Opublikowano: 2014-12-15 14:52:58

Dwa nasze Teamy SCOTT w World Tour

Dwa World Tour Teams będą startować na rowerach SCOTT.

SCOTT jest dumny, że będzie wyposażał dwa zespoły szosowe z licencją UCI World Tour. Federacja UCI  potwierdziła szesnaście teamów , które uzyskały licencję UCI w 2015 roku. Wśród tych teamów znalazł się IAM Cycling, który spełnia wszystkie wymagania i może przenieść się wyżej z poziomu Pro Continental.


Wraz z Orica-Green Edge, SCOTT będzie teraz wspierać drugą drużynę UCI Pro Team na arenie światowe. Nie możemy doczekać się pierwszych startów w 2015 roku.

Licencja World Tour przestała być marzeniem IAM Cycling. Zespół zaprezentował przyszło roczną strategię i nowych członków na oficjalnej prezentacji w Szwajcarii. Uzyskana licencja była wisienką na torcie po bardzo udanym sezonie, który zakończył się rekordem w jeździe godzinnej na czas Matthiasa Brandla, a także zwycięstwem Matteo Pelucchiego i Sylvain Chavanela w imprezach World Tour.


Manager IAM Rik Verbrugghe powiedział : "IAM Cycling nie zamierza nadmiernie obciążać zawodników tylko i wyłącznie dlatego , że uzyskali licencję ." W 2014 roku średnia liczba dni wyścigowych dla zawodowców wyniosła od 25 do 66 dni. W 2015 roku ta liczba wzrośnie do 72 dni, co jest całkowicie uzasadnione ta liczba jest porównywalna do innych zespołów z tego poziomu. 29 zawodników ma podpisane z Teamem umowy o współpracy co na pewno przełoży się na dotrzymanie obietnic i start we wszystkich zaplanowanych wyścigach. Strategia naszej polityki transferowej pozwoliło nam na zbudowanie dwóch różnych grup. Pierwsza to grupa stworzona wokół Mathiasa Franka, który jest liderem w wyścigach wieloetapowych, a druga prowadzona przez Sylvain Chavanela i  Heinrich Hausslera do klasyku.

Nowe obiecujące talenty w ORICA-GreenEDGE

ORICA-GreenEDGE będzie miała 26 zawodników w sezonie 2015. Przyszły rok będzie czwartym sezonem zespołu. Zespół składa się z 12 Australijczyków i 14 międzynarodowych zawodników. OGE jest bardzo zadowolony z nowych zawodników Adama Blythe i Magnusa Corta, którzy weszli do Teamu. Do zespołu również dołączył młody Caleb Ewan, który będzie jeździć swój pierwszy pełny sezon w barwach Orica-GreenEDGE.

Nowy SCOTT-Odlo MTB Racing

Wraz z naszą niedawno opublikowaną kampanią RC zrobiliśmy sesję zdjęciową z Nino Schurterem wraz z jego nowym rowerem Spark 700 RC. Zdjęcia zostaną upublicznione jak zawsze w lutym.

Nino Schurter właśnie wrócił z 10 dniowego pobytu w Brazylii. Jeżeli Was interesuje co ma do powiedzenia o miejscu gdzie rozegrają się letnie Igrzyska Olimpijskie w 2016 roku.

 

SCOTT Sportech Poland życzy Wam samych serdeczności z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2015.

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter