Opublikowano: 2024-05-20 22:46:40

Marine Cabirou Wygrywa w Polsce

SCOTT DH FACTORY Zespołem Dnia!

Marine Cabirou odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata w tym sezonie, a dobre występy Ethana Craika i Dylana Levesque'a dały SCOTT DH Factory najwyższe wyróżnienia drużynowe.

Bielsko Biala, Polska, 19 maja. Fantastycznym odkryciem okazał się  druga edycja UCI MTB World Series w Bielsku Białej. Odkrywanie nowego miejsca i nowej trasy jest zawsze wyzwaniem i ekscytującym przeżyciem. Jaka będzie trasa? Jak rozwiną się linie? Czy pogoda da się we znaki? Zespół SCOTT DH Factory świetnie poradził sobie w Beskidach w Szczryku. Zawodnicy i personel przygotowali się na ten tydzień najlepiej jak potrafili i po solidnym treningu wiedzieli, że mogą zrobić coś wyjątkowego. Po rozczarowującej rundzie w Fort William, drużyna odbiła się w wielkim stylu, wygrywając z Marine, Ethanem zajmującym 11. miejsce i Dylanem w pierwszej dwudziestce, dając drużynie najwyższe wyróżnienia w weekend.

 

SCOTT DH Factory

 

Marine Cabirou bardzo dobrze zakończyła ubiegły rok, dodając do swojego dorobku dwa kolejne zwycięstwa w Pucharze Świata. Po kilku sezonach, w których odnosiła kontuzje, była w pełni sił poza sezonem i włożyła pracę w walkę o dobry 2024 rok. Nie była w stanie wygrać w Fort WIlliam, co było słabym występem, o którym chciałaby zapomnieć. Najlepszym sposobem na zatarcie złego wrważenia jest wystąpić w następnym wyścigu i wygrać.

Pojechała z impetem i zrobiła to.

Od samego początku była to idealna trasa dla Marine. Duża prędkość, duże skoki, strome i techniczne sekcje, wszystko, co uwielbia. Po rozpoczęciu treningów wiedzieliśmy, że jest w formie. Dzięki udanym kwalifikacjom i półfinałowi wiedzieliśmy, że jest szybka, a w ostatnim przejeździe zrobiła to, co musiała, aby zająć "hot seat"  i ostatecznie wygrać.


 

 

 

 „Jestem bardzo podekscytowana zwycięstwem w Bielsku Białej, na nowej trasie, dość wymagającym, ale dającym sporo frajdy  z rodzajem terenu, który lubię! Naprawdę cieszę się, że zakończyłam tydzień zwycięstwem! Po rozczarowującym wyścigu w Fort William rower działał jak zaczarowany,  zostaliśmy zespołem dnia, o co więcej mógłabym prosić?”

Marine Cabirou
SCOTT DH Factory

 

 


 

 


 

 

Jeden z najnowszych zwodników zespołu. Ethan Craik, również ma za sobą niesamowity sezon. Zmiana drużyny poza sezonem nigdy nie jest łatwa, ale Ethan i jego zespół włożyli wiele pracy, aby upewnić się, że będzie w formie od samego początku. Po przegapieniu finału w Fort William,w Polsce Ethan był od samego początku w gazie. Solidne kwalifikacje, solidny półfinał i tylko kilka błędów dzieliło go od nienagannego przejazdu w finale. Blisko pierwszej dziesiątki, Ethan zajął 11. miejsce, co jest świetnym wynikiem przed kolejnym startem w Leogang.


 

 

 

 

„Jestem bardzo zadowolony z mojego wyścigu, byłem w stanie uzyskać dobre tempo, myślę, że mam jeszcze trochę do zrobienia, ale to dobry początek z zespołem SCOTT DH Factory. Uwielbiam Gamblera i jestem pewien, że mamy jeszcze wiele do pokazania. Dziękuję mojemu mechanikowi Richowi i całemu zespołowi”.
Ethan Craik
SCOTT DH Factory

 

 


SCOTT Gambler RC
Gambler RC to zjazdowy rower górski, który został zaprojektowany z myślą o jednym i tylko jednym: czystej, niezmąconej prędkości. Jest to więc odpowiedni sprzęt dla Marine Cabirou i Ethana Craika. Ich Gamblery wyposażone są w bardzo specjalną konfigurację z zawieszeniem FOX, napęd Shimano, koła RACE FACE.


Zdjęcia: Sven Martin, Keno Derleyn

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter