Opublikowano: 2024-02-01 17:50:00

CAŁKOWICIE NOWY SCOTT RANSOM

PORUSZ GÓRY - CAŁKOWICIE NOWY RANSOM

Givisiez, Szwajcaria. 1 lutego 2024. Przedstawiamy ZUPEŁNIE NOWEGO Ransoma, nowoczesną maszynę enduro dla zawodników i bikeparkowych specjalistów! Maszyna do wyścigów enduro, szczur parkowy, fenomen przygód all-mountain - oto zupełnie nowy Ransom. Zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności zjazdowej i zawsze inspirującej jeździe, zabójcza geometria Ransom jest połączona z nadprzyrodzoną kinematyką zawieszenia, co daje rower, który nie przyjmuje "nie" za odpowiedź.

Opracowany w ścisłej współpracy z zawodnikami  SCOTT World Cup Enduro i światowej klasy freeriderami, całkowicie nowy Ransom jest wyposażony w opatentowaną przez SCOTT technologię zintegrowanego zawieszenia (IST) w połączeniu z całkowicie nowym 6-zawiasowym układem kinematycznym, który zapewnia niesamowite wrażenia z jazdy.
Zainteresowany? Tak myśleliśmy.

Czytaj dalej, aby poznać nowego Ransoma i jego technologie poniżej.

 

 

 


 

TECHNOLOGIA ZINTEGROWANEGO ZAWIESZENIA | 6‑ZAWIASOWY MECHANIZM
Charakterystyka zawieszenia była kluczowym czynnikiem w rozwoju całkowicie nowego Ransoma, ponieważ staraliśmy się zmaksymalizować potencjał roweru. Rdzeniem nowego Ransoma jest 6-zawiasowy układ zawieszenia połączony z naszym zintegrowanym systemem zawieszenia, który zapewnia nam swobodę dalszego udoskonalania charakterystyki zawieszenia. Z układem zawieszenia Ransom otrzymujesz doskonałą platformę do pedałowania, niesamowitą przyczepność podczas hamowania i fantastyczne wsparcie, gdy lecisz pełnym piecem.

Wszystkie konstrukcje zawieszenia, to gra równowagi.
Tradycyjnie istnieją kompromisy między współczynnikiem przełożenia, anti Squat, Anti Rise, a tym jak wpływają one na strukturę konstrukcji i układ ramy.

Sześcio zawiasowa konstrukcja pozwala nam dokładnie wybrać sposób działania zawieszenia, zapewniając nam większą kontrolę nad dostrajaniem każdego parametru niezależnie od pozostałych, co skutkuje mniejszą liczbą kompromisów i lepszą kontrolą równowagi. Patrząc na rower jako system, ta elastyczność pozwala nam zaprojektować idealne połączenie wydajności zawieszenia, efektywnego przenoszenia obciążenia i zoptymalizowanego układu ramy.

 

 

Dostęp do amortyzatora - Dostęp do zintegrowanego amortyzatora jest możliwy za pomocą jednego przycisku. Osłona rury dolnej, która jest dostępna we wszystkich modelach Ransom, zapewnia dostęp i ochronę w ten sam sposób. Osłonę można łatwo zdjąć - wystarczy nacisnąć przycisk, zdjąć osłonę i uzyskać dostęp do amortyzatora. Otwór jest przestronny, co znacznie ułatwia konserwację i prowadzenie kabli.

KONSTRUKCJA

Opracowany z myślą o wymagającym użytkowaniu grawitacyjnym, układ ramy Ransom charakteryzuje się skrupulatnie zaprojektowaną wytrzymałością strukturalną. Możliwość równomiernego rozłożenia obciążenia w każdym elemencie ramy zapewnia Ransom jego naturalną wytrzymałość i zapewnia dobrze wyważone wrażenia z jazdy.

Dopracowaliśmy geometrię nowego Ransoma, łącząc różne aspekty, aby zapewnić inspirującą pewność jazdy na najtrudniejszych i najszybszych odcinkach DH, ale bez uszczerbku dla zwinności i precyzji roweru, gdy jest to potrzebne w ciasnych zakrętach i technicznym terenie.

GEO -Rama rozmiar M

 

 

 

Wyposażony w 29-calowe koła w standardzie, Ransom może być używany z tylnym kołem 27,5". Łatwo dostosowany za pomocą prostego chipa, rower jest gotowy na koła 27,5" z tyłu, w zależności od preferencji każdego rowerzysty.

Podobnie jak w przypadku wielu naszych rowerów górskich, kąt główki ramy jest regulowany. Wybór między bardziej stromą i luźniejszą konfiguracją pozwala dostosować się do osobistych preferencji, terenu i stylu jazdy.

 

 


 

Ransom Contessa 910

GAMA PRODUKTÓW RANSOM

Ransom będzie obejmował 5 różnych modeli, w tym Ransom 900 RC (Racing Concept) z włókna węglowego HMX, a także szereg modeli hybrydowych Ransom (rama główna z włókna węglowego HMF / tylny trójkąt aluminiowy), w tym dedykowaną wersję Contessa.

Poznaj pełną kolekcję Ransom 2024 na naszej stronie. Wszystkie specyfikacje i ceny są tymczasowe i mogą się różnić w zależności od waluty. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem SCOTT. Kolekcja 2024 Ransom będzie dostępna u lokalnych dealerów Scott od wiosny/ lata 2024.

 

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter