Opublikowano: 2015-12-15 12:31:26

Nino Schurter przedłuża kontrakt do 2020

Nino Schurter przedłuża kontrakt do 2020

Mistrz Świata XC  i Pucharu Świata Nino Schurter będzie jeździć pod banderą SCOTT do 2020 roku.Givisiez, Szwajcaria. Nino Schurter przedłużył obecny kontrakt o kolejne 5 laty do 2020 roku. 29 letni Mistrz Świata wraz z szefem zespołu SCOTT Odlo Thomasem Frischknechtem zobowiązał, że będzie tworzyć silny zespół pod banderą SCOTT. To długoterminowe zobowiązania usuwa wszelkie wątpliwości dotyczące jego startu w Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 roku.


 

 

 

"Przez ostatnie 14 lat byłem związany ze SCOTT, jestem z tego bardzo dumny i szczęśliwy. Jednocześnie informuję , że kolejne 5 lat będę jeździć w rodzinie SCOTT, będę koncentrować się wyłącznie na XC, aż do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku"

Nino Schurter

 

 

 

Mistrz Świata pojedzie ponownie w 2016 roku w tęczowej koszulce UCI  i będzie to jego czwarty sezon Mistrza Świata w Elicie. Poza tym Nino posiada następujące tytuły: 17 zwycięstw w Pucharze Świata, czterokrotnie zdobył Puchar Świata oraz 4 narodowe zwycięstwa w Szwajcarii. W Pekinie w 2008 roku zdobył brąz oraz srebrny medal w Londynie w 2012 roku. Po bardzo udanym sezonie w historii ( więcej poniżej) , jest wielce prawdopodobne , że złoto olimpijskie w Rio może należeć właśnie do niego.

 

W odniesieniu do jego zaangażowania i planów na przyszłość, Nino Schurter mówi: " Przez ostatnie 14 lat jeździłem na rowerach SCOTT, w tym czasie odniosłem wiele sukcesów, nie wyobrażam sobie lepszego partnera i zespołu by osiągnąć cele jakie postawiłem sobie na najbliższe lata. Po moim krótkim epizodzie z szosą w 2014 roku, zdałem sobie sprawę, że to właśnie MTB jest tą moją dyscyplina, w której czuje się najlepiej. Jestem bardzo dumny i szczęśliwy , że przez kolejne 5 lat będę członkiem rodziny SCOTT. W tych kolejnych sezonach będę skoncentrowany tylko i wyłącznie na XC, aż do Igrzysk w Tokio w 2020 roku. Na ten  moment całej energię kieruję w stronę swojego startu w Rio w 2016 roku."

Reto Aeschbacher, Brand Manager  SCOTT Sports powiedział, "Nino Schurter jest twarzą SCOTT MTB i bardzo cieszymy się z przedłużenia współpracy z nim oraz Thomasem Frischknechtem. Nasz zespół ma bardzo udaną historię a. Nino w tym czasie zdobył kilka tytułów Mistrzowskich oraz medale olimpijskie. Górskie rowery wyścigowe oraz wyścigi Cross- Country w szczególności związane są z naszą marką. Zespół cały czas uczestniczy w budowie i wspiera rozwój naszych produktów, z których jesteśmy bardzo dumni."


Nowe zdjęcia z Nino Schurter

Kliknij w  link i zobacz nową sesję zdjęciowa z Nino Schurter.

 

2015 SCOTT-Odlo MTB Racing podsumowanie sezonu

2015 sezon był dla SCOTT -Odlo MTB Racing Team sezonem rekordowym. Jenny Rissveds jak nigdy dotąd  wygrała 6 startów z 6 wyścigów w kategorii kobiet U23 Pucharu Świata, Nino w pierwszych startach 3 krotnie zdobył drugie miejsce, w ostatnich trzech osiągnął zwycięstwo. Do tego zdobył tytuł Mistrza Świta oraz Narodowe zwycięstwo Szwajcarii był to jego najlepszy sezon w historii jego kariery.

Po 17 wygranych w Pucharze Świata do tej pory, Nino postawił bardzo wysoko poprzeczkę w księdze rekordów. Teraz jako czterokrotny Mistrz Świata jest praktycznie jednym z najlepszych zawodników MTB w historii, jedynie Julien Absalon ze swoimi 30 zwycięstwami był bardziej skuteczny.

