Opublikowano: 2024-01-29 21:17:33

Zawodnicy SCOTT rozpoczynają Freeride World Tour 2024!

Zawodnicy SCOTT w wielkim stylu rozpoczynają Freeride World Tour 2024 w Verbier !

Zuzanna Witych awansowała z dzikiej karty na pierwsze miejsce, a Molly Armanino zajęła trzecie miejsce w Verbier Pro Freeride World Tour.

29 stycznia 2024. Słońce i świetny śnieg zapewniły zawodnikom SCOTT idealną scenę do zabłyśnięcia podczas pierwszych zawodów Freeride World Tour w tym sezonie. Po odwołaniu Baqueira Beret Pro z powodu braku warunków w Pirenejach, Verbier było idealnym miejscem na rozpoczęcie sezonu, a zawodnicy dali imponujący pokaz na Petit Bec. Zawodniczka SCOTT Zuzanna Witych skradła show Ski Women, lądując na szczycie podium dzięki szybkiemu przejazdowi, w którym skoczyła z trzech dużych klifów z doskonałą kontrolą lotu, uzyskując 97 punktów, najwyższy wynik dnia. Molly Armanino zajęła trzecie miejsce z solidnym przejazdem.

 

zdjęcia: FWT/Jeremy Bernard

 

Zuzanna Witych zdobywa złoto w narciarstwie kobiet w Verbier


Po powrocie do zdrowia po trudnej kontuzji i skupieniu się na kręceniu własnego filmu narciarskiego w zeszłym roku, Zuza Witych otrzymała dziką kartę, aby dołączyć do Freeride World Tour 2024. Społeczność narciarska nie spodziewała się, że powróci jak huragan, aby wygrać pierwsze zawody sezonu z oszałamiającym wynikiem 97,67. Spadając jako jedna z ostatnich na liście startowej i mając do pokonania wynik 94,0 Manon Loschi, aby wygrać, zaczęła szybko, pewnie i skierowała się na techniczną linię, którą dokładnie przestudiowała.

Zuza wykonała epicki przejazd, pokonując trzy duże klify z doskonałą kontrolą od góry do dołu. Odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w Verbier, był to wyjątkowy i emocjonalny dzień dla niej, której udało się zostać liderką rankingu i po raz pierwszy założyć złoty pasek.
 
"Nie mam słów na to, co się stało, jestem niesamowicie podekscytowana i wdzięczna za ten niesamowity dzień" - mówi Zuzanna Witych.


 

 

"Wykonałam swój plan, za każdym razem będąc w powietrzu okazywało się, że drop był większy niż się spodziewałem, zwłaszcza na ostatnim klifie... ale wiedziałam, że muszę to zrobić.

To było takie dobre uczucie podczas zjazdu, a zwycięstwo tutaj jest oszałamiające".

Zuzanna Witych
Zawodniczka SCOTT  

 

 

 

 


 

 

Molly Armanino zajęła trzecie miejsce, a męska drużyna dała popis swoich umiejętności.


Po zajęciu drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej w zeszłym roku w swoim pierwszym sezonie podczas Freeride World Tour, Molly Armanino po raz kolejny stanęła na podium. Dzięki damskiemu składowi, który znacznie się poprawił w porównaniu do ubiegłego roku, z dodatkami takimi jak Manon Loschi i powrót Hedvig Wessel, widowisko było gwarantowane. Jak zwykle zawodniczka SCOTT wybrała specjalną linię i pokazała świetną jazdę na nartach, aby zabrać do domu kilka dobrych punktów i trzecie miejsce. Pod koniec Molly była zadowolona z wyniku, ale czuła, że mogła pokazać więcej... Podium daje jej dodatkowy margines na zrobienie tego w nadchodzących zawodach.

22 zawodników wzięło udział w Petit Bec bez żadnych zahamowań. Z pikantnymi liniami pełnymi prędkości i dużymi lotami w wykonaniu wielu utalentowanych riderów, o zwycięstwie zadecydowały drobne szczegóły. Mistrz świata i zawodnik SCOTT Valle Rainer zmagał się z lądowaniem dużego backflipa, tracąc punkty kontrolne. Szwed Carl Regnér po raz kolejny pokazał świetną kontrolę i konsekwencję z linią, która dała mu zasłużone 6. miejsce. Wreszcie, miejscowy Simon Perraudin upadł, gdy przekroczył skok  360 stopni po wykonaniu jednego z najwyższych lotów dnia nad ogromnym klifem w górnej części ściany, ku uciesze swojej ekipy przyjaciół i rodziny, którzy obserwowali go i kibicowali mu z linii mety.

 

 

Zdjęcia: FWT/Dom Daher & SCOTT Sports/Elias Lundh

 


 

 

 

 

"Będąc pierwszą zawodniczką w sezonie, chciałam po prostu zrobić coś, co wiedziałam,

że mogę zrobić i upewnić się, że uda mi się to zrobić, to było dobre uczucie.

Gratulacje dla Zuzy, była pierwsza, nigdy nie widziałam takiego wyniku".

Molly Armanino
Zawodniczka SCOTT

 


 

 

Oficjalny partner w zakresie gogli i bezpieczeństwa
SCOTT Sports z dumą nosi tytuł Partnera Premium oraz Oficjalnego Partnera Freeride World Tour w zakresie gogli i bezpieczeństwa. Wspieramy organizację w osiągnięciu sukcesu i wyposażamy personel w nasze gogle i produkty bezpieczeństwa. Oznacza to, że wszyscy zawodnicy mogą być pewni, że są w bezpiecznych rękach z dobrze wyposażoną załogą.
Ponadto SCOTT wprowadził limitowaną edycję gogli FWT, aby uczcić edycję Freeride World Tour 2024.

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter