Opublikowano: 2024-06-22 18:26:07

Nino osiąga nowy poziom w Val di Sole!

N1NO na szczycie #36 w Val di Sole!

Wraz ze swoim 36. zwycięstwem w Pucharze Świata, Nino Schurter zapisuje kolejny rozdział w podręcznikach historii, a cały zespół SCOTT-SRAM świętuje swoją ciężką pracę i wyniki, zdobywając tytuł Drużyny Dnia w kategorii mężczyzn.

Val di Sole, Włochy. Historyczny obiekt Pucharu Świata w Val di Sole po raz kolejny pokazał, dlaczego jest ulubionym miejscem Nino Schurtera. Techniczna, szybka trasa jest idealnie dopasowana do  Największego wszech czasów kolarza górskiego ,który w tym miejscu w Pucharze Świata Elity wygrał w latach  2010, 2013, 2015, 2017, 2018 i 2023 roku, Mistrzostw Świata U23 w 2008 roku oraz tytułu Mistrza Świata Elity w 2021 roku. Teraz, w 2024 roku, N1NO Schurter wygrał swój 36. Puchar Świata, odnosząc dziewiąte zwycięstwo w Val di Sole i dodając kolejny rozdział do historii kolarstwa górskiego!


Z Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu na horyzoncie, N1NO dał epicki występ, pokazując, że jest w imponującej formie, nawet w wieku 38 lat! Ale nie tylko Nino Schurter świętował w ten weekend, ponieważ fenomenalne występy wszystkich kolarzy sprawiły, że SCOTT-SRAM po raz kolejny zdobył nagrodę Drużyny Dnia!

 

Po zajęciu 4. miejsca w XCC, Nino Schurter ustawił się w pierwszym rzędzie do niedzielnego XCO, wiedząc, że jest to trasa, która przypadnie mu do gustu. Zdeterminowany, by udowodnić swoją formę w wieku 38 lat zwycięstwem w Pucharze Świata w tym sezonie, zapowiadał się ciężki wyścig. Od samego startu Nino Schurter objął prowadzenie, mocno naciskając i rozbijając stawkę w ciągu kilku pierwszych okrążeń. Rywale od samego początku wyciskali z siebie siódme poty, aby tylko utrzymać się na kole zawodnika SCOTT-SRAM. To było twarde, szybkie, taktyczne ściganie w wykonaniu największego kolarza w kolarstwie górskim - jak za starych dobrych czasów!

Wysokie tempo zebrało swoje żniwo, a ścigający Nino jeden po drugim mieli trudności z dotrzymaniem mu kroku. Tylko Alan Hatherly był w stanie utrzymać się przy szwajcarskiej gwieździe, jedynym wystarczająco silnym pretendencie do zmierzenia się z GOAT w niedzielę.Podczas gdy Nino patrzył przed siebie, Alan Hatherly mógł skupić się tylko na sobie i ogromnym wysiłku, jaki podejmował, by się utrzymać. Nigdy nie zdołał odcisnąć swojego piętna, więc w końcu odpuścił, pozostawiając Nino Schurterowi samotną jazdę aż do mety. N1NO jechał niezagrożony po swoje historyczne zwycięstwo w Pucharze Świata #36.

 


 

 

 

 

 

"Zdobycie Pucharu Świata w tym sezonie było jednym z moich głównych celów. Wiedząc, że trasa Val di Sole naprawdę mi odpowiada, a także biorąc pod uwagę świetną formę, w jakiej obecnie się znajduję, była naprawdę szansa, aby to osiągnąć. Wygrałem tutaj większość moich Pucharów Świata, co sprawia, że jest to dla mnie naprawdę wyjątkowe miejsce w mojej karierze wyścigowej".


Nino Schurter
SCOTT-SRAM MTB Racing

 

 

 


 


Drużyna dnia w kategorii mężczyzn
Być może najbardziej zaszczytne wyróżnienie ze wszystkich, SCOTT-SRAM MTB Racing Team otrzymał nagrodę Drużyny Dnia w kategorii mężczyzn w Val di Sole. Thomas Frischknecht, dyrektor zespołu, powiedział: "Jestem superpodekscytowany widząc Nino wygrywającego po raz kolejny po tylu latach. A jeszcze bardziej to, że razem z Filippo na P5 znaleźliśmy się na podium. Świętujemy, że jesteśmy na dobrej drodze dzięki całej pracy, jaką zespół włożył w ostatnich miesiącach".


