Opublikowano: 2024-07-03 09:58:48

Romain Bardet odnosi fantastyczne zwycięstwo na pierwszym etapie Tour de France!

Romain Bardet odnosi fantastyczne zwycięstwo na pierwszym etapie Tour de France!

29 czerwca, Rimini, Włochy. Z Grand Depart odbywającym się we Florencji we Włoszech, pierwszy etap edycji Tour de France 2024 z pewnością nadawał ton temu, co przyniesie wyścig. Długi, trudny, pagórkowaty etap przez włoską wieś testował kolarzy od samego początku.

Jak niedawno ogłoszono, rok 2024 będzie ostatnim Tour de France Romaina Bardeta, więc od samego początku legendarny francuski kolarz miał nadzieję na zwycięstwo w wyścigu, który zdefiniował jego karierę. A pierwszy etap wyglądał na taki, na którym mógłby to osiągnąć.

W upale etap początkowo przebiegał zgodnie z przewidywaniami, a wszystkie drużyny mocno naciskały i zostały poddane ciężkiej próbie. Właśnie dlatego Romain Bardet zaskoczył najlepszych kolarzy peletonu, atakując na stromym podjeździe na około 50 km przed metą. Mając przed sobą Franka van der Broeka w ucieczce, wiedział, że musi dać z siebie wszystko. To, co nastąpiło później, było klasą mistrzowską, ponieważ Romain w ciągu kilku minut zmniejszył dystans do prowadzącej grupy.

 

Team DSM Media Centre

 

 

 

Gdy Romain dojechał na kole Franka, obaj wiedzieli, że zwycięstwo jest teraz możliwe i nic ich nie powstrzyma. Razem rzucili się do ucieczki. Piękne zjazdy, fantastyczna jazda, para powiększała dystans do peletonu, przemierzając pofałdowane włoskie krajobrazy.

Gdy zbliżała się meta, na ostatnich 10 kilometrach peleton zaczął gonić prowadzącą parę. Zmniejszając dystans, wydawało się, że czeka ich okrutny los i zostaną złapani tuż przed linią mety. Ale Bardet i van der Broek pokazali swoją determinację, jadąc z całych sił, utrzymując tempo, gdy peleton zbliżał się do nich na ostatnim odcinku do Rimini. Bardet i van der Broek walczyli do ostatniej chwili, nawet gdy sprinterzy rozpoczęli ataki z tyłu, by zapewnić Team dsm-firmenich PostNL wspaniały finisz 1-2.

Francuski zwycięzca w pierwszym dniu Tour de France! Niezapomniane zwycięstwo etapowe Romaina Bardeta, który po raz pierwszy w karierze założył żółtą koszulkę w swoim ostatnim Tour de France. Frank van der Broek może być dumny ze swojego debiutu w Tour de France!

 

Team DSM Media Centre

 

 

 

Zdjęcia: Cor Vos


 

 

 

"To było niesamowite zwycięstwo! To szaleństwo! Niesamowicie jest być tutaj na Grand Depart Tour de France. Musiałem postawić na siebie na tym etapie i mieć nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze. Frank jechał bardzo dobrze z przodu i czułem, że nie mam nic do stracenia. Ponieważ Frank był tak silny, mogliśmy współpracować i pojechać razem. Zasłużył na to zwycięstwo tak samo jak ja!".


Romain Bardet
Team DSM Men's Program

 

 

 

 

 

 

About Romain Bardet


 

SCOTT Foil RC
SCOTT Foil RC to rower wyścigowy wybierany przez Team dsm-firmenich PostNL, który odniósł wiele sukcesów na tym potężnym rumaku. Niezależnie od tego, czy chodzi o sprint, jazdę po górach na wyścigach etapowych, czy też o jednodniową chwałę, Team dsm-firmenich PostNL nieustannie testuje SCOTT Foil RC na największych wyścigach na świecie i po raz kolejny Foil RC spełnia swoje zadanie.

Zdjęcia: PBProd

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter