Opublikowano: 2024-05-30 11:55:18

Zespół Dnia w Nove Město dla SCOTT-SRAM!

Zespół Dnia dla SCOTT-SRAM!

Gdy Nino Schurter wraca na podium i zdobywa kolejną kwalifikację na swoich historycznych 5. Igrzyskach Olimpijskich, cała drużyna SCOTT-SRAM świętuje swoją ciężką pracę i dobre wyniki po zdobyciu tytułu Drużyny Dnia w kategorii mężczyzn.

Nove Město, Czechy. Puchar Świata w Nove Město jest klasykiem na scenie MTB od 2009 roku, z kultowymi podjazdami i technicznymi zjazdami, co czyni go ulubionym wyścigiem w kalendarzu. Nove Město to także wyścig, który przynosi wiele dobrych wspomnień dla zespołu SCOTT-SRAM, ponieważ w ostatnich latach świętowano tam wiele miejsc na podium i tytuł mistrza świata Nino w 2016 roku.

W ten weekend w Nove Město odbyła się trzecia runda Pucharu Świata MTB World Series. Kultowa czeska trasa przywitała wszystkich najlepszych kolarzy, ponieważ był to również ostatni wyścig, w którym można było zdobyć wszystkie ważne punkty do kwalifikacji olimpijskich.


Drużyna SCOTT-SRAM MTB Racing Team osiągnęła spójne wyniki we wszystkich kategoriach, z Nino Schurterem ponownie na podium zajmującym 2 miejsce, a drużyna została Drużyną Dnia w kategorii mężczyzn. Dzięki mocnemu występowi Nino Schurter zdobył również miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, co czyni go jednym z niewielu w historii, którzy rywalizowali na 5 Igrzyskach Olimpijskich. Filippo Colombo nie został wybrany przez Swiss Olympic na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, pomimo świetnych wyników w całym okresie selekcji.

 

Od samego początku niedzielnego wyścigu XCO trwała zacięta walka o czołowe lokaty, w której uczestniczyli Nino Schurter i Filippo Colombo.
 
Wszystko wskazywało jednak na to, że Tom Pidcock przypuści potężny atak na 3. okrążeniu. Tylko Nino Schurter i Victor Koretzky byli w stanie za nim podążyć, zanim Schurter i Pidcock w końcu wyprzedzili Koretzky'ego, czyniąc wyścig do mety wyścigiem dwóch koni. Atak za atakiem, Pidcock wpędzał N1NO głęboko w strefę przegranej, ale ten wciąż się trzymał. W końcu guma pękła i nie miał innego wyjścia, jak puścić Pidcocka. N1NO ukończył go na fantastycznym 2. miejscu, 12 sekund przed trzecim Marcelem Guerrinim. Podczas gdy Pidcock mógł być niepokonany tego dnia, Nino z pewnością zadeklarował powrót na poziom wyścigów, na którym chciał być w Brazylii.
 
Nove Město miało dodatkowe znaczenie w ten weekend, ponieważ była to ostatnia okazja dla kolarzy, aby zdobyć miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Dzięki dobremu występowi Nino Schurter zapewnił sobie bilet do Paryża ze szwajcarską drużyną, gwarantując sobie udział w swoich piątych igrzyskach olimpijskich, czym może pochwalić się tylko garstka sportowców w historii.


 

 

"Nove Město to wyścig, z którym mam wiele wspaniałych wspomnień i byłem bardzo zmotywowany, aby dać z siebie wszystko, zwłaszcza że był to ostatni wyścig liczący się do kwalifikacji olimpijskich. Muszę przyznać, że Tom Pidcock był dziś bezkonkurencyjny, ale to bardzo ważne, by ścigać się w czołówce i stanąć na podium, na którym chciałem być już w Brazylii."


Nino Schurter
SCOTT-SRAM MTB Racing

 

 


World Cup Podium XCO Nové Město : od lewej Charlie Aldridge (P4), Nino Schurter (P2), Tom Pidcock (P1), Marcel Guerrini (P3), Mathis Azzaro (P5)


Zespół Dnia w kategorii mężczyzn
Być może najbardziej zaszczytne wyróżnienie ze wszystkich, SCOTT-SRAM MTB Racing Team otrzymał nagrodę Team of the Day w kategorii mężczyzn w Nove Město. Thomas Frischknecht, dyrektor zespołu, powiedział: "Zaszczyt, który zespół przyjmuje dzięki konsekwentnie mocnym wynikom wyścigowym wszystkich chłopaków, ale to pokazuje również wysiłek wszystkich za kulisami. Kiedy wygrywamy, zasługujemy na to, a kiedy przegrywamy, uczymy się. Dzisiaj cały zespół na to zasłużył!".


Filippo Colombo
W Nove Město na Filippo Colombo ciążyła ogromna presja, ponieważ 26-latek chciał podkreślić swoją wyjątkową formę i zapewnić Szwajcarii jedno z dwóch miejsc na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Po dwóch podiach w Brazylii i 5. miejscu w sobotnim XCC, Filippo znalazł się w pierwszym rzędzie na starcie XCO i był gotowy do walki o hat-trick podium.

Walcząc o czołowe pozycje w wyścigu wraz ze swoim kolegą z zespołu, Nino Schurterem, Filippo utrzymywał się na czele stawki przez kilka pierwszych okrążeń. Został jednak w tyle po potężnym ataku Pidcocka na 3. okrążeniu, a po niefortunnym przebiciu opony na przedostatnim okrążeniu, przekroczył linię mety na pozycji 18. Nawet jeśli nie jest to wynik, na który Filippo mógł sobie pozwolić, wszystkie oczy zwrócone są teraz na następną rundę w Val di Sole.


 

  

"Jestem bardzo rozczarowany brakiem kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie. Moim marzeniem była współpraca z Nino na tym wielkim wydarzeniu. Igrzyska Olimpijskie były moją motywacją, by dać z siebie wszystko po zeszłorocznym wypadku. To było to, co trzymało mnie przez cały ten czas. W końcu się z tym uporam, tak jak z kontuzją. Będą przede mną nowe cele, ponieważ jestem dopiero na początku mojej kariery".

Filippo Colombo
SCOTT-SRAM MTB Racing

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Kate Courtney
Po ciężkiej walce w XCC, Kate była gotowa do akcji w niedzielnym XCO. Utrzymała formę przez cały wyścig i choć nie udało jej się nawiązać walki o czołowe lokaty, to finisz na  miejscu 14 pokazuje, że Kate odnalazła swój blask.


 

 

"Wyścigi w Nove Město to zawsze przywilej! Zaliczyłem dziś bardzo solidną jazdę w pierwszej piętnastce i choć nie odnalazłem jeszcze wielkiej magii, to znalazłem tam wiele małej magii i wiem, że mogę się rozwijać."

Kate Courtney
SCOTT-SRAM MTB Racing Team

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Andri Frischknecht
Podczas gdy Andri zajął 33. miejsce w pierwszym wyścigu Pucharu Świata w Brazylii, pojechał znakomity wyścig, zaczynając od 59 pozycji, a kończąc na 22. miejscu w Nove Město, pokazując wielki postęp w kierunku swojej docelowej formy. To znak, że jeszcze wiele przed nim!


SCOTT Spark RC World Cup
Kate, Nino, Filippo i Andri ścigają się w Pucharze Świata na rowerze  SCOTT Spark RC w specjalnej edycji SCOTT-SRAM MTB Racing Team Edition z najnowszymi komponentami ROCKSHOX, SRAM, SYNCROS i MAXXIS, dzięki czemu jest to najlepszy rower cross-country ze wszystkich rowerów wyścigowych.

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter