajął 9 miejsce.

Neko Mulally miał ciężki tydzień podczas eliminacji wywrócił się w miejscu gdzie wielu zawodników również nie miało szczęścia. Niestety podczas finału przytrafiła mu się powtórka z rozrywki i ponownie miał wywrotkę.  W tej chwili czeka na start w jego rodzinnych stronach w Windham w najbliższych dniach.

Wszystkie zdjęcia znajdziecie pod poniższymi linkami

SCOTT-Odlo MTB Racing Team
Team Gstaad-SCOTT

Następny przystanek : Pucharu Świata w  Windham w kolejny weekend. Pozostańcie w kontakcie!

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter