Opublikowano: 2014-12-03 11:08:46

Absalon Wygrywa Megavalanche na wyspie Reunion

Zawodnik SCOTT  Rémy Absalon i Nadine Sapin wygrali w prestiżowym wyścigu Megavalanche na francuskiej wyspie Reunion- Rémy`po raz 8 "Mega" wygrywa.

Rémy Absalon (SCOTT SR Suntour) zdominował ostatni ważny wyścig Enduro sezonu 2014, który odbył się na wyspie La Reunion, było to jego 8 " Mega" zwycięstwo. Reunion gościł 400 międzynarodowych zawodników, była to 20 edycja wyścigu Megavalanche, który przebiegał po wulkanicznym i tropikalnym single tracku.

Każdego roku ten wyścig zazwyczaj jest ostatnim wyścigiem zamykającym sezon. Wszystkie dyscypliny MTB były reprezentowane przez takich zawodników jak Cedric Gracia, Nikolas Quere, Remy Absalon (SCOTT RS Suntour) wyspecjalizowanych w Enduro. Nie zabrakło entuzjastów DH jak Pierre-Charles Georges ( Lac Blanc SCOTT) zwycięzcy z Alpe d'Huez. Na starcie byli również widziani zawodnicy XC  Alexis Chenvier (SCOTT), zdobywca Transvesubienne.

Rémy Absalon, Nadine Sapin i Alexis Chenevier z nowym Genius LT 700 Tuned.

Rémy Absalon jedzie na Genius LT 700 Tuned po swoje zwycięstwo La Reunion.
PHOTOS: Szyman Nieborak (5), Ile Reunion Tourisme (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Rundy kwalifikacyjne odbyły się w formacie Enduro w sobotę. Zawodnicy jechali w grupach 4 osobowych cztery rundy Maido. Trasa biegła po zastygłej lawie przez dżunglę i pola trzciny cukrowej, a końcowy odcinek był bardzo suchy i kamienisty do tego była bardzo wysoka temperatura. Pod koniec dnia Remy miał 28 sekundową przewagę

Kliknij i zobacz jak wygląda jazda Enduro na wyspie Reunion.


W niedzielę w imponującym starcie stanęło 400 zawodników. Nicolas Quere zaraz po starcie wyszedł na prowadzenie, 300 metrów później Remy objął prowadzenie. Przez kolejne 43 minuty Remy skupił się na osiągnięciu celu.  Dużą przewagę zdobył na samym początku wyścigu , który przebiegał po bardzo kamienistym i wulkanicznym podłożu, pozwoliło mu to na bezpieczny przejazd przez dżunglę, który był bardzo techniczny. Absalon w bardzo komfortowych warunkach zakończył wyścig na pozycji lidera."Jestem bardzo szczęśliwy, że sezon kończę wygarną w tym słynnym wyścigu jakim jest Megavalanche. To pozwoli rozpocząć mi zimę w bardzo pozytywnym duchu."

 

Rémy Absalon
SCOTT SR Suntour Enduro Team

 

 

 

Ranking Megavalanche :
Pierwszy Rémy ABSALON (SCOTT SR Suntour Enduro Team)
Drugi Nicolas QUERE (Commencal)
Trzeci  Alexis CHENEVIER (SCOTT La Clusaz)


 

SCOTT Genius LT 700 Tuned i kolekcja Tuned


Cała linia Tuned SCOTT na 2015 składa się z roweru Genius LT 700 Tuned i akcesoriów uzupełniających, w koncepcji "Head-to-Toe". Połączenie super lekkiego roweru  12.1 kg LT 700 Tuned i odzieży tworzy idealny zestaw dla rowerzystów Enduro:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kliknij na zdjęcie i zapoznaj się z naszą linią Tuned. W skład grupy Tuned wchodzą Stego kaskObsessed okulary przeciw słoneczneKoszulkaTrail & spodenkiRękawiczki Superstitious, Plecak Grafter,  Nakolanniki Grenade Pro II i nałokietniki elbow, oraz Buty MTB Premium.

Wszystkie informacje o SCOTT Genius LT 700 Tuned znajdziesz tutaj. Zdjęcia studyjne oraz zdjęcia akcji dostępne na platformie SCOTT Press & Media Corner.

 

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Bohaterowie Inspirowani Bohaterami - NOWY odcinek

Opublikowano: 2020-09-01 23:18:13  | Więcej

SCOTT Foil - Nowa odsłona

Opublikowano: 2020-08-28 10:00:41  | Więcej

Adam Kuś brązowym medalistą MP

Opublikowano: 2020-08-25 08:03:23  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.