Nino najważniejsze osiągnięcia w 2015:
World Champion Vallnord, Andorra
World Cup Champion
Swiss National Champion
1st World Cup  Mont Sainte Anne
1st World Cup Windham
1st World Cup Val di Sole
1st XC Race Sea Otter Classics
1st Short track Race Sea Otter Classics
1st Bonelli Cup, California
1st BMC Cup Solothurn
1st European Games Baku
1st Olympic test event Rio
1st Rivera Season Opener

 

 

"W tym roku jako zespół osiągnęliśmy #kolejnypoziom. Każdy z naszych zawodników  zdobył tytuł mistrza kraju w swojej kategorii. To pokazuje naszą siłą i potencjał jaki mamy, jesteśmy wstanie pracować nad naszym rozwojem nie czując większego ciśnienia z roku na rok. Nie możemy prosić o więcej niż to co ma do zaoferowania dla nas nasz główny partner SCOTT"

Thomas Frischknecht,
Team Manager SCOTT-Odlo MTB Racin

 

 

 


"Miniony sezon był moim największym sukcesem  i bardzo pomógł mi podnieść moją rangę. W przyszłym sezonie przechodzę do elity i będę walczyć z najlepszymi światowej klasy zawodniczkami, będzie to dla mnie nie lada wyzwanie. Jeszcze większym wyzwaniem i marzeniem będzie dla mnie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio, ale jeszcze nie jest pewne czy Szwecja wystawi swoją drużynę w Rio. Zrobię wszystko co możliwe aby Szwecja wystartował ale tu muszę polegać na innych. Trzymajmy kciuki! "

Jenny Rissveds
XC U23 World Cup Champion,
Swedish National XC Champion

 

 


"Osobiście uważam, że dobrze być członkiem zespołu, który ma tak daleko idące cele jakim jest start w Tokio 2020. Ten rok 2015 był pełen nowych doświadczeń i poznani zespołu. Przygotowanie do nowego sezonu 2016 już rozpocząłem, jestem w pełni zmotywowany na zbliżający się sezon i nie mogę się doczekać aby osiągnąć #kolejnypoziom. 2016 rok będzie ciekawym rokiem z wieloma ważnymi imprezami, z najbardziej ekscytującymi Igrzyskami. Zamierzam walczyć o swoje miejsce w narodowej drużynie Duńskiej !"

Michiel van der Heijden,
Dutch National XC Champion

 


 

"Sezon 2015 był dla mnie bardzo urozmaicony i ekscytujący. Po odbyciu służby wojskowej w okresie zimowym , miałem szczęście aby rozpocząć sezon z wielkim hukiem. Trzecie miejsce zdobyte w Novym Mesto było najlepszym miejscem w mistrzostwach, zdobyliśmy tam  wszystkie tytuły. Po starcie w Novym Mesto miałem bardzo duże oczekiwania co końca sezonu. Ogólnie rzecz biorąc jestem bardzo zadowolony. Nadchodzący sezon 2016 jest bardzo ważny dla mnie, dam z siebie wszystko tak aby zrobić kolejny krok w kierunku kariery zawodowej. Mam niesamowity zespół, który sprawia, ze moja jazda jest co raz szybsza i łatwiejsza."

Andri Frischknecht,
XC U23 Swiss National Champion

 

 


 

"Krajowy tytuł oraz pierwszy brązowy medal na międzynarodowej arenie podczas Mistrzostw Europy w kategorii eliminator to moje największe osiągnięcia 2015 roku. Uważam, że mam jeszcze wiele do osiągnięcia pełnego potencjału w przełaju jak i w cross-country. Właśnie na tych dwóch dyscyplinach zamierzam się najbardziej koncentrować"

Marcel Wildhaber,
Swiss CX National Champion

 

 

 

 

 

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Bohaterowie Inspirowani Bohaterami - NOWY odcinek

Opublikowano: 2020-09-01 23:18:13  | Więcej

SCOTT Foil - Nowa odsłona

Opublikowano: 2020-08-28 10:00:41  | Więcej

Adam Kuś brązowym medalistą MP

Opublikowano: 2020-08-25 08:03:23  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.