Opublikowano: 2016-03-23 09:31:31

#HUNTFORGLORY - wspólny trening z Mistrzem Świata

Trening na siłowni z Nino Schurter, Część 2
Wspólny trening z Mistrzem Świata. Nino Schurter prezentuje swój bardzo wymagający trening i pokazuje jak wykonać te ćwiczenia.

Treningi takich zawodników jak Nino, zazwyczaj są nie dostępne dla wszystkich, każdy trener dba aby nikt poza nim i jego zawodnikiem nie poznał tajników treningowych. W drugiej części filmu " Trening na siłowni z Nino" możecie zobaczyć na własne oczy kilka unikalnych ćwiczeń, które pokazuje Wam sam Mistrz. Wpływają one na poprawę koordynacji ruchowej oraz równowagi oba ta elementy są niezbędne przy rywalizacji na najwyższym poziomie.

Nino wraz ze swoim trenerem specjalnie dostosował te ćwiczenia aby sprostać potrzebom rowerzystów górskich.  Ćwiczenia wpływają na siłę, koordynacje zawierają elementy, które pomagają na regeneracje. Są bardzo zbliżone i imitują   środowisko jazdy na górskim rowerze. Przyjrzyj się nim nigdy czegoś takiego nie widzieliście, spróbujcie włączyć je do swoich treningów, a na pewno wpłyną pozytywnie na Waszą jazdę.

zobacz film.


 

 

Nino Schurter wykonuje trening przez 30 minut i składa się on z 9 różnych ćwiczeń. Trzy są poświęcone na nogi , trzy dla ramion i trzy dla pleców. W międzyczasie wykonuje serię ćwiczeń regeneracyjnych.
zdjęcia: J. Haar


 

"Jako zawodnik, zawsze potrzebuje siły i koordynacji w tym samym czasie . Podczas ostrego zjazdu, szybkiego startu czy w trudnych sekcjach na trasie. Właśnie dlatego staram się podczas moich ćwiczeń łączyć trening siłowy z koordynacją ruchową.

Zobacz chapter 9 of my #HUNTFORGLORY – "Hitting the Gym with Nino Schurter, Part 2" i poznaj mój trening!"
Nino Schurter.

 

 

 

 Nino jest jednym z bardziej utalentowanych kolarzy górskich na świecie. Jest jedna rzecz, która go wyróżnia od reszty jest to w jaki sposób trenuje i przygotowuje się do sezonu. Nino postanowił odrzucić tradycyjne metody treningowe i wraz ze swoim trenerem stworzył zupełnie nowy system treningowy praktycznie od podstaw.

Pytania i odpowiedzi Nino Schurter:

Dlaczego kolarze górscy potrzebują mieć doskonałą koordynację ?
„Kolarstwo górskie jest bardzo wymagającym sportem. Nie tylko z punktu widzenia wytrzymałości, ale również w odniesieniu do bardzo dużego wysiłku fizycznego i koordynacji. Jako zawodnik zawsze potrzebuję mieć siłę i doskonałą koordynację czy to podczas zjazdu czy podjazdu lub w trudnych sekcjach na trasie. Dlatego staram się łączyć ćwiczenia wysiłkowe z ćwiczeniami poprawiającymi koordynację podczas moich treningów."

Jak powinien wyglądać Twój trening na sali ćwiczeń?
"Mój trener Nicolas Siegenthaler stworzył 30 minutowy zestaw ćwiczeń składający się z 9 różnych ćwiczeń, które wymagają wysokiego poziomu koordynacji ruchowej i równowagi. Moim celem treningu jest nadążyć nad bardzo wysokim tempem ćwiczeń , które mają za zadanie symulować sytuacje jakie przytrafiają się podczas zawodów. Wszystkie ćwiczenia są bardzo wymagające fizycznie."

Co jest takiego specjalnego w Twoim treningu?
Ćwiczenia zostały tak wymyślone aby maksymalnie odzwierciedlić warunki panujące na trasie wyścigu Cross-Country. Nawet ćwiczenia regeneracyjne mają w sobie coś z wyścigu. Po dwóch pierwszych bardzo wymagających ćwiczeniach siłowych jest ćwiczenie regeneracyjne ale tak naprawdę nie pozwala mi się za bardzo zrelaksować. Staram się podczas niego uaktywnić te same partie mięśni, które przy poprzednich ćwiczeniach były bardzo użytkowane, zamykam oczy podczas wykonywania tego ćwiczenia aby poczuć swoje ciało mocniej i czuć co się z nim dzieje ."
Zobacz trening na kanale
N1NO Youtube


 


Opowieść o N1NO - The Hunt for Glory
Nino Schurter zapisał się w historii kolarstwa górskiego jako najlepszy zawodnik. Posiada tytuł Mistrza Świata oraz jest liderem Pucharu Świata, należy do zawodowej grupy SCOTT Odlo MTB Racing Team, jest to zespół międzynarodowy kierowany przez legendę MTB Thomasa Frischknechta.

"N1NO – The Hunt for Glory" to seria cyklu filmów pokazujących różne momenty z życia Mistrza między innymi przygotowania do startu na olimpiadzie w Rio de Janeiro w 2016 ale także jego liczne podróże po całym świecie, dobrą zabawę.Twórcy filmu
Film został przygotowany przez zespół Christophe Margot – CINEMARGOT, Nicolas Jutzi & Team.  Przy składzie brali udział czołowi filmowcy z całego świta między innymi Johan Badenhorst z Cape Town i Clay Porter z Kalifornii.

https://www.youtube.com/watch?v=EC-tA1ZqWlU

Zachęcamy do tagowania swoich treningów i zwycięstw.
Hashtags: #N1NO, #huntforglory.


 

 

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Bohaterowie Inspirowani Bohaterami - NOWY odcinek

Opublikowano: 2020-09-01 23:18:13  | Więcej

SCOTT Foil - Nowa odsłona

Opublikowano: 2020-08-28 10:00:41  | Więcej

Adam Kuś brązowym medalistą MP

Opublikowano: 2020-08-25 08:03:23  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.