SCOTT Spark RC X Flight Attendant
Zawodnicy SCOTT-SRAM MTB Racing Team - Nino Schurter, Kate Courtney, Filippo Colombo i Andri Frischknecht - ścigają się teraz na zupełnie nowych modelach SCOTT X Flight Attendant, zarówno Spark RC World Cup EVO, jak i Spark RC World Cup. Opracowany w ścisłej współpracy z #N1NO, nowy Spark RC X Flight Attendant bez wątpienia zmienia zasady gry, ponieważ najlepszy na świecie rower wyścigowy XC staje się jeszcze lepszy!

 

Marine zajmuje drugie miejsce dla SCOTT DH Factory!

Marine Cabirou po raz kolejny staneła na podium w Val di Sole, tracąc zaledwie 0,3 sekundy do zwycięstwa.
Val di Sole, Włochy. 4 runda Pucharu Świata UCI 2024; " Wyścig jest trudny" może być dobrym podsumowaniem tego wyścigu, tuż po Leogangu. Wyścigi są wymagające, a nowy format Pucharu Świata sprawia, że jest jeszcze trudniej. Cieszymy się, że cała praca opłaciła się wspaniałym podium dla Marine Cabirou!

Po fantastycznym tygodniu w Polsce, który zaowocował zwycięstwem, wszystko musiało zostać zbudowane od nowa i wszyscy ciężko pracowaliśmy, aby osiągnąć to, co najlepsze, zasłużone 2. miejsce (0,3 sekundy do zwycięstwa) dla Marine w Val di Sole! Marine dzieli teraz tylko kilka punktów od 2. miejsca w klasyfikacji generalnej.

Sezon się rozkręca, a Marine Cabirou jest zdecydowanie głodna kolejnych sukcesów na podium.

 

 

Zdjęcia: Keno Derleyn, Sven Martin

Pogoda jest ważnym czynnikiem w tym sporcie na, zmieniające się warunki miały wiele konsekwencji dla naszych działań i przygotowań zawodników w ostatnich dwóch wyścigach. Musieliśmy nieustannie pracować nad ustawieniami, wyborami technicznymi, zawieszeniem i oponami, aby znaleźć najlepszy kompromis.
 
W Val di Sole deszcz i zła pogoda sprawiły, że i tak już bardzo trudna trasa stała się jeszcze bardziej stroma, kamienista i pełna korzeni!
 
Ogromną ulgą było więc podążanie za Marine Cabirou aż do finału, na trasie, którą szczególnie lubi i na którejwygrała swój pierwszy Puchar Świata. Lubi, gdy trasa jest techniczna i trudna, pomimo kilku drobnych błędów była w stanie pokazać, że przejazd jest pełen kontroli i mocy, druga część trasy absolutnie wspaniała, gdzie uzyskała dwa najlepsze czasy splitu i zakończyła tuż przed swoim 10. zwycięstwem (0,3 s). Wierzyliśmy, że jej się uda, co za frustracja!

Nie ma wątpliwości, że wkrótce zrobi to jeszcze lepiej.


 

 

 

 

"Jestem naprawdę zadowolona z tego wyniku, 0,3s to nic! Zmagałam się trochę z ustawieniami na tym ciągle zmieniającym się i wymagającej trasie, w końcu byłam w stanie uzyskać solidne tempo w ostatnim przejeździe, zyskując czas na każdym metrze, byłoby miło, gdyby trasa była nieco dłuższa!"
 
Marine Cabirou
SCOTT DH Factory

 

 


 

SCOTT Gambler RC
Gambler RC to zjazdowy rower górski, który został zaprojektowany z myślą o jednym i tylko jednym: czystej, niezmąconej prędkości. To idealny sprzęt dla Marine, Ethana, Dylana i Gonçalo. Ich rowery Gambler są wyposażone w bardzo specjalną konfigurację z zawieszeniem FOX, napędem Shimano, kołami Race Face, oponami Maxxis i wieloma innymi specyfikacjami.

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter