Opublikowano: 2016-03-09 14:21:50

VOLKSWAGEN SAMOCHODY UŻYTKOWE MTB TEAM - Przedstawia skład na nowy sezon

Miniony sezon kolarski dla drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe był naprawdę udany. Do najważniejszych sukcesów teamu należą m.in. takie osiągnięcia jak: Mistrzostwo Polski XCM Michaliny Ziółkowskiej oraz jej zwycięstwo w maratonie Roc d'Azur i nad jeziorem Garda, wygrana i pobity rekord wjazdu na Śnieżkę Michała Ficka oraz wygrane klasyfikacje drużynowe cykli Kaczmrek Electric i Bikemaraton.

W tym roku cele członków drużyny są równie ambitne. Do zespołu Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team dołączyły dwie nowe, cenione w świecie kolarskim zawodniczki  Katarzyna Solus – Miśkowicz i Anna Sadowska. Katarzyna startować będzie w dyscyplinie XCO, co oznacza rozpoczęcie nowego etapu dla drużyny, która od tego roku pojawiać się będzie nie tylko w maratonach MTB.

Katarzyna Solus – Miśkowicz jest Akademicką Mistrzynią Świata w kolarstwie górskim i Akademicką Vicemistrzynią Świata na szosie z 2014 roku. Wielokrotnie zdobywała mistrzowskie tytuły także w konkurencjach XCO, XCE i XCM. Aktualnie wraca do wyczynowego kolarstwa po urlopie macierzyńskim. Jej celem na ten rok jest odbudowa formy i zażarta rywalizacja z konkurentkami.

Anna Sadowska jako pierwsza Polka wygrała najtrudniejszy maraton w Europie – Salzkammergut na dystansie 209 km. Jest zwyciężczynią Pucharu Polski MTB, reprezentantką kadry narodowej na Mistrzostwach Świata w 2009 roku, a także wielokrotną zdobywczynią podium na wyścigach etapowych takich jak TransCarpatia, BikeChallange i MTBTrophy. W każdym z działań motywacje do osiągania sukcesu czerpie ze swoich 20 lat doświadczenia sportowego. Doradza zawodnikom w zakresie diety oraz motywacji w osiąganiu założonych celów. Wierzy, że sukces rodzi się w głowie, a droga do niego jest fantastyczną przygodą życia.

Dotychczasowi liderzy drużyny Michalina Ziółkowska, Michał Ficek i Bogdan Czarnota, w swoich planach na ten rok mają starty w maratonach MTB zarówno w Polsce jak i zagranicą. Do najważniejszych należą Puchar Polski, Mistrzostwa Polski, liga Bikemaraton, liga Scandia, wyścigi etapowe MTB ( MTB Trophy i Bike Adventure) oraz starty zagraniczne – m.in. Roc d'Azur ( Francja), Sella Ronda Hero ( Włochy Val Gardena), Volcat ( Hiszpania).


Michalina Ziółkowska, aktualna Mistrzyni Polski będzie w tym roku zawzięcie bronić tytułu.

Podobnie jak w ubiegłych latach w moich planach startowych znalazło się kilka ciekawych maratonów z kalendarza UCI – opowiada Michalina -  wśród nich Sellaronda Hero (kultowy wyścig w dolinie val Gardena) i MB Race (ze startem w Megève, u podóża Mount Blanc). Chciałabym także wystartować w Mistrzostwach Świata, które w tym roku będą w Laissac we Francji. Poza tym czeka mnie sporo startów w polskich maratonach, w tym także w Mistrzostwach Polski, które po kilku latach powróciły w góry. Drugi sezon reprezentuję Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, ponieważ bardzo dobrze wspominam dotychczasową współpracę i świetną atmosferę w teamie nastawionym na sukces na arenie międzynarodowej. Ponownie będę jeździć na topowym hardtailu SCOTT Scale 700 27.5'', rowerze, który wzbudza respekt na kolarskich trasach J

Michał Ficek w sezonie 2015 przebojem wdarł się do polskiej czołówki maratończyków – ale nie zamierza spocząć na laurach:

Przygotowania do sezonu nabierają tempa – relacjonuje rekordzista wjazdu na Śnieżkę. Obecnie przebywam na zgrupowaniu w Riva del Garda we Włoszech, gdzie w sprzyjających warunkach mogę realizować kolejne jednostki treningowe. Plany startowe zarówno moje jak i drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team na sezon 2016 są bardzo ambitne, dlatego każdy z nas równie intensywnie przygotowuje się do sezonu. W tym roku postaram się wystartować w większości edycji Pucharu Polski w Maratonie oraz w cyklach Bike Maraton oraz Bike Atelier MTB Maraton (możliwe, że także w kilku edycjach Skandia Maraton). Oprócz tego mam zamiar wziąć udział w kilku zagranicznych imprezach - na ten moment mogę zdradzić, że jednym z wyścigów będzie Sellaronda Hero. Moim celem na ten rok jest przede wszystkim stały rozwój i nawiązanie walki z krajową czołówką maratończyków MTB.

Katarzyna Solus – Miśkowicz planuje starty głównie w olimpijskiej dyscyplinie XCO, natomiast Anna Sadowska startować będzie w najtrudniejszych maratonach zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Drużynę wspierać będzie Volkswagen Crafter, który dzięki swojej ładowności i przestronnemu wnętrzu idealnie sprawdza się podczas startów. Zawodnicy bez problemu są w stanie załadować do niego rowery i pozostały potrzebny sprzęt. Dzięki systemom wspomagającym kierowcę i przemyślanym rozwiązaniom w kabinie pasażerskiej podróż na zawody jest zawsze bezpieczna i komfortowa.

O Volkswagen Samochody Użytkowe

Volkswagen Samochody Użytkowe to marka premium w segmencie lekkich samochodów dostawczych, należąca do niemieckiego koncernu Volkswagen AG. Niezmiennie od ponad 60 lat produkty z logo Volkswagen Samochody Użytkowe charakteryzują się niezawodnością, innowacyjnością i najwyższą jakością. W swoim portfolio marka posiada cztery główne modele: Caddy, Transporter, Amarok i Crafter. Niezwykle wytrzymałe, praktyczne, oferujące wyjątkowo dużą liczbę wariantów specjalistycznych zabudów, sprawdzają się praktycznie w każdej branży.

Volkswagen Samochody Użytkowe od lat angażuje się w rozwój i promocję polskiego sportu. Od 2013 r. jest sponsorem reprezentantki Polski w windsurfingu, Zofii Klepackiej, a od roku 2014 r. wspiera drużynę kolarstwa górskiego Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

źródło : velonews.pl Mateusz ZońChcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter