Opublikowano: 2015-09-09 00:15:13

NINO SCHURTER PO RAZ CZWARTY MISTRZEM ŚWIATA

N1NO MISTRZEM ŚWIATA!

Zwycięzca Pucharu Świata, a teraz Mistrz Świata to najlepsze osiągnięcia w historii kariery Nino Schurtera. Dwa złote medale, jeden srebrny i jeden brązowy zawodnicy SCOTT świętują najlepsze wyniki w historii MTB.

Vallnord, Andorra.W jednym z najbardziej ekscytujących wyścigów w historii Mistrzostw Świata , Nino Schurter pokonał swojego największego rywala Absalona, zabierając mu tęczową koszulkę. Jest to czwarty tytuł mistrzowski w elicie Nino w jego karierze. Jego 10 zwycięstwo w tym roku, miniony sezon był jego najlepszym sezonem w jego karierze. Wraz z Schurterem SCOTT świętuje kolejny złoty, srebrny i brązowy medal zdobyty  w Andorze przez naszych zawodników.

N1NO, przekracza linię mety i wygrywa po raz 10 w tym sezonie.
ZDJĘCIE: Sven Martin

Wyścig mężczyzn Elita
Presja była ogromna. Nino wygrał w ostatnim czasie trzy Puchary Świata z rzędu i był wyraźnym faworytem do tytułu Mistrza Świata. Choć zeszłoroczni faworyci byli na starcie, udało mu się ich wszystkich pokonać. Nino nie chciał doprowadzić do powtórki z 2014 roku gdzie pokonał go Absalon pod czas wyścigu w Hafjell.

Wspaniała pogoda - wymagająca trasa oraz niezliczona ilość kibiców Valnord Worlds.

Wyścig rozłożył się idealnie dla N1NO. Podczas pierwszego okrążenia i pierwszej sekcji technicznej Schurter objął prowadzenie, Absalon został na starcie zablokowany przez innych zawodników. Trasa była miejscami śliska bo przez ostatnie dwa dni padał obfity deszcz i słońce nie dało rady wysuszyć trasy. Wielu zawodników zmagała się z licznymi awariami technicznymi. Nino po raz kolejny pokazał, że trudne sekcje techniczne nie są mu straszne i nikt inny nie jest na nich tak szybki jak on sam. 

 

 

Wrażenia z wyścigu: na samej górze ,w sekcji ze śliskimi korzeniami , na dole totalnie wyczerpany po przekroczeniu linii mety.

Po pierwszym okrążeniu Julien Absalon wyszedł na prowadzenie , Jaroslav Kulhavy wystartował ze złamanym żebrem, jego rodak Ondrej Cink pokazała się z jak najlepszej strony i sięgnął po brązowy medal. Na czele wyścigu N1NO walczył z Absalonem, zawsze zyskiwał na zjazdach, w połowie wyścigu Schurter popełnił błąd techniczny podczas podjazdu , Absalon wykorzystał to i rozpoczął atak.

Tylko raz Absalon wyszedł na prowadzenie przed  N1NO.

Niestety jego radość nie trwała długo, N1NO bardzo szybko powrócił na prowadzenie ponownie. Leśny odcinek był pełny śliskich korzeni i licznych kamieni to właśnie ten etap zadecydował o wygranej N1NO. Schurter uzyskał tam 4-5 sekundową przewagę nad swoim rywalem Absalonem.

Decydujący moment wyścigu: N1NO sprawdza czy udaje mu się odjechać od Absalona.

Od tego momentu aż do mety N1NO był na prowadzeniu, czasami Julien odrabiał 5 sekundową stratę , ale N1No nie dawała za wygrana i odchodził ponownie, jeden jego mały błąd mógł doprowadzić do ponownej walki o pierwsza pozycję. N1NO do  samego końca czuł wielką presję ze strony Absalona, emocje i ciśnienie były bardzo duże. Wygrana N1NO była najważniejszym momentem jego kampanii wizerunkowej #HUNTFORGLORY w sezonie 2015.

Wymarzony finisz

Nowy Mistrz Świata powiedział: "To była jedna wielka bitwa do samego końca. Kilka razy podczas wyścigu zastanawiałem się, czy faktycznie mogę wygrać dzisiaj. To sprawia, że ten 4-ty tytuł jest szczególnie ważny dla mnie. To jest niesamowite wygrać Puchar Świata, ale jeszcze lepiej być Mistrzem Świata i mieć z powrotem tęczową koszulkę. "

 "To niesamowite wygrać Puchar Świata i zdobyć tytuł Mistrza Świta.
Jestem bardzo zadowolony, że tęczowa koszulka wraca do mnie z powrotem"

 

Nino Schurter
2015 Mistrz Świata i Mistrz Pucharu Świata

SCOTT-Odlo MTB Racing Team

 

  

N1NO  "No Shortcuts" jego czwarty tytuł mistrzowski. Podium: Julien Absalon (srebro), Nino Schurter (złoto), Ondrej Cink (brąz).


Rower Mistrza Świata- SCOTT Spark 700 RC

Spark 700 RC rama wykonana z karbonu z włóknami HMX należy do najlżejszych ram na rynku. Zdobył wiele zwycięstw w Pucharze Świata, a teraz także tytuł Mistrzowski. Poznaj broń N1NO tutaj.

Nino Schurter Spark 700 RC waży tylko 9.1 kg. Pełna specyfikacja i detale dostępne są  tutaj

 

N1NO i jego SCOTT Spark 700 RC.

Wyścig kobiet XCO
Mistrzyni U23 Jenny Rissveds zdobyła brąz. Szwedzka gwiazda zawodniczka SCOTT - ODLO MTB Racing Team nie czuła się najlepiej w dniu startu, ciśnienie i presja była ogromna po jej bardzo udanym sezonie. Jenny powiedziała :" Jestem bardzo podekscytowana, bardzo che wygrać swój pierwszy medal na Mistrzostwach Świata. To jest to co sprawia, że jestem bardzo teraz zadowolona, miałam bardzo dobry sezon, a teraz zakończyłam wyścig prawie idealnie. Ten medal daje mi ogromne marzenia na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata."

Irina Kalentieva (RUS) zdobywa srebrny medal w Elicie XCO. Mistrzyni Świata 2007 i  2009 pokonana została przez  Pauline Ferrand-Prevot.. Czytaj więcej tutaj.

 

Eliminator mężczyźni
Zawodnik SCOTT Daniel Federspiel ( Austria) jest nowym Mistrzem w kategorii eliminator. Laureat wielu Pucharów Świata posiadający na swoim koncie tytuł światowy oraz Europejski. W finale XCE austriaj pokonał Samuela Gaze ( Nowa Zelandia) oraz Siomona Gegenheimera (Niemcy) i Kevina Miquela ( Francja)

 

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Bohaterowie Inspirowani Bohaterami - NOWY odcinek

Opublikowano: 2020-09-01 23:18:13  | Więcej

SCOTT Foil - Nowa odsłona

Opublikowano: 2020-08-28 10:00:41  | Więcej

Adam Kuś brązowym medalistą MP

Opublikowano: 2020-08-25 08:03:23  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.