Opublikowano: 2016-02-19 10:37:28

#HUNTFORGLORY - Trening z Nino Schurter

Trening z  Nino Schurter, Część 1

Nino Schurter jest jednym z najbardziej utalentowanych kolarzy górskich w historii.
Jedną rzeczą jaka go wyróżnia od reszty zawodników , jest jego nietypowy sposób w jaki trenuje i przygotowuje się do sezonu. Nino postanowił odrzucił tradycyjne metody treningowe jakie wykorzystują inni kolarze górscy.

Czego naprawdę w rzeczywistości potrzebuje kolarz górski ?
Czego wymagają wyścigi typu Cross-Country?
Pierwsza cześć naszej serii poświęcona jest siłowni, na której Mistrz pracuje nad koordynacją i równowagą. Jego trener opracował innowacyjny plan treningowy specjalnie na potrzeby kolarzy górskich. Łączy on w sobie duży wysiłek fizyczny połączony z ćwiczeniami poprawiającymi koordynację ruchową oraz ćwiczeniami regenerującymi. Zobaczcie sami jak wygląda on w rzeczywistości i zachęcamy do wciągnięcia w swój plan treningowy tych ćwiczeń , a na pewno będziecie lepiej przygotowani do zbliżającego się sezonu, a sezon tuż tuż.

Zobacz film

 

 

Seria ćwiczeń dotycząca koordynacji i równowagi trwa 30 minut i składa się z 9 różnego rodzaju ćwiczeń, 3 dotyczą partii nóg, 3 dla ramion i 3 dla kręgosłupa. Pomiędzy seriami ćwiczeń Nino wykonuje ćwiczenia regeneracyjne. "Jako zawodnik zawsze potrzebuje mieć siłę i doskonałą koordynację czy to podczas zjazdu czy podjazdu lub w trudnych sekcjach na trasie. Dlatego staram się łączyć ćwiczenia wysiłkowe z ćwiczeniami poprawiającymi koordynację podczas moich treningów.

zobacz trening  chapter 9 of my #HUNTFORGLORY – "Hitting the Gym with Nino Schurter, Part 1" i poznaj jak możesz być jeszcze lepszy"
Nino Schurter.

 

 

 Pytania i odpowiedzi z Nino Schurter:

Dlaczego kolarze górscy muszą mieć doskonałą koordynacje?
„Kolarstwo górskie jest bardzo wymagającym sportem. Nie tylko z punktu widzenia wytrzymałości, ale również w odniesieniu do bardzo dużego wysiłku fizycznego i koordynacji. Jako zawodnik zawsze potrzebuję mieć siłę i doskonałą koordynację czy to podczas zjazdu czy podjazdu lub w trudnych sekcjach na trasie. Dlatego staram się łączyć ćwiczenia wysiłkowe z ćwiczeniami poprawiającymi koordynację podczas moich treningów."

Jak powinien wyglądać Twój trening na sali ćwiczeń?
"Mój trener Nicolas Siegenthaler stworzył 30 minutowy zestaw ćwiczeń składający się z 9 różnych ćwiczeń, które wymagają wysokiego poziomu koordynacji ruchowej i równowagi. Moim celem treningu jest nadążyć nad bardzo wysokim tempem ćwiczeń , które mają za zadanie symulować sytuacje jakie przytrafiają się podczas zawodów. Wszystkie ćwiczenia są bardzo wymagające fizycznie."

Czym wyróżnia się ten trening od standardowego??
Ćwiczenia zostały tak wymyślone aby maksymalnie odzwierciedlić warunki panujące na trasie wyścigu Cross-Country. Nawet ćwiczenia regeneracyjne mają w sobie coś z wyścigu. Po dwóch pierwszych bardzo wymagających ćwiczeniach siłowych jest ćwiczenie regeneracyjne ale tak naprawdę nie pozwala mi się za bardzo zrelaksować. Staram się podczas niego uaktywnić te same partie mięśni, które przy poprzednich ćwiczeniach były bardzo użytkowane, zamykam oczy podczas wykonywania tego ćwiczenia aby poczuć swoje ciało mocniej i czuć co się z nim dzieje ."


Zobacz trening na kanale:
N1NO Youtube
Opowieść o N1NO - Hunt fot Glory
Nino Schurter zapisał się w historii kolarstwa górskiego jako najlepszy zawodnik. Posiada tytuł Mistrza Świata oraz jest liderem Pucharu Świata, należy do zawodowej grupy SCOTT Odlo MTB Racing Team, jest to zespół międzynarodowy kierowany przez legendę MTB Thomasa Frischknechta.

"N1NO – The Hunt for Glory" to seria cyklu filmów pokazujących różne momenty z życia Mistrza między innymi przygotowania do startu na olimpiadzie w Rio de Janeiro w 2016 ale także jego liczne podróże po całym świecie, dobrą zabawę.


Twórcy filmu
Film został przygotowany przez zespół Christophe Margot – CINEMARGOT, Nicolas Jutzi & Team.  Przy składzie brali udział czołowi filmowcy z całego świta między innymi Johan Badenhorst z Cape Town i Clay Porter z Kalifornii.

https://www.youtube.com/channel/UCOTDjUtlQSI_N7ZWioe65ww

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter