Opublikowano: 2024-07-10 09:01:31

Magnus Ditlev odniósł trzecie zwycięstwo w Roth z rekordowym czasem!

Magnus Ditlev odniósł trzecie zwycięstwo w Roth z rekordowym czasem!

Duński triathlonista wygrywa po raz trzeci z rzędu i ponownie bije rekord trasy z imponującym nowym najlepszym na świecie czasem na długim dystansie 7:23:24.

Roth, Niemcy, 7 lipca 2024. Wysoko cenione zawody jako faworyt w kalendarzach wielu sportowców, Challenge Roth 2024 ponownie przejdzie do historii po ogromnych występach w 2023 roku. Dzięki idealnym warunkom i ogromnej publiczności, która przygotowała scenę na dzień wyścigów, wyglądało na to, że będzie to kolejny rok, w którym rekordy mogą zostać zakwestionowane. Zawodnik SCOTT Magnus Ditlev był w świetnej formie, gotowy do obrony tytułu z 2023 roku. Z dużą presją na barkach Duńczyka, Magnus pokazał światu swoją siłę we wszystkich trzech dyscyplinach w niedzielę, ustanawiając najszybszy rekord trasy w historii.

"Wszystko poszło mi dziś naprawdę dobrze", powiedział Ditlev na mecie. "Oczywiście znam już trochę trasę. To z pewnością była zaleta. Ale kibice po raz kolejny byli fenomenalni i zachęcili mnie do świetnego występu". Zdał sobie sprawę, że wszystko może pójść dziś tak dobrze, gdy wyszedł z Kanału Men-Dunaj tylko nieznacznie za najlepszym pływakiem. "Byłem wtedy w stanie stosunkowo szybko objąć prowadzenie i rozegrać swój własny wyścig".

 

 

 

Triathlonowa Galeria Sław
Po 3,8 km pływania, 180 km na rowerze i 42 km biegu Magnus Ditlev pobił swój własny rekord z 2023 roku o ponad minutę i ukończył wyścig w czasie 7:23:24, zdobywając nowy rekord świata na długim dystansie, a także trzecie z rzędu zwycięstwo w Challenge Roth.

Magnus Ditlev, nazwany na mecie nowym "Królem Roth", podąża śladami legend triathlonu Lothara Ledera i Chrisa McCormacka, odnosząc swoje potrójne zwycięstwo. Tylko tym dwóm udało się wygrać wyścig w Roth cztery razy z rzędu: Lothar Leder, który wygrał Roth w sumie pięć razy, zwyciężył w 1996, 2000, 2001, 2002 i 2003 roku, podczas gdy Australijczyk Chris McCormack zanotował swoje cztery zwycięstwa w latach 2004-2007. "To dla mnie wielki zaszczyt, że udało mi się tu załapać" - powiedział Ditlev, który finiszował z ponad 14-minutową przewagą nad Brytyjczykiem Thomasem Bishopem (7:37:54) i Amerykaninem Rudym von Bergiem (7:38:30).

 

 

 

 

"Jestem bardzo szczęśliwy, że znów udało mi się pobić rekord świata. Marzyłem o dniu, w którym mógłbym jechać solo na czele wyścigu i uzyskać kolejny świetny czas. Wiedziałem, że jestem w świetnej formie przed wyścigiem, a wygrana po raz trzeci z rzędu i z nowym rekordem świata jest naprawdę niesamowita. Po raz kolejny ludzie w Roth byli na innym poziomie, tworząc atmosferę, której nie doświadczyłem nigdzie indziej. Trasa, organizatorzy, wolontariusze i kibice - to wszystko idealnie łączy się w Roth".

Magnus Ditlev
2022, 2023 & 2024 zwycięzca Roth

 

 

 


 

 

Najszybszy rower na Roth: SCOTT Plasma RC 357
Cel rozwoju SCOTT Plasma RC był prosty: zbudować najszybszy rower, jaki kiedykolwiek widział świat triathlonu. Rower wybrany przez rekordzistę trasy Challenge Roth i najszybszego kolarza w WOM, Magnusa Ditleva - dowiedz się więcej o jego specyfikacji poniżej:

RAMA: SCOTT Plasma RC - Size XL - Specjalne malowanie
NAPĘD:  Grupa osprzętu Shimano Dura Ace/Ultegra 12 sp. CERAMICSPEED OSPW Aero pullet. Mechanizm korbowy Rotor, niestandardowa tarcza 60t Digirit
KOŁA: HED Vanquish RC8 Pro (80mm) i tarcze
SIODŁO: Syncros Belcarra Tri
KOKPIT: Custom Carbon cockpit/extensions
PEDAY: Speedplay Aero
SYSTEM NAWADNIANIA: Zintegrowany system nawadniania SCOTT na górnej rurze + bidon  niestandardowym kokpicie + bidon BTS

 

 

 

 

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter