Opublikowano: 2015-08-11 13:10:21

SCOTT-Odlo MTB Racing na Pucharze Świata

Puchar Świata zdominowany

Zarówno Jenny Rissveds jaki Nino Schurter wygrali wyścig XC Pucharu Świata w Windham/USA. Jenny po raz piąty z rzędu w kategorii U23 wygrała Puchar Świata. Można już świętować jedno wielkie zwycięstwo Pucharu Świata.

Windham, Nowy Jork #huntforglory N1NO świętuje swoje szesnaste zwycięstwo w Pucharze Świata, natomiast Jenny może już nazywać się  Mistrzynią Świata  U23 w Pucharze Świata.

Wielka bitwa w rockgarden pomiędzy  Manuel Fumic (Nr.6) i N1NO Schurter.


Stara szkoła Windham nie jest ulubienicą większości zawodników w tym również N1NO nie darzy tej miejscówki wielką miłością. Ale za każdym razem wyścig jest bardzo ekscytujący. Ponownie Nino walczył ze swoim rywalem Absalonem i również do tego pojedynku dołączyli Manuel Fumic, Daniel McConnel oraz Sergio Mantecon.

Trasa w Windham to jeden bardzo długi podjazd i zjazd.

Jak zawsze N1NO eksplodował z linii startu, jak pocisk. Nie pozostawiając żadnych wątpliwości kto jest zwycięzcą tego wyścigu i do kogo będzie należeć wygrana. Po 1,5 okrążeniu uzyskał 5 sekundową przewagę nad rywalami w tym nad Absalonem.
Niestety trafił mu się defekt opony i musiał zjechać do boksu serwisowego aby dokonać zmiany koła przez swojego mechanika Yanicka Gygera. Zmiana zajęła nie więcej niż 19 sekund. Po akcji serwisowej miał 15 sekundową stratę do Absalona, i rozpoczął gonitwę z piątej pozycji.


Kolejny moment chwały  N1NO Schurter po raz 16 wygrywa Puchar Świata.


Bez oznak rezygnacji N1NO pokazał pełną klasę i powrócił na pozycję lidera.  Po całym okrążeniu szybko znalazł się za Julienem. Wiele osób  myślało, że to Absalon będzie kładł duży nacisk na Nino a było inaczej bo to Manuel Fumic wywierał największą presję. Manu bardzo dobrze jechał na podjeździe i na zjeździe.  Nasz Mistrz Świata dwa ostatnie okrążenia pokonał sam w pojedynkę jego rywale Manuel Fumic, Daniel McConnel i Sergio Mantecon nie wytrzymali tempa i odpadli.
Schurter na mecie do końca nie mógł uwierzyć, że udało mu się wygrać.

 

"Pomimo defektu jaki mi się przytrafił, superszybka pomoc mojego mechanika Yanicka Gygera pozwoliła mi utrzymać się w grze. Czułem się przez cały czas wyścigu bardzo mocny. Teraz mistrzowski tytuł jest tylko o jeden krok "

 

Nino Schurter, Szwajcarski Mistrz
SCOTT-Odlo MTB Racing Team

 

 

 

Ostatnie dwa wyścigi Pucharu Świata należą do Nino.

Teraz trochę cyferek:
Jaroslav Kulhavy (32 w Windham) w klasyfikacji generalnej 190 punktów nad  Julien Absalon,N1NO w przypadku kiedy Absalon wygra zajmie 22 miejsce podczas finałów w Val di Sole lub uzyska 57 miejsce kiedy Julien zajmie drugie miejsce. Natomiast kiedy nie przytrafi mu się żadna kontuzja, żaden defekt techniczny lub inny pech zdobędzie Mistrzostwo.


Sergio Mantecon (4), Julien Absalon (2), Nino Schurter (1st), Manuel Fumic (3), Daniel McConnell (5).

Zobacz powtórkę z wyścigu:

Puchar Świata dla Jenny Rissveds

Nie ma powodu aby czekać na tytuł Mistrzyni Pucharu Świata dla Jenny Rissveds. Po jej 5 zwycięstwie w Pucharze Świata można być pewnym , że ten tytuł będzie należeć właśnie dla niej. Szwedzka królowa prędkości nie pozostawia wątpliwości od początku do końca kto jest liderką w kategorii U 23. Podczas ostatniego wyścigu wygrała i pobiła rekord uzyskując czas 03:42 drugie miejsce zajęła Margot Moschetti.

 

Samotny jeździec- Jenny Rissveds bezpiecznie wygrała swoje  5 zwycięstwo w Pucharze Świata. Nikt wcześniej czegoś takiego nie zrobił w kategorii U 23.

Ten zasłużony tytuł stawia Jenny na piedestale Mistrzostw Świata : "Mam co raz więcej pewności siebie jestem na każdym starcie co raz mocniejsza. Od dzisiaj mogę skupić się na innych atrakcjach w tym niesamowitym dla mnie roku."SCOTT RC- Kolory Mistrzów

Najlepsi zawodnicy XC zasługują na najlepsze najsztywniejsze rowery.

 

Indywidualne projekty indywidualny design właśnie na tym skupiają się nasi inżynierowie w SCOTT.  Nino Schurter Spark 700 RC waży tylko 9.1 kg, a rower Jenny Rissveds Scale 700 RC to tylko 8.1kg.


 

Zarówno SCOTT Scale 700 RC i Spark 700 RC posiadają ramę wykonaną z włókien karbonowych HMX, ramy należą do najlżejszych ram dostępnych na rynku. Nie ma wątpliwości, że rowery SCOTT dedykowane zawodnikom SCOTT Odlo MTB Racing oraz modele z grupy RC należą do najbardziej utytułowanych rowerów w Pucharze Świata.

Sprawdź wszystkie detale, części i specyfikacje tutaj.

Zdjęcia wysokiej rozdzielczości tutaj.

Czytaj więcej o Racing Concept na naszej stronie www:

Następny przystanek to: Puchar Świata w Val di Sole.Bądźmy w gotowości !

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter