Opublikowano: 2016-03-09 15:02:56

Matthews liderem wyścigu Paryż - Nice

Matthews liderem wyścigu Paryż-Nice
ORICA-GreenEDGE's Michael Matthews utrzymuje żółtą koszulkę lidera po dwóch pierwszych etapach Paryż-Nice.

Po wygraniu prologu na SCOTT PLASMA i ukończeniu pierwszego etapu na piątym miejscu. Podczas drugie etapu Matthews stoczył bardzo ciężką walkę na finiszu z zawodnikiem Cofidis Solutions Credits Nacerem Bouhannim , który za niesportowe zachowanie został zdyskwalifikowany, co dało drugie zwycięstwo dla Michaela.

Czytaj całą historię na naszej stronie internetowej SCOTT.

 

 

Po wygranym prologu zawodnik SCOTT Michael Matthews objął prowadzenie w tego rocznej edycji wyścigu Paryż - Nicea World Tour. Matthews był bardzo dobrze chroniony przez kolegów ze swojego zespołu podczas drugiego etapu.
Zdjęcia tdwsports.com

Paryż–Nice to bardzo ważny wyścig z początku sezonu we Francji , który rozpoczyna się od prologu w Paryżu , a kończy w Nicei. To jeden  z pierwszych profesjonalnych wyścigów początku sezonu zawsze odbywa się w pierwszej połowie marca , składa się z siedmiu etapów, podczas, których  z reguły towarzyszą bardzo złe warunki atmosferyczne od początku do końca.

Podczas drugiego etapu panowała bardzo niska temperatura, odcinek liczył 213,5 km. Dzięki wygranej w drugim etapie przez Matthewsa , zwiększył swoją przewagę w generalce o ponad 14 sekund.

Przeczytaj co Michael powiedział po swojej bardzo niebezpiecznej sytuacji przed metą.Foil Team Issue  ORICA-GreenEDGE
Poznajcie nowy design roweru Team Issue model. Części roweru dostarcza Shimano, które jest również sponsorem zespołu. Teamowy FOIL OGE jest wyposażony w najlepsze technologie jakie obecnie dostępne są na świecie.

 

 

"Model Foil to rasowy rower wyścigowy. Jest niezwykle sztywny i bardzo szybki do tego  jest bardzo lekki. W finale sprintu kiedy każdy wat i każde przyśpieszenie ma ogromne znaczenie idealnie się sprawdza - właśnie dlatego Foil jest moim pierwszym wyborem."

Michael Matthews, ORICA-GreenEDGE

 

 

 

 Technologia nowego SCOTT Foil
Najważniejszym rowerem dla zespołów jest nowy SCOTT FOIL, który został zaprezentowany w mediach latem 2015 roku. Waga samej ramy to tylko 945 gramów, widelec waży 335 gramów (podana masa dotyczy rozmiaru M) Wśród rowerów aerodynamicznych dostępnych na rynku jest jednym  z najlżejszych. Dzięki swojej sztywności i przeniesieniu energii na koła  oraz  łatwości obsługi zyskał ogromną reputację wśród zawodników.

Zobacz film z jazdy Michael Matthews here.

 

Aerodynamiczna rama została zaprojektowana od nowa, wszystkie pionowe odcinki ramy zostały zoptymalizowane niezależnie i połączone w całość. Zintegrowane elementy zostały podniesione na nowym poziom technologiczny dopełnieniem jest zintegrowany kokpit, w postaci nowej kierownicy zintegrowanej z mostkiem, która oszczędza dzięki swojemu aerodynamicznemu kształtowi wiele cennych watów. Oprócz widocznych ulepszeń konstrukcyjnych w zakresie aerodynamiki i integracji komfort jazdy został znacznie podniesiony.
Nowy Foil w porównaniu do poprzedniej wersji charakteryzuje się zastosowaniem nowych innowacji, które przekładają się na zwiększenie prędkości.
To nowy poziom prędkości.

Zobacz kulisy projektowania nowego Foila wraz z naszymi inżynierami managerami produktu:

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter