Opublikowano: 2024-03-07 22:48:21

Całkowicie NOWY kask Cadence Plus

CAŁKOWICIE NOWY KASK CADENCE PLUS

Przedstawiamy najszybszy jak dotąd, kask wyścigowy SCOTT. Nowy Cadence Plus przeszedł rygorystyczne testy w tunelu aerodynamicznym, zapewnia optymalną aerodynamikę, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów - bezpieczeństwa i komfortu.

Givisiez, Szwajcaria. Marzec 2024. Ten kask był projektem, w którym najbardziej naciskaliśmy na aerodynamikę, był to jeden z głównych punktów rozwoju tego produktu. Podczas testów w tunelu aerodynamicznym stało się oczywiste, że nowy Cadence Plus spełni wszystkie swoje cele w zakresie wydajności, a nawet przewyższy kilka z nich.


W porównaniu do swojego poprzednika, testy i analiza kasku dostarczyły nam kilku interesujących wyników:

    5,2% mniejszy współczynnik oporu powietrza
    22% mniejszy opór przy 15-stopniowym wietrze bocznym
    10% mniejsza objętość

Jeśli przełożymy te dane na oszczędność watów, otrzymamy oszczędność 1 W przy prędkości 43 km/h bez nachylenia. Co więcej, jeśli przełożymy tę oszczędność Watów na oszczędność czasu, zyskamy 10 sekund oszczędności czasu na dystansie 40 km.

 

Odkryj Nowy kask Cadence Plus

 

 

 

 

 

 

 

"To, co sprawia, że opracowanie takiego kasku jest trudne, to zapewnienie najlepszej równowagi między aerodynamiką, bezpieczeństwem i dostępnymi technologiami. W przypadku nowego Cadence Plus naprawdę udało nam się znaleźć najlepsze rozwiązanie".

Louis Bradier
Główny inżynier

 

 


 

 

 

 

 

"Naprawdę skupiliśmy się na tym, jak połączyć zewnętrzną i wewnętrzną skorupę, tak aby bez względu na to, czy nieznacznie zmienisz pozycję głowy, czy jeździsz w bardziej bocznych wiatrach, kask będzie dzałał bardzo dobrze albo jeszcze lepiej".

Christian Holweck
Projektant

 

 

 

 


ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Podczas projektowania kasku Cadence Plus celem było stworzenie idealnej optymalizacji rozmiaru, szybkości i wszechstronności. Chcieliśmy mieć pewność, że czynniki te zostały uwzględnione w bardziej nowoczesnym projekcie, co doprowadziło również do użycia magnetycznej klamry, umożliwiającej łatwe i bezpieczne zapinanie. Aby uzyskać bardziej nowoczesny i elegancki wygląd kasku, proces rozwoju obejmował współpracę między projektantami, inżynierami i menedżerem produktu. Wszyscy skrupulatnie współpracowali, aby stworzyć nowy Cadence Plus, który jest nowoczesnym i eleganckim kaskiem, pozwalającym na osiągnięcie większej prędkości i uchwycenie tych drobnych zysków w wiekszą całość.

LEKKI & WYGODNY
Chcieliśmy mieć pewność, że oszczędzamy na wadze tam, gdzie to możliwe. Z tego powodu wdrożyliśmy system Mips Air Node. Jest to nowa warstwa Mips o niskim współczynniku tarcia, odpowiednia dla wentylowanych, lekkich kasków. Pomaga to zmniejszyć ruch obrotowy głowy przy niektórych kątowych uderzeniach. Łatwe i wygodne przechowywanie okularów przeciwsłonecznych było kolejnym ważnym punktem podczas projektowania tego kasku. Konstrukcja przednich otworów wentylacyjnych pozwala na wygodne umieszczenie okularów przeciwsłonecznych, dzięki czemu można nadal koncentrować się na osiągach.

OPCJONALNE PRZEDNIE ZAŚLEPKI WENTYLACYJNE
Jeśli szukasz dodatkowej aerodynamicznej optymalizacji i ochrony przed zimnem, opcjonalne przednie zaślepki wentylacyjne są dostępne dodatkowo do nabycia. Zatyczki te są pierwszymi masowo produkowanymi przez SCOTT produktami drukowanymi w 3D, co nadaje im unikalny kolor. Na podstawie testów i analiz stwierdziliśmy, że dwie boczne zaślepki zapewniają oszczędność 2 watów, co w przełożeniu na oszczędność czasu daje 16 sekund oszczędności na dystansie 40 km.

TYLNE ŚWIATŁO MOCOWANE NA ZATRZASK
Komfort podczas jazdy w warunkach słabego oświetlenia i zimą był kolejnym czynnikiem branym pod uwagę podczas projektowania kasku. Właśnie dlatego podczas tego procesu uwzględniono możliwość montażu tylnej lampki, co daje możliwość zwiększenia widoczności, umożliwiając wygodną i bezpieczną jazdę.


 

 

 

 

Uważam, że nowy Cadence Plus jest bardzo wygodnym kaskiem. Podczas intensywnych treningów i wyścigów daje dobrą wentylację, pozwalając mi naprawdę skupić się na moich osiągach. Nowoczesny, elegancki design i kompaktowy rozmiar to również elementy tego kasku, które naprawdę mi się podobają".

Charlotte Kool
Zawodniczka
Team dsm-firmenich PostNL

 

 

 


 

 

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter